Ekrem Başkan 17 bakana karşı tek başına kazandı Ekrem Başkan 17 bakana karşı tek başına kazandı

Van Başkale'de 1993 yılında teröristlerle yaşanan çatışmada şehit olan Astsubay Namık Ayhan Akbaba’nın annesi ve Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Alp Akbaba, yayınladığı videoda Sinan Oğan'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destek açıklamasına tepki gösterdi.

14 Mayıs'taki seçimlerde aldığı yüzde 5.17'lik oy oranı ile kilit konuma gelen Sinan Oğan'ın, ikinci turda Cumhur İttifakı adayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleyeceğini açıklamasına, Şehit Anaları Derneği'nden ve başkanı Pakize Alp Akbaba, bu karara tepki gösterdi. Türkiye Cumhuriyeti'nin sahipçisi olduğunu söyleyen Akbaba, Oğan'ı sildiğini ifade ederken vatandaşları sandığa çağırdı. Akbaba şunları söyledi:

"Sinan Oğan, siz Atatürk ve Cumhuriyet'e karşı Hüda-par ile aynı sandığa girmeyeceğim demiştiniz, sözünüzü tutmadınız. Biz de senin gibi aynı sandığa oy vermeyeceğiz. Bunu iyi bil. Biz Türkiye Cumhuriyeti'nin ilelebet sahipçisiyiz. Şehitlerimize söz verdik. Asla bu Cumuriyet'i kimse yıkamayacak, bu vatanı kimse bölemeyecek. Sizin gibi düşünmeyenleri de oya çağırıyorum. Hani demişlerdi ya 'Haydi al anneni, git'. Alın annenizi, sandığa gelin. Şehitlerin, şehit analarının yüreğinize su serpin. Hepinizi öpüyorum. Ben Türkiye Cumhuriyeti kadınıyım, Türk kadınıyım, şehit anasıyım, Atatürk'ün izinden giden anayım. Ne mutlu  Türk'üm diyene diyorum. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşanacak. Sinan Oğan'ı sildik."