Yeni yaşıyla ilgili ne söyler?

25 Mart Pazartesi günü 29 yaşına giren Vinicus, yeni yaşıyla ilgili şunları söyledi:

”Doğum günümde gelen mesajlar beni çok mutlu etti. Hem basından hem taraftarlardan hem ailemden hem de dünyanın her yerinden tebrik mesajları aldım. Bunlar beni çok mutlu etti. Mesajlar için herkese çok teşekkür ederim.”

Takıma alıştı mı?

”Daha ben buraya gelmeden taraftarın sevgisini hissetmeye başlamıştım. Geldikten sonra da bana hissettirdikleri ilgi çok güzeldi ve çok yardımcı oldu. Hem kulüple hem taraftarlarla çok güzel bir ilişki kurduk. Tüm bunlar sayesinde bu kulübün ne kadar büyük olduğunu bir kez daha anladım. Bu sevgi bağı bize güç veriyor.”

Galatasaray’daki futbolcularla arası nasıl?

”İlk geldiğimden beri hepsi bana çok yardımcı oldu. Ne kadar iyi ilişkiler kurarsak ve ne kadar bir arada durursak hedeflerimize o kadar çabuk ulaşırız. Kurduğumuz bu aile ortamıyla başarıya ulaşacağımızı düşünüyoruz.” şeklinde cevapladı.

Kasımpaşa maçında attığı gol hakkında ne düşünüyor?

”O golden sonra çok fazla mesaj aldım. Bu mesajların birçoğu Mitroglou’nun golüne benzediği yönündeydi. Araştırıp bakmak zorunda kaldım. O golün Galatasaray’ı sezon sonunda şampiyon yaptığını öğrendim. Umarım benim golümde şampiyon olmamızda yardımcı olur. Ama sadece o golle değil, tüm takımın ortak çabasının şampiyon yaptığını biliyorum.”

Toprak Razgatlıoğlu üst üste 8. galibiyetini aldı  Toprak Razgatlıoğlu üst üste 8. galibiyetini aldı 

Okan Buruk’u nasıl tanımlar?

”Beraber çalışması kolay bir hoca olduğunu söyleyebilirim. Çünkü kendisi de üst düzey futbol oynadığı için bize nasıl davranacağını ve nelere ihtiyacımız olduğunu çok iyi biliyor. Okan hoca iyi kalpli birisi. Onun önderliğinde şampiyon olabileceğimizi düşünüyorum.”