Öne Çıkanlar kurban mardin esed emekli Berat Albayrak

Bu haber kez okundu.

Dha Çukurova Bölge Haberleri (Adana-1)
ÇUKUROVA BÖLGE HABERLERİ (ADANA-1) 'İthal seçmen' iddiası CHP Seyhan İlçe Başkanı Reşit Karakuş, iç savaşın yaşandığı Suriye'den kaçıp, Türkiye'ye sığınan Suriyelilere vatandaşlık hakkı verilip, oy kullandırılacağını iddia etti.
AK Parti hükümetinin Suriyeli sığınmacıların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı kazanmasında hile yaptığını öne süren Reşit Karakuş, "Suriyeli sığınmacılar, göçmen statüsüne sokulup, vatandaşlığa kabul ediliyor" dedi.
Suriyeli sığınmacıların vatandaşlığa alınmasıyla ilgili partisinin milletvekillerince bir çok defa soru önergesi verildiğini, ancak yanıt alamadıklarını kaydeden Karakuş, "Suriye'de yaşanan savaştan kaçan Suriyeliler göçmen statüsünde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yapılarak, çeşitli illerde seçmen yapıldı. En son Adana Seyhan'da belgesini bulduk. Bunların belgeleri elimizde. Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler 'Suriyelilere asla Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı verilmemiştir, olanlar da sahtedir' demişti. Şimdi yetkililere soruyorum; bizim elimizdeki belgede mi sahte, sahte ise bu sahteciliğe neden göz yumuyorsunuz?" diye konuştu. (BY)(BY)(10.02.2014, FOTOĞRAF) //////////// Bölge adliyesi inşaatı yükseliyor ADANA'nın merkez Yüreğir İlçesi'nde iki ay önce temeli atılan Adana Bölge Adliye Mahkemesi hizmet binası inşaatı yükselmeye başladı.
98 milyon 700 bin lira keşif bedelle İzka İnşaat ile Di-Mar İnşaat'ın yapımını üstlendiği Adana Bölge Adliye Binası'nın şantiyesini AK Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç ve AK Parti İl Başkanı Avukat Fikret Yeni ziyaret etti. Adana Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun ile birlikte, projeyi yürüten yetkililerden bilgiler aldı.
Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, projenin 18 ay sonra tamamlanacağını belirtip, Adana ile birlikte Hatay, mersin ve Osmaniye'ye hizmet edeceğini bildirdi. Erdinç, "Bu bina hizmete girince vatandaşın bekleyen dava dosyaları, hukukla ilgili sorunları daha hızlı çözülecektir. Bölge adliye mahkemeleri ilk derece temyiz mahkemesi olacağından vatandaşlarımız Ankara'ya temyize gitmeden birçok davalarını bu sayede halledeceklerdir. Zaten buradaki amaç, daha etkin bir kanun yolu incelenmesini sağlama hedefidir" dedi. (BY)(BY)(10.02.2014, FOTOĞRAF) ///////// 'Kardeşlik bağlarımız güçlensin' ADANALI şair 47 yaşındaki Cengiz Abaday, 15 yıldır yazdığı şiirleri bir araya getirdiği 'İnsan Bir Defa Sever' adlı kitabını kardeşlik bağlarının güçlenmesi amacıyla Hakkari'de ücretsiz dağıtmak istediğini söyledi.
Kitabın basımını kendi imkanlarıyla gerçekleştirdiğini ancak Hakkari'ye ulaşım ve konaklama konusunda destek beklediğini kaydeden Cengiz Abaday, "Hakkari ile Adana arasındaki kardeşlik bağlarının güçlenmesi için böyle bir etkinlik yapmak istiyorum. Herkesin bir şey yapabilme imkanı var. Ben oradaki çocuklara kendi yazdığım 2 bin adet 'İnsan Bir Defa Sever' isimli şiir kitabımı ücretsiz hediye edeceğim. Huzur ortamlarını devam etmesi için çalışıyorum" dedi. (FT)(BY)(10.02.2014, FOTOĞRAF) /////////// Karalar'dan esnafa site sözü CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, Yeşiloba Metal Sanayi Sitesi'ndeki esnafı ziyaret edip, sorunları ve beklentilerini dinledi.
