Öne Çıkanlar intihara kalkıştı esed mardin kurban Vize ilçesi

Bu haber kez okundu.

Dha Çukurova Bölge Haberleri (Adana-1)
 Yüreğir'de Ak Parti'den MHP'ye katılım ADANA'nın merkez Yüreğir İlçesi'nde AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Zeynep Acem, beraberindeki partililerle birlikte MHP'ye katıldı.
MHP Yüreğir İlçe Belediye Başkan Adayı Yücel Bayram'ın seçim bürosunda yapılan katılım töreninde konuşan Zeynep Acem, AK Parti'de bir yıl teşkilat başkanlığı, 2.5 yıl da kadın kolları başkanlığı yaptığını söyledi. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın halkın taleplerine duyarsız kaldığını iddia edip, bu nedenle AK Parti'den istifa ettiğini ve MHP'ye katıldığını belirten Acem, "AK Parti'deki kadın kolları başkanlığından istifa ediyorum. Benimle birlikte yönetim kurulum, mahalle başkanlarım da istifa etmektedir" dedi. Acem'e parti rozetini MHP Adana İl Kadın Kolları Başkanı Ayla Emrahoğulları taktı. Katılım törenine, MHP Yüreğir İlçe Belediye Başkan Adayı Yücel Bayram ve Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan'ın yanı sıra çok sayıda partili katıldı. MKA(OA/ ) (23.2.2014, FOTOĞRAF)
/////////// 'Ne aldatan olduk, ne aldanan' AK Parti'den yeniden aday olan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan "Ne aldatan olduk, ne aldanan. İyi niyetimizi ve dürüstlüğümüzü gören vatandaşlarımız bize sahip çıkıyor. Bundan sonra da çalışmalarımızı ayrım yapmadan ve dürüstçe devam edeceğiz" dedi. Başkan Mahmut Çelikcan, Şehit Erkut, Ulubatlı Hasan, Selahattin Eyyübi, Yeşilbağlar, Kışla ve Yunus Emre mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi.
Vatandaşların boş vaatlere kanmamasını isteyen Çelikcan "Benim vatandaşlarımızdan isteğim boş ve yalan vaatlerde bulunanlara kimse itibar etmesin. Biz bu güne kadar ne söz verdiysek hepsini gerçekleştirdik. Bundan sonra yapamayacağımız hiç bir sözü vatandaşlarımıza vermeyiz. Öncelikli olarak söz verdiğimiz 11 adet kültür evi ve taziye evi vatandaşlarımızın hizmetinde. Kültür Merkezi tüm Adana'ya hitap edecektir. Kapalı semt pazarımızı tamamladık. Bunların sayısını artıracağız. İhtiyacı olan bölgelere kapalı semt pazarı yaparak vatandaşlarımızın daha rahat ortamlarda alışveriş yapmalarını sağlayacağız" diye konuştu.
