"HOCALARIMLA CUMA NAMAZINA GİTMEK GURUR VERİCİ"

Kendisinin Müslüman ve dinine bağlı olması dolayısıyla Türkiye'ye alışmasının daha kolay olduğunu dile getiren Chahechouhe, "Bir Müslüman olarak cuma günü idmanlarımızın programının ona göre ayarlanması, takım olarak hocalarımızla Cuma namazına gitmek benim için gurur verici. Ben dinime bağlı biriyim gerçekten şaşırdığım bir şey oldu. Çok basit yaşamım var. Basit yaşam tam bana göre. Geceleri çıkmayı seven, gece hayatı olan biri değilim. Bugün İstanbul'da oynasam da aynı şekilde basit hayatımı çekirdek ailemle geçiririm" şeklinde konuştu.

"SELÇUK İNAN'I BEĞENİYORUM''

Chahechouhe ayrıca, hücumu sevdiğini, forvet arkasında oynadığında kendisini daha serbest ve rahat hissettiğini söyledi. Türk futbolculardan Selçuk İnan'ı, şarkıcılardan Tarkan'ı, yemeklerden de karnıyarığı sevdiğini dile getiren 29 yaşındaki oyuncu, evinde Türk aşçının görev yaptığını ve Avrupa yemekleri yemediklerini de sözlerine ekledi.

"HİÇ BİR BÜYÜKTEN RESMİ TEKLİF ALMADIM"

Ara transfer döneminde adının Galatasaray ve Fenerbahçe ile anıldığını ifade eden deneyimli oyuncu, "Hiç bir büyükten resmi teklif almadım. Ne kulübüm ne de ben. Eğer ki Medicana Sivasspor'dan ayrılırsam o da başkanımızla diğer takımların başkanı anlaşarak gerçekleşir. Ben şu an bu dedikoduları duymak istemiyorum. Sivas'ta mutluyum" şeklinde konuştu.