Sitede atölyeleri tek tek gezerek destek isteyen Zeydan Karalar, daha sonra site yöneticileri ve esnafla bir araya gelip, projelerini anlattı.
Karalar, bölge esnafının yurt dışına daha çok iş yapmasını sağlamak için alt yapısı hazır alanlara ihtiyaç olduğunu söyledi. Karalar, "Küçük ve orta ölçekli esnafın sorunları oldukça fazla. Bu sorunların en başında ise alt yapı sorunu geliyor. Bizler göreve geldiğimizde bu şekilde alt yapısı hazır, siteler kuracağız. Adana'nın önemli bir işsizlik sorunun var. Bizler belediye başkanı olunca çok büyük fabrikalar kuramayız. Ama bizler alt yapısı hazır, sorunu olmayan yurt dışından gelenlerin güven duyabileceği siteler kurabiliriz. Bu şekilde kurulacak bir site 10 binlerce kişiye iş imkanı sağlayacaktır. Böylelikle istihdam sorunun bir nebzede olsa önüne geçeceğiz" diye konuştu. (BY)(BY)(10.02.2014, FOTOĞRAF) //////////// Karaisalı'da 'enişte coşkusu' CHP Çukurova Belediye Başkan Adayı Avukat Soner Çetin, eşi Ayşe Çetin'in memleketi Karaisalı'da büyük bir coşkuyla karşılandı. Salbaş'ta büyük ilgi gören Soner Çetin, haftaya miting, seçildikten sonra da Türkiye'nin ilk köy kent konseyini yapma sözü verdi.
CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan, İl Başkanı Orhan Sümer ve Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar'la birlikte Karaisalı'ya giden Soner Çetin, eniştesi olduğu ilçede yoğun ilgi gördü, sıcak biçimde karşılandı. Karaisalı'nın Barakdağ Köyü'nden olan eşi Ayşe Çetin'i yanına alan Soner Çetin, "Enişte hakkı olarak CHP'ye bir defalık oy istiyorum. Verseniz de vermeseniz de canınız sağ olsun" dedi.
SALBAŞ'A KONSEY BİNASI SÖZÜ
DSP'den CHP'ye geçen vatandaşlara rozet takan Çetin, bölgenin en büyük köyü Salbaş'a geçip, esnaf ziyaretlerinde bulundu. Bazı köylülerin sarılarak öptüğü Çetin, "Cumaya burada bir miting yapacağız. Bu mitingde size müjdelerimiz olacak. Türkiye'nin ilk köy kent konseyi binasını Salbaş'ta yaparak hizmetinize sunacağız" diye konuştu.
ÇUKUROVA'DA KÖYLÜ PAZARI
Kadın erkek, genç yaşlı birçok köylüyle tokalaşırken çeşitli sorulara muhatap olan Çetin, "Çukurova ilçemizdeki semt pazarlarında 'köylü pazarı' da oluşturacağız. Sistemimize kaydolan köylülerimiz ürünlerini doğrudan pazarlama şansı bulacaklar" sözü verdi. (BY)(BY)(10.02.2014, FOTOĞRAF) //// MHP'li Çalışkan hemşehri derneklerine yoğunlaştı MHP Seyhan Belediye Başkanı Adayı Abdullah Çalışkan, hemşehri derneklerini ziyaret ederek, belediyecilikteki yönetim anlayışını anlattı.
MHP'li Abdullah Çalışkan, Kahramanmaraşlılar Kültür ve Yardımlaşma ve Adana Trabzonlular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneklerinin yönetici ve üyeleriyle bir araya geldi.
MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü'nün de katıldığı ziyaretlerde konuşan Abdullah Çalışkan, Seyhan Belediyesi'nin iyi yönetilemediğine vurgu yaparak "Biz halkımıza en iyi hizmet vermek için çalışacağız. Ama Seyhanlıya en büyük vaadimiz, eşit ve adil hizmettir" dedi. Çalışkan, Adana Trabzonlular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nde ise yöresel bir havada karşılandı. Adana'da yaşayan Trabzonlular tarafından hamsi tava ikram edilen Çalışkan, yöresel yiyecek ve kıyafetlerin Türkiye'nin zenginliği olduğunu kaydetti. (BY)(BY)(10.02.2014, FOTOĞRAF) ///////// Sarıçam'da CHP rüzgarı CHP Sarıçam Belediye Başkan Adayı Cumali Yakan, binlerce kişinin katılımıyla merkez seçim ofisini açtı.