TORUN DENEYİMLİ VE ÇALIŞKAN BİR İNSAN
Gittiği her mahallede vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandıklarını kaydeden Çelikcan gösterilen ilgi için teşekkür etti. Seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkanlığının da çok önemli olduğunu belirten Çelikcan "Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Abdullah Torun deneyimli çalışkan bir arkadaşımız. Büyükşehir Belediyesi'ni de alarak birlik ve beraberlik içerisinde hizmetlerimizi yürütelim. Adana'yı AK Belediyecilik hizmetleriyle tanıştıralım" diye destek istedi. BY(BY)(23.02.2014, FOTOĞRAF) /////////// 'Sorunları çözmek için varız' SEYHAN'ın güney mahallelerinde yaşayan vatandaşlarla bir araya gelen MHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan 'geri kalmış Seyhan'ı geliştirmek için aday olduğunu söyledi.Özden Restoran'da halkla buluşan Çalışkan, Seyhan'ın yıllarca hak ettiği hizmeti alamadığını öne sürüp, "Seyhan'ın üçte ikilik bölümü 70 yıldır var. O mahallelere zaman geldi kaldırım yapıldı, zaman geldi kilit taşı döşendi. Ancak gerçek anlamda bir çivi bile çakılmadı. O zaman başkanlar 'Seyhan'ı değiştiremiyoruz' diyerek kenti kuzeye taşıdılar. Parası olan kentin diğer kısmına gitti. Ancak parası olmayanlar ise şimdi Filistin sokaklarını aratmayan Seyhan'da kaldı. Belediye parası olana da olmayana da eşit hizmet vermek zorunda" dedi. Seyhan'da bin 761 çıkmaz sokak olduğunu, yolların itfaiye araçlarının giremeyeceği kadar dar olduğunu, otoparkların yetersiz olduğunu dile getiren Çalışkan, bu tablonun değişebileceğini kaydedip "Adana'da 30 yıldır siyaset yapıyorum. Hep dik durdum, temiz siyaset yaptım. Bundan sonra temiz belediyecilik de başlayacak. Bu olumsuz tabloyu değiştirmek için eşit ve adil hizmet yapıp, sosyal barışı sağlayacağız. Seyhanlının sorunlarını çözmek için gece gündüz çalışacağız" diye konuştu.
  BY(BY)(23.02.2014, FOTOĞRAF) ///////////// Konserli propaganda ADANA'nın merkez Sarıçam İlçesi'nde MHP Adana teşkilatları, ülkü ocakları ve belediye başkan adayları Sarıçam Ülkü Ocaklarının düzenlediği ve Yavuz Sultan Selim Mahallesi Asım Savaş Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşen Mustafa Yıldızdoğan - Alperen Kekilli'nin ücretsiz dev konserinde bir araya geldi. MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, MHP Sarıçam İlçe Başkanı Mehmet Koca, MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü, MHP Sarıçam Belediye Başkan Adayı Av. Bilal Uludağ, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Ali Arslan, ilçe ülkü ocak başkanları ile "'Yörük Ali Paşa' lakabıyla bilinen Emekli Tuğgeneral Ali Aydın'ın protokolde yerini aldığı dev konserde Mustafa Yıldızdoğan ve Alperen Kekilli birbirinden güzel eserlerini Sarıçamlılar için söyledi. Salona sığmayan Sarıçamlıların dışarıda kurulan dev platformdaki beyaz perdede konseri izlediği gecede yapılan konuşmalarda birlik ve beraberlik mesajları verildi; MHP Sarıçam'da ayrılığın, küskünlüğün ve kırgınlığın olmadığının altı çizildi.MHP Sarıçam Belediye Başkan Adayı Avukat Bilal Uludağ, yaptığı konuşmada Sarıçamlıların bir konserle MHP çatısı altında tek yürek olmasının mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Uludağ "Allah bize ömür nasip ettikçe sizlerle birlikte olacağız. Dertleşeceğiz, sıkıntıları tespit edecek, çözümler arayacağız. Ama şunu bilin ki, sizden ayrılmayacağız. Ayrık otlarına bizim gönlümüzde yer yok. Bizim davamızda ayrılığa gayrılığa yer yok; olmadı, olmayacak. Biz bu yola; var olmuş ve olacak her şeyin Allah'tan geldiğini bilerek, her türlü hırs ve menfaatten arınarak, yalnızca inanarak, yol arkadaşlarımıza güvenerek çıktık. İnşallah sizleri utandırmayacağız. Ekibimizle birlikte çok çalışacağız. Tutamayacağımız hiçbir sözü vermeyeceğiz, verdiğimiz her sözü de yerine getireceğiz" diye konuştu. BY(BY)(23.02.2014, FOTOĞRAF) ////////////////// Sözlü ve Bayram'dan Suriyelilere ziyaret
MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, MHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Yücel Bayram'la birlikte Yüreğir'e bağlı Sazak Köyü'nde tarım işçiliği yapan Suriyelileri ziyaret etti. Çadırlarda barınan ve tarım alanlarında çalışarak geçimlerini sağlamaya çalışan Suriyelilerle bir araya gelen Hüseyin Sözlü ve Yücel Bayram, çeşitli hediyeler verdi. Suriyeli bebekleri seven Sözlü ve Bayram, çadırlarda hayat mücadelesi veren 60 kadar mültecinin sıkıntılarını dinledi. Suriyeli vatandaşlar, Sözlü ve Bayram'a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Suriyeliler, en büyük ihtiyaçlarının doktor olduğunu dile getirdi.
