ABD ve NATO'nun Doğu'ya doğru açılma hamlesi fiyaskoya dönüştü. Ukrayna'da Rusya'ya karşı Neonazileri destekleyen ABD ve NATO hedeflerine ulaşamadı. 

Ukraynalı yetkililerle görüşen ABD merkezli yayın organı Newsweek NATO'nun ve ABD'nin milyarlarca dolar askeri yardımla desteklediği Ukrayna'daki son durumu açıkladı. Dergiye göre Zelenski yönetimi kaçınılmaz yenilgiyle karşı karşıya. 

Katz: Hamas’ı yok edeceğiz Katz: Hamas’ı yok edeceğiz

NATO'nun hamlesine karşı Rusya, ilk önce Ukrayna ile müzakere yoluna gitmiş, Minsk anlaşmasının uygulanmasını talep etmişti. NATO'ya karşı başlatılan Özel Askeri Operasyon'dan hemen önce ABD, Ukrayna'nın Rusya'yla anlaşmasını engellemişti. 

ABD'Lİ EKONOMİST'TEN ZELENSKİ İTİRAFI

bb-3

ABD'li ekomonist Jeffrey Sachs'tan Zelenski'yle ilgili itiraf gibi bir açıklama geldi. Zelenski yönetiminin müzakereleri reddettiğini belirten Sachs, "Aynı şekilde, karşı saldırı için de gerekli silahlarının ve araçlarının olmadığını biliyordu ve buna rağmen devam ettiler ve başlangıcından bu yana geçen birkaç hafta içinde on binlerce insanı kaybettiler. ABD’nin bu yaz Ukrayna'yı kanlı bir katliama gönderdiği tamamen açık ve öngörülebilir bir durumdu.” ifadelerini kullandı.

UKRAYNA NATO SİLAHLARI İÇİN

BİR POLİGONA DÖNÜŞTÜ

cc-2

Ukraynalı muhalif siyasetçi Viktor Medvedçuk, Ukrayna’nın geleceği olmayan bir ülke haline geldiğini belirtti.Medvedçuk Ukrayna'nın NATO silahları için bir poligona dönüştüğünü belirterek, 

“Ukrayna’nın siyasi seçkinlerinin büyük bir kısmı, her şeyden önce kendi halkına ihanet etti. Onu soydu, haklarını ve özgürlüklerini elinden aldı, düşünmesini ve analiz etmesini engelledi, küstahça aldattı. Şimdi ülkeyi NATO silahları için bir poligona dönüştürerek, bu insanları öldürüyor ve bundan milyarlarca dolar kazanıyor. Ukrayna'nın bir devlet olarak ölümü artık durdurulamaz. Aslında o (devlet) artık yok. Böyle bir yönetim ve siyasi gelenekle bir ülkenin uzun süre var olması mümkün değil. Kırgınlık, aptallık, fanatizm ve zulüm üzerine bir ülke kuramazsınız. Oysa Ukraynalı seçkinler halka başka bir şey öneremiyor" dedi.