Cumali Yakan, CHP İl Başkanı Orhan Sümer, CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan, Adana Kadın Kolları Başkanı Rukiye Çinkılıç, Yüreğir İlçe Başkanı Turgut Üstün, Sarıçam İlçe Başkanı Musa Gökdemir, Yüreğir Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram'la birlikte Sarıçamlılardan destek istedi.
Sarıçam'da çarpık kentleşmenin önüne geçeceğini dile getiren Yakan, 40 yıllık tapu kadastro hizmetinin 30 yılını müdür olarak tamamladığını, imar konusunda uzman bir kimlik taşıdığını belirtti. Sarıçam'ın imarını baştan sona ele alacağını ifade eden Yakan, "Hemşehrilerimin imarla ilgili tüm sorunlarını çözeceğim. Yeni imar düzenlemeleri ile ilçemizi modern bir kent haline getirecek ve marka değerini yükselteceğiz" diye konuştu. (BY)(BY)(10.02.2014, FOTOĞRAF) ///////////// MHP'li Duru'dan köpeklere mama MHP Ceyhan Belediye Başkan Adayı Ali Duru, ilçedeki hayvan barınağını ziyaret edip, kuru mama hediye etti. Yavru köpeklere biberonla süt içiren Ali Duru, toplumda hayvan sevgisinin gelişmesi ve hayvanların korunması için projelerinin hazır olduğunu söyledi.
Ali Duru, Ceyhan Hayvan Barınağı'nda Doğayı Hayvanları Koruma Derneği (DOHAYKO) ve Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) yöneticileriyle bir araya geldi.
Hayvan koruma dernekleriyle birlikte hareket edeceklerinin altını çizen Duru, "Biz bu yola çıkarken 'Birlikte Yöneteceğiz' dedik. Bunun için sizlerin önerileri bizim için çok önemli. Buraya kadar gelip bizlerin yanında olduğunuzu gösterdiğinizden dolayı çok teşekkür ediyorum" dedi.
DOHAYKO Genel Koordinatörü Metin Yıldırım ise MHP'li Duru'nun hassasiyetine teşekkür edip, Türkiye'nin her yerine mama dağıtımı konusunda verdiği desteğe de teşekkür etti. BY(BY)(10.02.2014, FOTOĞRAF) ///////// Kenan Evren Bulvarı'na asfalt ADANA'nın merkez Çukurova İlçesi'ndeki ana arterlerden Kenan Evren Bulvarı'nın asfaltlama çalışmaları hızlandı.
Adana Büyükşehir Belediyesi'nin 'Adana'nın Yolları Baştan' sloganıyla yürüttüğü asfalt çalışmaları kapsamında kuzey-güney yönünde ulaşım sağlayan ana güzergahlardan Kenan Evren Bulvarı'nda altyapı eksiklikleri tamamlanıp, asfalt kaplanmasına ağırlık verildi.
Konuya değerlendiren Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, "Hemşehrilerimize verdiğimiz kaliteli asfalt sözünü tam anlamıyla yerine getiriyoruz. 'Adana'nın Yolları Baştan' sloganının gereği olarak kentin tüm ana caddelerini asfaltlıyoruz. Hafta sonu da Kenan Evren Bulvarı'nda ekiplerimiz, inanılmaz bir yoğunluk ve özveriyle eski asfaltı sökmeye, yenisini dökmeye devam etti. Belediyemiz asfalt çalışmalarının tamamlanması için hiç bir fedakarlıktan kaçınmıyor. Adanalıların bu çalışmamızdan çok memnun olduğunu biliyoruz ve bu memnuniyet bize bütün yorgunluğumuzu unutturuyor" diye konuştu. (BY)(BY)(10.02.2014, FOTOĞRAF)
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.