BUNUN HESABINI VEREMEZLER
Başkan Hüseyin Sözlü, ziyaret sonrası yaptığı değerlendirmede "Allah kimseyi bu hallere düşürmesin. Irak'tan sonra Suriye'de de bir fitne ateşi bütün bir ülkeyi param parça; bütün bir halkı darmadağın etti. Bir millet, bir tarih, bir kültür yok olmanın eşiğine geldi. Oluk oluk kan akıyor. Masum milyonlar evsiz-barksız bırakıldı. Çocuklar yetim, öksüz, kadınlar dul kaldı. Hepsi bizim kardeşimiz. Bu fitneyi ateşleyenler, bu ateşi bizim ülkemize de taşımanın altyapısını hazırlayanlar, iki cihanda da bunun hesabını veremez" diye konuştu. BY(BY)(23.02.2014, FOTOĞRAF) /////////// CHP'li Çetin'e meslektaş desteği CHP Çukurova Belediye Başkan Adayı Avukat Soner Çetin, Adana Hukukçular Derneği'nde meslektaşlarıyla bir araya gelip, dayanışma sağladı. Toplantının açılışında konuşan Adana Barosu Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, "Yiğitliği, dik duruşu, saygın hukukçu kimliği ve meslek ahlakına uygun kişiliği ile Soner Çetin her türlü övgüyü hak eden bir kardeşimizdir" dedi. Demokrat Avukatlar Grubu Başkanı Remzi Ümit Atay da "Soner Çetin'in her şeyine kefiliz Karaoğlan, yolun, bahtın açık olsun sevgili kardeşimiz" diye seslendi. Konuşmalar devam ederken tanınmış hukukçu ve eski milletvekili Av. Emin Bilen Tümer, ilerleyen yaşına ve hastalığına rağmen Soner Çetin'e destek için iki kişinin arasında salona girdi. Güçlükle ayakta duran Tümer'in "Konuşmakta güçlük çekiyorum. Ama bana nerede ne görev düşerse yapmaya çalışırım, hazırım" diye konuşması alkışlara yol açarken Soner Çetin'in gözleri doldu.
