Öne Çıkanlar mardin kurban esed intihara kalkıştı terör

Bu haber kez okundu.

Dha Gaziantep Bölge Haberleri
YESEMEK'İ 17 BİN TURİST ZİYARET ETTİGAZİANTEP'in İslahiye İlçesi'ne bağlı Yesemek Köyü ile 3 bin yıllık Yesemek Açık Hava Heykel Atölyesi'nin, 2013 yılında 17 bin yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edildiği bildirildi.İslahiye'ye 23 kilometre uzaklıktaki 3 bin yıllık tarihe sahip olan Tarihte Hitit heykel atölyesi olarak bilinen ve UNESCO tarafından 'Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alınan Yesemek Açık Hava Heykel Müzesini, 2013 yılında Amerika, Almanya, İtalya ve Fransa’nın başını çektiği 5 bini yabancı olmak üzere 17 bin turist ziyaret etti.Rehber Ali Çiçek, 100 dönümlük alan üzerinde gün ışığına çıkarılan bazalt taşından oluşan aslan heykelleri, dağ tanrısı, savaş arabası ve sfenks heykellerinde oluşan 300 heykel ile dünyanın tek açık heykel müzesi özelliğine sahip Yesemek'in 2013 yılında yaklaşık 17 bin ziyaretçiyi ağırladığını söyledi. Çiçek, tur rehberlerinin kendisine aktardığı kadarıyla özellikle yabancı turistlerin Suriye'de yaşanan iç savaş nedeniyle ilgisiz kaldıklarını söylediklerini ifade etti.Kadir ÇELİK/İSLAHİYE (Gaziantep), ()

////GAZİANTEP'TE 165 BİN AĞAÇ TOPRAKLA BULUŞUYORYEŞİL alan ve park çalışmasına büyük önem verdiklerini ifade eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, son 5 yılda 392 park yaptıklarını ve 290 bin ağaç diktiklerini söyledi.33 kilometre uzunluğunda 122 hektar alana 165 bin 120 fidanın dikileceği Dülükbaba-Havaalanı-Gatem çevre yolunun ağaçlandırma projesinde çalışmalar başladı. Proje kapsamında AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu birlikte fidan dikti.Şahinbey Belediyesi tarafından yapılan yeşil alan ve ağaç dikimleri hakkında bilgi veren Başkan Tahmazoğlu, "Göreve geldiğimiz günden itibaren park ve ağaçlandırma çalışmalarına başladık. 392 tane park yaparak halkımızın hizmetine sunduk. Şuanda ise Türkiye’nin en büyük parkı olan 1 milyon 700 bin metrekare alana Yeşilvadi parkını yapıyoruz. Sadece Yeşilvadi parkına 40 bin ağaç diktik. Bundan öncede 250 bin ağacı toprakla buluşturduk. Yine havaalanı yolumuz üzerinde Hasan Kalyoncu Üniversitesi karşısında 572 dönüm alanı orman alanına çevirerek, ağaçlandırma noktasında Orman Bakanlığı ile işbirliği yaptık. Şimdi de Sayın Bakanımızın girişimleri ile çevre yolumuzu Karayolları ve Orman Bakanlığı işbirliği ile ağaçlandırıyoruz. Şahinbey ilçemizi 5 yıl öncesi ile kıyaslayacak olursak, kişi başı 1 metre 25 santim olan yeşil alan bugün 5,5 metreye yükselmiştir. Hedefimiz ideal olan 10 metreye çıkarmaktır" dedi.ŞAHİN: BELEDİYELERİMİZ YEŞİL ALAN MİKTARINI 5 KAT ARTTIRDIBütün Gaziantep’in çevre yollarında çok daha yeşil bir Gaziantep için ilk etapta 165 bin ağacın dikimine başlandığını kaydeden Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin, "Gaziantep’in daha yaşanabilir bir şehir olması için yeşil alan çok önemlidir. Şehrimizin su miktarı düşük olduğu için ekstra bir çaba gerekiyor. Bu noktada belediyelerimiz yeşil alanları eskiye göre 3 kat arttırmıştır. Şahinbey belediye başkanımızın dediği gibi göreve geldikten sonra kişi başı yeşil alanı 5 kat arttırdık. Ama hedefimiz bir bu kadar daha artış sağlamaktır. Bunun için büyük bir seferberlik içerisindeyiz. Bir taraftan genel hükümet çalışmaları bir taraftan yerelde bizler şehrimizin kalkınmasında sürdürülebilir çevre, daha temiz ve yeşil bir şehir için el ele verip halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.GAZİANTEP, ()

////ŞAHİNBEY BELEDİYE MASA TENİSİ TAKIMININ HEDEFİ BİRİNCİ LİG14-16 Şubat 2014 tarihleri arasında Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından düzenlenen 2'nci lig, 3’ncü etap yarışmaları Antalya Kemer’de yapıldı. Turnuvaya katılan Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Masa Tenisi Takımı, 8 karşılaşmanın 8’inide kazanarak 1’nci lige adım adım ilerliyor.Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Masa tenisi takımının hedefi ise 16-18 Mayıs 2014 tarihleri arasında Gaziantep’te yapılacak olan 2’nci lig 4’ncü etap final yarışmalarında şampiyonluğu ilan edip, 1’nci lige çıkmak.Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Mehmet Demirbaş, sporcuları kutlayarak, "Sporcularımızı 1’nci ligde görmek istiyoruz. Antrenör ve sporcularımıza final maçında başarılar diliyorum" dedi.GAZİANTEP, ()

