İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarına aralıksız devam ediyor. 7 Ekim Cumartesi sabahı başlayan saldırıların ne zaman sona ereceği merak edilirken masum insanlar İsrail'in yoğun bombardımanı altında ölüyor.

Düzenlenen saldırılarda yaralanan Filistinlileri tedavi etmek için savaşın ilk anından itibaren durmaksızın çalışan Aksa Şehitleri Hastanesi hemşiresi, günlerdir yaşananlar karşısında feryat etti.

''EY DÜNYADAKİLER NEREDESİNİZ?''

Yaşanan vahşet karşısında isyan eden Filistinli hemşire, "Küçücük çocuklar ölüyor. Yetişemiyoruz. Halimize bir baksanıza. Bizim kanımız diğer insanların kanından farklı mı? Bunlar çocukları öldürdü, kadınları öldürdü, yaşlıları öldürdü. Yazıklar olsun. Ey dünyadakiler neredesiniz? Biz öldük." diyerek sitem etti.

 

''BU ÇOCUKLARIN SUÇU NEYDİ''

Biden, Erdoğan’ı Beyaz Saraya davet etti Biden, Erdoğan’ı Beyaz Saraya davet etti

Gazze Avrupa Hastanesi Müdürü Dr. Yusuf El Akkad da saldırıda hayatını kaybeden 6 çocuğun cenazelerinin önünde yaptığı açıklamada, İsrail'in katliamına isyan etti. Al-Akkad, “Şu çocuklara bakın. Bu çocukları kim öldürüyor? Nedir bu? Bu çocukların suçu ne? Ey dünya, neredesin? İşgalin bu mazlum halka karşı yaptığı katliamları görmüyor musunuz” ifadelerini kullandı.

Al-Akkad, sesi duygudan boğularak "Bu bir katliam. Dünya görsün, bunlar sadece çocuk." dedi.