'BEN SİZLERİ MAHÇUP ETMEM'
Övgü, iltifat ve sevgi dolu sözlerin ardından gözyaşlarına güçlükle hakim olan Çetin, "Sizlerin güven ve desteğini hak etmek için elimden geleni yapacağım. Sizleri mahcup etmeyeceğim. Sorumluluğumun bilincindeyim. Sizin desteğiniz çok büyük onur veriyor. Söz veriyorum; layıkıyla görev yapacağım, sizleri en iyi şekilde temsil edeceğim ve mahcup etmeyeceğim" diye konuştu. BY(BY)(23.02.2014, FOTOĞRAF) ///////////////// CHP'li Karalar'a Özdiş ve Adıgüzel'den destek CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, Emek Mahallesi'nde seçim bürosu açarken, aynı ilçe için CHP'den belediye başkan aday adayı olan İbrahim Özdiş ve Ahmet Adıgüzel'in desteğini aldı. Partililere ve destekçilerine birliktelik ve dayanışmanın önemini anlatan Zeydan Karalar, "Gün birlik olama zamanı. Bakın partimizin aday belirleme sürecinde bir ön seçim yaptı. Zeydan Karalar, Yalçın Akyol, İbrahim Özdiş peş peşe çıktık. Gençlik kollarından gelen 3 arkadaş beraber çıktık. Şimdi baktığınız zaman; Bir burada, üç burada, dört burada, beş bizimle birlikte, onbeş bizimle birlikte. Bugün birliktelik örneği gösteriyoruz. Biz bir beraber olursak bizi kimse yıkamaz, yıkamayacaktır" diye konuştu. Emek Mahallesi'nin Adana'nın çok önemli mahalleleri arasında yer aldığını kaydeden Karalar, "Burası benim için özel bir mahalle, burası Adana için önemli bir mahalle. Burası emekçinin mahallesi, laik demokratik Cumhuriyetin savunucularının mahallesi… Emek Mahallesi isimi bu insanlara yakışıyor. Bu mahalle emekten yana, haktan yana" dedi. BY(BY)(23.02.2014, FOTOĞRAF) ////////// Zenbilci moral buldu AK Parti'den yeniden aday olan Sarıçam Belediye Başkan Ahmet Zenbilci,Yavuz Sultan Selim Mahallesi'nde organize edilen toplantıda yüzlerce kişinin desteğini görünce moral yükseltti. 2009'daki yerel seçimin ardından Yavuz Sultan Selim Mahallesi'nin Yüreğir'den ayrılarak Sarıçam'a bağlandığını hatırlatan Başkan Zenbilci, beş yıllık hizmet süresince buranın örnek mahalle konumuna geldiğini söyledi. Zenbilci, Sarıçam Belediyesi olarak Yavuz Sultan Selim dört park yaptıklarını belirterek "Ayrıca bir kapalı semt pazarı yaptık. Arsası belediyemizce karşılanan ve Büyükşehir Belediyesi'nce de spor salonu ile bir de yüzme havuzu yapıldı. Yine arsasını biz temin ettik ve hayırseverimiz tarafından cami yapıldı. Buraya sizlerin isteği ile bir de sağlık ocağı yaptık ancak bu da Büyükşehir Meclisi'ne takıldı. Bu sağlık ocağını şimdi kalkıp siyasi malzeme yapıyorlar. Sizlerin bu desteği arkamızda olduğu sürece bu hizmetleri yapmaya devam edeceğiz. Sizlerin bu sıcak ilgisini unutmayacağız. Bir nisandan sonrada hizmetlerimiz artarak devam edecek" diye konuştu. Zenbilci, başta kadınlar ve çocuklar, gençler ile yaşlılara dönük sosyal projeleri daha da geliştirerek hizmetleri devam ettireceklerini vaat etti. BY(BY)(23.02.2014, FOTOĞRAF) ////////// CHP'li Yakan'ın oy hedefi yüzde 40 CHP Sarıçam Belediye Başkan Adayı Cumali Yakan, 30 Mart yerel seçimlerinde yüzde 40 oy oranıyla sandıktan birinci olarak çıkacaklarını iddia etti. Yüreğir Belediyesi Eski Başkanı Ahmet Ünal'ın büyük destek verdiği ve her çalışmasında yalnız bırakmadığı Cumali Yakan, Sarıçam'da başta ticaret alanı olmak üzere yedi yıldızlı otel projesiyle yeni bir imar çalışması yapacaklarını söyledi.Yakan, "Sarıçam'da