Yeni ismiyle tanınan X yani eski adıyla Twitter, platformun WEB sürümü için gönderilere yapılan alıntılara erişimi kapatmıştı.

Önceden paylaşılan gönderinin hemen altında bulunan "alıntılar" butonu kaldırılmış birçok kullanıcı WEB sürümünde bu işlevi kullanamamıştı.

Ancak önceden "yeniden gönder" ve "alıntı" seçeneklerinin yanına "Alıntıları Görüntüle" seçeneği de eklendi.

Böylelikle kullanıcılar tekrardan WEB sürümündeyken gönderiye yapılan alıntılara erişebilecek.

Twitter yerine neden X?

En kısa ve öz açıklama Musk'ın kendisinden geldi.

Bu açıklamada, eski adıyla Twitter olarak bilinen X Corp'un, sosyal ağı

“her şey uygulaması olan X için bir hızlandırıcı olarak” satın aldığını açıklıyor

Peki Elon Musk bunu yaparak ne elde etmeyi amaçlıyor?

Elon Musk'ın Twitter ismini ve mavi kuş logosunu bir anda X ile değiştirmesi herkesi şaşırttı.
Peki ama nereden çıktı bu X? Musk, Twitter'ı X yaparken neyi amaçlıyordu? Gelecekte neler olabilir?
İşin perde arkasında Musk'un 'Her şeyin uygulaması' planı yatıyor gibi görünüyor.

23 Temmuz’da Elon Musk, Twitter’ı basitçe X olarak yeniden markalamaya karar verdi ve hala pek çok kişi bu değişikliğe alışmaya çalışıyor.

Ancak, Twitter uygulamanızın tam olarak neden gizemli, kafa karıştırıcı bir X’e dönüştüğünü ve Elon Musk’ın gelecekte başka nasıl sürpriz değişiklikler planladığını merak ediyor olabilirsiniz.

Sadece basit bir değişiklik değil


Twitter’dan X’e geçiş, ilk bakışta düşünülmeden yapılmış basit bir yeniden markalama gibi hissedilse bile, aslında çok daha fazlasını temsil ediyor.

Twitter’ın çalışma şeklini şimdiden değiştirmeye başladı ve Elon Musk, onun Çin’in WeChat platformuna benzer bir şekilde daha çok bir “her şey uygulaması” haline gelmesini sağlayabilecek büyük bir fikir ortaya koydu.Gerçekte bunun mümkün olup olmadığı tartışılabilir, ancak şimdilik Twitter sadece adından fazlasını değiştiriyor.

Twitter’ın aniden markasını X olarak değiştirmesi 23 Temmuz’da birdenbire ortaya çıktı ve 240 milyon küresel kullanıcısı arasında yaygın bir kafa karışıklığına neden oldu.

Ancak Elon Musk’ın geçtiğimiz yıl ima ettiği sebepler sonunda su yüzüne çıktı.

Twitter yerine neden X?

En kısa ve öz açıklama Musk’ın kendisinden geldi. Bu açıklamada, eski adıyla Twitter olarak bilinen X Corp’un, sosyal ağı “her şey uygulaması olan X için bir hızlandırıcı olarak” satın aldığını açıklıyor.

Twitter bu büyük hedefine doğru ilerlerken Musk, özellikle X Corp’un önümüzdeki aylarda uygulamaya tüm finansal dünyanızı yönetme yeteneği eklemeyi planlaması ile Twitter adının artık bir anlam ifade etmediğini söylüyor.

TÜRKSAT 6A’nın fırlatma tarihi belli oldu TÜRKSAT 6A’nın fırlatma tarihi belli oldu

Twitter’ın markasını X olarak değiştirmesi herkesin beklediğinden daha ani ve belki de biraz amatörce ortaya çıkmış olsa da, Musk daha önce 4 Ekim 2022’de gönderdiği bir Tweet’te yukarıdaki planları ima etmişti.

Musk’ın tuhaf açıklamalar yapmasıyla tanındığı göz önüne alındığında, bu iddialara anlaşılır bir şekilde şüpheyle yaklaşıldı ve Twitter, eski mavi onay işaretlerinin ortadan kaldırılmasından görüntüleme sınırlarının getirilmesine kadar pek çok büyük değişiklik ile uğraşırken bu yorumları büyük oranda unutuldu.