Öne Çıkanlar intihara kalkıştı Vize ilçesi kurban esed emekli

Bu haber kez okundu.

Dha Gaziantep Bölge Haberleri (Şanliurfa)
AVRUPALI GENÇLER ŞANLIURFA’DA

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genç Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen toplantıda, Hollanda, Litvanya, Bulgaristan’dan gelen girişimciler, Şanlıurfa'da düzenlenen program'da bir araya geldi.

TOBB Genç Girişimciler Kurulu tarafından organize edilen programa Hollanda, Litvanya ve Bulgaristan'dan gelen gençlerin yanı sıra; Şanlıurfa Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman, Belediye Başkanı Ahmet Esref Fakıbaba, ŞUTSO Genç Girişimciler Kurulu ve MÜSİAD üyeleri ile davetliler katıldı. Avrupalı gençlerle bir araya gelmenin mutluluğunu ifade eden TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mahmut Barut, "Avrupalı genç arkadaşlarım sizleri Şanlıurfa'da ağırlamaktan çok mutlu olduk, yapmış olduğunuz gönüllü çalışmalar takdire şayandır, sizleri tebrik ediyorum. Sizler çok önemli bir misyonu temsil ediyorsunuz, Türkiye'nin ve özelde Şanlıurfa'nın güzelliklerini Avrupa ve tüm ülkelere tanıtacaksınız, bu nedenle sizlere şükranlarımı sunuyor, Şanlıurfa'yı eviniz olarak görmenizi ümit ediyorum" dedi.

Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman ise "Avrupa ile Türk gençlerin entegrasyonu gelecek adına umut verici. Genç gönüllü arkadaşlarımızın, Şanlıurfa'nın tanıtımına sunduğu katkılara teşekkür ederim" diye konuştu.

Şanlıurfa'yı İngilizce tanıtan Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba de, "12 bin yıllık tarihe sahip olan ve dünyanın en eski medeniyetler şehrine hoş geldiniz. Şanlıurfa var olan turizm varlıkları ile dünyanın en önemli şehirlerinden birisidir. Göbeklitepe 12 bin yıllık geçmişi ile dünya tarihine ışık tutuyor. Sizlerin de gönüllü olarak Şanlıurfa'mızı tanıtmak üzere yapmış olduğunuz çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum, başkanlık dönemim boyunca gençlerin çalışmalarına önem verdim ve vermeye devam ediyorum" şeklinde konuştu.

ŞANLIURFA, ()

////

POLİSLER KADINLARI BİLGİLENDİRDİ

ŞANLIURFA Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Siverek'te Kadın Kültür Merkezleri'ndeki kadınlara yönelik bilinçlendirme toplantısı düzenledi.

Siverek'te Kadın Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda polisler, gençlerin suçlardan uzaklaştırılmasına yönelik ailelerine bilgilendirmede bulundu. Toplantıda konuşan polisler, okullarda devamsızlık sorunu olan veya risk altındaki çocukların toplumca kabul görmeyen arkadaş gruplarına katılması ile suça karışmalarının yüksek olasılık olduğu ailelerinin ve sorumlu kuruluşların zamanında müdahalesi ile suça maruz kalmalarının engelleneceği belirtildi. 100 kişinin katıldığı toplantıda karşılık soru cevap şeklinde yaşanan sorunlar ele alındı.

ŞANLIURFA, ()

////

GÜNDE 5 BİN HASTAYA SAĞLIK HİZMETİ VERİLİYOR

ŞANLIURFA Mehmet Akif İnan Hastanesi Başhekimi Abdülkadir Yetişgin, bir günde polikliniklerde 5 bin hastaya sağlık hizmeti verildiğini söyledi.

Yetişgin, yaptığı açıklamada hastanede tüm uzmanlık alanlarında vatandaşlara hizmet verdiklerini belirtti. Hastanede 160 uzman doktor, 303 hemşire, 172 Veri Hazırlama Personeli ve acil servis ile birlikte 75 poliklinikte günlük ortalama 5 bin hastaya ayaktan sağlık hizmeti verildiğini belirten Yetişgin, şunları söyledi:

"Hastanemizdeki yatak sayısı 551 dir. Mevsimsel nedenler ve bölgede ikamet eden Suriyeli mülteci hastalar ile birlikte bölgenin en büyük ve en kapsamlı devlet hastanesi olması sebebiyle doluluk oranımız yüzde 99’a kadar yükselmektedir. Buna rağmen hastanemize müracaat eden hiçbir hasta tedavi hizmeti almadan geri gitmemiştir. Müracaat eden her hastanın tedavisi gerek ayaktan gerekse yatarak yapılmıştır. Hastanemiz modern sağlık ekipmanlarıyla donatılmış tecrübeli, genç ve dinamik hekim kadrosuyla bölge halkına 24 saat kesintisiz tam teşekküllü sağlık hizmeti vermektedir." 

BİR AYDA 380 KİŞİ ANJİYO OLDU

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Ocak ayı içersinde 109 bin 76 kişiye ayaktan, 21 bin 672 kişi Acil Serviste, 2 bin 578 kişiye ameliyat edilerek, 4 bin 990 kişiye dahili branşlarda yatarak 48 kişiye yanık ünitesinde, 489 kişiye yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğünü belirten Yetişgin, "Hastanemizde bir ay içersinde 380 kişiye Anjiyografi hizmeti vererek onları eski sağlıklarına kavuşmalarına yardımcı olduk" diye konuştu.