çocuklarımızın, gençlerimizin önünü açacağız. Güzel ilçemizde yapılan küçük parklar adeta uyuşturucu merkezleri haline gelmiş. Sarıçam'ın çehresini değiştireceğiz. Yaptığımız çalışmalarda bize olan güveni ve inancı görüyoruz. İlçede 'CHP'ye oy vermem' diyen hiçbir vatandaş yok. CHP çatısı altında Sarıçam'da yüzde 40 oy alarak seçimi kazanacağız. Böylelikle Büyükşehir Belediyesi'nin de CHP'li olması için büyük katkı sağlayacağız. Projelerimizi Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Yıldıray Arıkan'ı başkan yaparak kendisiyle birlikte hayata geçireceğiz" diye konuştu.Sarıçam'da her alanda ilerleme sağlamak üzere sağlam adımlarla ilerlediklerini dile getiren Yakan, şunları söyledi:"Bilgi, birikim ve vizyonumuzla bu işin üstesinden geleceğiz. Kozan Caddesi'ni ticaret alanı yapmaya kararlıyız. Sarıçam ormanında Türkiye'nin en büyük piknik alanını sosyal donatı alanlarıyla birlikte hayata geçireceğiz. Sarıçam'da her evde bir işsiz olduğu gerçeğiyle hareket edeceğiz. Gerçekleştireceğimiz ticaret merkezinin yanı sıra Çukurova Üniversitesi ve Organize Sanayi Bölgesi işbirliğiyle işsizlerimize tek tek iş arayacağız. Organize Sanayi Bölgesi'nin ve yeni yatırım alanlarının tüm altyapı çalışmalarını biz üstleneceğiz ve buralarda istihdam edilecek personelin Sarıçamlılardan oluşmasını sağlayacağız. İlçede geniş yollar açacağız. Üniversite öğrencilerinin ulaşımını kolaylaştırıp Sarıçam'da ikamet etmelerini sağlayacağız. Tarım alanlarında üretim yapan hemşehrilerimizin kolay Pazar bulmalarına ön ayak olacağız. El işi ürünlerini Türkiye'ye tanıtacağız. " BY(BY)(23.02.2014, FOTOĞRAF) //////////// Oto elektrikçilerden Barışık'a teşekkür ADANA ESOB'a bağlı Adana Oto Elektrikçiler ve Akücüler Esnaf Odası Yönetim Kurulu, seçimi kazandıktan sonra TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık'a teşekkür ziyaretinde bulundu. Oda Başkanı İbrahim Uraslı, Yönetim Kurulu Üyeleri Seza Teniz, Hasan Hüseyin Korkmaz, Can İpteş ve Oda Genel Sekreteri Seda Ortatepe, Birlik Başkanı Kazım Barışık'ı ESOB Eğitim ve Hizmet Binası'ndaki makamında ziyarette çiçek verip, desteklerinden dolayı teşekkür ettiler. Oda Başkanı Uraslı, Başkan Barışık'ı 4 yıllık hizmet dönemi ve seçim sürecinde kendilerine gösterdiği yakın ilgi ve desteklerinden dolayı şükran duyduklarını belirterek, bundan sonra da yanında ve hizmetinde olacaklarını söyledi. Barışık da, Oto Elektrikçiler ve Akücüler Esnaf Odası'nın 3 başkan adayının katıldığı demokratik bir yarış yaşadığını, seçimler sonucunda, mevcut Başkan İbrahim Uraslı'nın yeniden göreve seçilmesinin, esnafın memnuniyetini ifade ettiğine dikkat çekerken, "Sizler de, yeni dönem için her şeyi bir kenara bırakıp, esnafınızı kucaklayın, yakın ve yardımcısı olun. Çünkü, bu makamlara hizmet için geliyoruz. Esnafımızın bizlerden beklentisi, kendilerine yakın olmamız, sorunlarını dinlememiz, bilmemiz, çözümler üretmek için de elimizden gelen her türlü gayreti göstermemizdir. Bu açıdan, ben her zaman başta tüm esnaflarım olmak üzere oda başkanlarımın da yanında ve yardımcısıyım. Sıkıntısı olan, herkese kapımız açıktır. Gelin, anlatın, derdinizi çözmeye çalışalım, biz çözemezsek çözecek mercilere de gideriz" diye konuştu.
ADANA, () BY(BY)(23.02.2014, FOTOĞRAF)
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.