////ŞEHİTKAMİL'Lİ TAEKWANDOCULARA MADALYA YAĞMURUTÜRKİYE Taekwando Federasyonu Gaziantep İl Temsilciliği tarafından organize edilen Anadolu Yıldızlar Ligi Gaziantep il seçmesinde, Şehitkamil Belediyesporlu taekwandocular 6 madalya alarak, başarı elde etti.Anadolu Yıldızlar Ligi Gaziantep İl seçmesi, Gazikent Spor Salonunda gerçekleştirildi. Toplamda 9 sporcuyla şampiyonaya katılan yeşil-siyahlı kulübün yarışmadan 6 madalya ile ayrılması kulüpte büyük sevinç yaşattı. Şampiyonada 65 kiloda Sadık Umut Mutlu, 33 kiloda Burak Ölmez, 37 kiloda Erkan Mercan, altın madalya elde ederken, 47 kiloda Hatice Kübra Bulmuş gümüş madalya, 55 ve 33 kiloda Damla Ezgi Mutlu ve Elif Nur Kurt bronz madalya almaya hak kazanan isimler oldu.Şehitkamil Belediyesi taekwando branşı faaliyetleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Şehitkamil Belediyespor Kulübü Taekwando Antrenörü Mehmet Beyaz "2000- 2001 doğumlu sporcuların yarıştığı il seçmesinden 6 madalya ile ayrılmak bizleri mutlu etti. Alt yapıya verdiğimiz önem yavaş yavaş meyvelerini veriyor, umut ediyorum ki; bugün bu başarıyı elde eden sporcular yarınlarda da il, bölge ve Türkiye genelinde önemli başarılara imza atarlar. Ben sporcularımızı elde ettikleri başarıdan dolayı kutluyor. Anadolu Yıldızları Şampiyonasında başarılar diliyorum" dedi.GAZİANTEP, ()

////İSLAHİYE'DE 'BİTKİ BESİN ELEMENTİ EKSİKLİĞİ VE FAZLALIĞI' SEMİNERİGAZİANTEP Üniversitesi İslahiye Meslek Yüksekokulu'nda, Gübretaş işbirliğiyle Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü Organik Tarım öğrencilerine yönelik düzenlenen 'Bitki Besin Elementi Eksikliği ve Fazlalığı' konulu seminerde, çiftçinin toprağını iyi tanıması gerektiği anlatıldı.İslahiye Meslek Yüksek Okulundaki seminere; Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Ahmet Deveci, Gübretaş İskenderun Bölge Satış Müdürü Turhan Koç, Gübretaş İskenderun Bölge Satış Müdürlüğü'nden Ziraat Mühendisi Ferdi Vural, akademik ve idari personel ve öğrenciler katıldı.Ferdi Vural, Türkiye’de yetiştiriciliği yapılan buğday, mısır, biber, pancar gibi ürünlerde besin elementlerinin bitkideki rolünü, noksanlık belirtilerini ve uygulanacak yöntemler hakkında bilgiler verdi. Vural, çiftçinin ekimi yaptığı toprağını iyi tanıması gerektiğini bu nedenle toprağın yapısını, toprağın PH kirecini ve makro-mikro besin elementini tayin edecek doğrultuda gübreleme yapmanın önemli olduğunu kaydetti. Turhan Koç ise öğrencilere staj imkanı vereceklerini ve ayrıca bölüm birincilerine de burs imkanı sağlayacaklarını vurguladı.Kadir ÇELİK/İSLAHİYE (Gaziantep), ()

////TOGEM'DEN ÖĞRENCİLERE KİTAP YARDIMIGAZİANTEP'in İslahiye İlçesi'nde, Pınarbaşı İlkokulu talebi üzerine Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM), Üsküdar Belediyesi işbirliğiyle bin 500 kitapla, bin 500 öğrenciyi sevindirdi.İslahiye Pınarbaşı İlkokulu öğretmenleri, okullarındaki kaynak kitap ve test kitabı eksikliğinden dolayı bu ihtiyaçlarının karşılanması için TOGEM’e başvuru yaptı. TOGEM ile Üsküdar Belediyesi işbirliğiyle, soru bankası ve test çözüm kitaplarının yer aldığı bin 500 kitap bu okula gönderildi.Pınarbaşı İlkokulunda Okul Müdürü Nejdet Dağcı ve öğretmenler tarafından kitaplar öğrencilere ulaştırılırken, kardeş okul olarak ilan ettikleri Karacaoğlan İlkokulu'ndaki öğrencilere de kitaplar gönderildi. Okul Müdürü Nejdet Dağcı, "Öğretmenlerin girişimiyle çocuklarımızı kitaplarla sevindiren TOGEM ve Üsküdar Belediyesine teşekkür ederim" dedi.Kadir ÇELİK/İSLAHİYE (Gaziantep), ()

////ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE HALKA AÇIK KONFERANSGAZİANTEP Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nde halka açık konferanslar kapsamında, 21 Şubat cuma günü 'Eklem Kıkırdağı Tedavisine Güncel Yaklaşımlar' anlatılacak.Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Mahmut Nedim Doral’ın 'Osteoartrit'te Tek Sorumlu Kıkırdak Doku Mu?' konulu sunumunun ardından 'Eklem Kıkırdağı Tedavisine Güncel Yaklaşımlar' konusunun ele alınacağı panele geçilecek.Prof. Dr. Doral’ın da konuşmacı olacağı panelde, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Savaş Gürsoy 'Osteoartritte Güncel Medikal Yaklaşımlar', Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanlarından Opr. Dr. Gökhan Sever 'Eklem Kıkırdağı Tedavisinde Dünyadaki Son Gelişmeler ve Protezsiz Çözümler' konularında bilgi verecekler.GAZİANTEP, ()


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.