ŞANLIURFA, ()

////

POLİSE 'SMS' İLE İHBAR DÖNEMİ

ŞANLIURFA Emniyet Müdürlüğü 'SMS' uygulaması başlattı. Bu kapsamda vatandaşlar, cep telefonlarından '155'e gönderecekleri SMS'ler ile polise ihbar veya şikayette bulunabilecekler.

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde Muhabere ve Elektronik Şube Müdürlüğü tarafından alt yapısı tamamlanan 155 kısa mesaj ihbar hattı hizmette girdi. Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; acil durumlarda gönderilecek ihbar ve şikayetlere yönelik SMS’lerde ise ihbar ve şikayetle ilgili tüm bilgilerin eksiksiz olarak yazılması istendi. Acil çağrı bildirim özelliği bulunan akıllı telefonlarda gerekli ayarlar yapılarak, kullanıcıların bilgisi dışında gereksiz SMS gönderiminin engellenmesi çağrısı yapıldı. Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

"Sözlü iletişim yerine yazılı olarak ihbar ve şikayetini bildirmeyi tercih eden vatandaşlarımızın yanı sıra yardıma ihtiyacı olan ancak bulunduğu ortam itibariyle sesli konuşmasının tehlikeli bir duruma sebebiyet verebileceğini düşünenler de ihbar ve şikayetini SMS vasıtasıyla bildirebilecek. 155 SMS servisi ile engelli vatandaşlarımızın da bu hizmetten yararlanabilmelerine imkan sağlanacak. Yine gereksiz, yanıltıcı veya deneme maksatlı bildirimlerin yapılmaması, aksi takdirde hukuki yaptırımla karşılaşılabileceğinin bilinmesi gerekmekte."

ŞANLIURFA, ()

////

ÖĞRETMENLER ÇİÇEKLE KARŞILANDI

ŞANLIURFA'ya yeni atanan öğretmenler şehirlerarası otobüs terminalinde İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci tarafından karanfil ve şeker ikram edilerek karşılandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan öğretmen atamasıyla kentte değişik branşlardan bin 241 öğretmenin atamasının yapıldığını belirterek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak otogarda kurduğumuz standa öğretmenleri karşılayarak servis aracı ile işlemlerinin yapılması için İl Milli Eğitim Müdürlüğüne taşırken ilçelerde görev yapacak öğretmenler için de ilçe otobüsleri ile görüşerek ulaşım kolaylığı sağladığını kaydetti. İlci şunları söyledi:

"Bizim gülen yüzümüz, toplumun güler yüzü olacağı için şehrimize yeni atanan öğretmen kardeşlerimizi güler yüzle ve çiçeklerle karşılamak istedik. Bizim mesleğimiz diğer mesleklerden farklıdır. Gönül zenginliğinin en bol olduğu meslek bu meslektir. Bundan dolayı yorulmadan usanmadan, yılmadan ve sevgimizi katarak bu mesleği icra ediyoruz. İlimizde değişik branşlarda bakanlığımızdan bin 241 öğretmen atandı. İlimize gelen Öğretmenleri karşılamak için özel bir birim kurduk. Gelen arkadaşlarımızı otobüs terminalinden alarak müdürlüğümüze getiriyor ve bütün işlemlerinde yardımcı oluyoruz. En kısa sürede okullarına göndereceğiz. Bir uyum programından sonra bütün öğretmenlerimizi görevleri başında görebileceğiz" dedi.

Şanlıurfa'ya yeni atanan öğretmenler ise "Böyle bir uygulamayı başlatanlara çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten çok güzel bir uygulama. Bizim için de sürpriz oldu. İnşallah hepimiz için hayırlı ve uğurlu olur. Şanlıurfa güzel bir memlekete benziyor. Zamanla alışacağız buralara" diye konuştu.

ŞANLIURFA, ()

///

AYDEMİR KENT KONSEYİ ZİYARET ETTİ

BDP Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Baydemir, Kent Konseyi üyelerini ziyaret etti. Baydemir, kentin sorunlarının çözümünde Kent Konseyi başta olmak üzere tüm sivil dinamikleri planlama sürecine katacaklarını söyledi.

BDP’li Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Baydemir, Kent Konseyi Genel Sekreteri Yusuf Sabri Dişli ve Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Dilşah Beyaz Öztürkmen’e ziyaret etti. Kent Konseyi Genel Sekreteri Dişli, kentin kaynaklarını doğru kullanma konusunda adaylardan beyanlar aldıklarını belirterek, bu konuda BDP adaylarının yaklaşımını merak ettiklerini söyledi. Dişli, "Urfa’nın en büyük sorunlarından biri imar konusu ve tarım alanlarının imara açılmasıdır" dedi. Baydemir’in Kent Konseyi’nin başkanı olduğunu hatırlatan Dişli, "Kent yönetiminde etkin bir konum olarak Kent Konseyi’ni muhatap alması bizi ayrıca sevindirdi" diye konuştu.

Baydemir de, Urfa’nın bugününü ve geleceğini konuşmak ve demokratik katılımcılık mekanizmasının bir gereği olarak Kent Konseyi’ni ziyaret ettiklerini söyledi. Kent Konseyi’ne, yürütme kuruluna ve aktif çalışanlarına teşekkür eden Baydemir, "Urfa’nın planlanması sürecinde sosyal, turizm, ulaşım gibi tüm alanlarda Kent Konseyi başta olmak üzere diğer sivil dinamikleri kent yönetimine dahil etme beyanında bulunmak istiyorum" diye konuştu.

ŞANLIURFA, ()

////
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.