Rusya’nın Moskova Bölgesi’nde bir konser salonuna silahlı saldırı yaparak en az 137 kişinin ölümüne neden olan zanlılar çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Mahkemeye çıkarılan zanlılardan biri sedye ile duruşmaya gelirken diğer zanlıların da yüzlerinde ve vücutlarında morluklar dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail'in NATO ile ortaklık ilişkisi sürdürmesi mümkün değil Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail'in NATO ile ortaklık ilişkisi sürdürmesi mümkün değil

Dailymail'de yer alan iddialara göre terör saldırısı nedeniyle tutukladıkları adamlara işkence yapıldı. 

Fotoğraflardan birinde, Şemsuddin Feriddun adlı bir şüphelinin, spor salonunun zemininde yattığı ve kendisine elektrik tellerinin bağlandığı görülüyor.

KULAĞINI YEMEYE ZORLANDI!

 Saidakrami Murodali Rachabalizoda adında başka bir adamın kulağının kesildiği ve yemeye zorlandığı iddia ediliyor.

TUTUKLANDILAR

Rusya’ya bağlı Moskova Bölgesi’ndeki Crocus Belediye Binası'nda bulunan konser salonuna silahlı saldırı yaparak en az 137 kişinin ölümüne neden olan ve saldırıdan hemen sonra yakalanan zanlılar Moskova’daki Basmanny Bölge mahkemesinde hakim karşısına çıkarıldı.

Zanlılar, Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) elemanları nezaretinde mahkeme salonuna sırayla alınırken silahlı saldırıyı gerçekleştiren Dalerdjon Barotoviç Mirzoyev ilk tutuklanan sanık oldu. Daha sonra sırasıyla Saidakram Raçabalizod, Şamsidin Fariduni ve Muhammedsobir Fayzov’da mahkeme tarafından 22 Mayıs’ta görülecek olan ilk duruşmaya kadar tutuklandı.