Spor dünyasının tanınmış isimlerinin de dahil olduğu çok sayıda kişiyi "yüksek getirili fon" vaadiyle milyonlarca dolar dolandırdığı iddia edilen bankacı Seçil Erzan, bugün 4. kez hakim karşısına çıkıyor. Arda Turan, Emre Belözoğlu, Selçuk İnan ve Fernando Muslera gibi dolandırıcılık mağduru olan isimlerin de mahkemede ifade vermesi bekleniyor.

İddianamede Neler Var?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Galatasaray'ın eski futbolcuları Selçuk İnan, Emre Çolak, Emre Belözoğlu, Arda Turan, Fernando Muslera, Buse Terim, eşi Volkan Bahçekapılı, eski kulüp tercümanı Musa Mert Çetin ve Emre Çolak'ın kardeşi Emrah Çolak da dahil olmak üzere 18 kişi şikayetçi olarak yer alıyordu. İlk duruşmanın ardından iş insanları Mert Zeydanlı, Deniz Güzel ve Nuray Şengüler'in de şikayetçi olmasıyla davadaki mağdur sayısı 21'e yükseldi.

Seçil Erzan'a Ne Kadar Hapis Cezası Talep Ediliyor?

Seçil Erzan için "Özel Belgede Sahtecilik" ve "Tacir veya Şirket Yöneticisi Olan ya da Şirket Adına Hareket Eden Kişilerin Ticari Faaliyetleri Sırasında Dolandırıcılık" suçlarından 77 yıldan 252 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

Bugünkü Duruşmada Neler Bekleniyor?

Bugünkü duruşmada Arda Turan, Emre Belözoğlu, Selçuk İnan ve Fernando Muslera'nın dolandırıcılık olayıyla ilgili yaşadıklarını ve ne kadar para kaybettiklerini mahkemeye anlatmaları bekleniyor. Ayrıca, Seçil Erzan'ın avukatlarının da savunma yapması öngörülüyor.

Duruşma Sonucu Ne Olacak?

Korkunç kaza: 6 ölü, 1 yaralı Korkunç kaza: 6 ölü, 1 yaralı

Duruşma sonucunda mahkeme heyeti, Seçil Erzan'ın tutukluluk halinin devam edip etmemesine karar verecek ve delil tespiti için ek süre verip vermeme konusunda değerlendirmelerde bulunacak.

Bu dava, spor dünyasının ünlü isimlerinin de dahil olduğu çok sayıda insanın dolandırılması ve milyonlarca dolarlık paranın kaybolması nedeniyle büyük önem taşıyor. Duruşma sonucu, dolandırıcılık olayının aydınlatılması ve mağdurların tazminat alıp alamamaları açısından önemli olacak.