Rusya yine karışacak! Wagner'den 'Geri dönüyoruz' mesajı...

Rusya’nın gizli paralı asker grubu Wagner, kurucusu Yevgeniy Prigojin’in ölümünden sonra yeniden yapılanmaya gidiyor. Grubun yeni lideri olarak Prigojin’in oğlu Pavel Prigojin’in adı geçiyor. Wagner, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla "Geri dönüyoruz" mesajı verdi.

Dılara Dılara
Dılara Dılara
Editör
03.11.2023 - 02:16 Yayınlanma
1 Paylaşım
1261 Gösterim

Wagner grubunun kurucusu ve finansörü olan Yevgeniy Prigojin, 23 Ağustos’ta Moskova yakınlarında meydana gelen şüpheli bir uçak kazasında hayatını kaybetti. Kazada, grubun üst düzey isimlerinin de aralarında bulunduğu 14 kişi öldü. Prigojin, Rusya Devlet Başkanı Putin ve askeri yönetimine karşı başlattığı başarısız isyanla dünya gündemine oturmuştu.

Ekran görüntüsü 2023-11-02 135101

WAGNER ASKER TOPLAMAYA BAŞLADI

Hürriyet'te yer alan habere göre; ABD, Prigojin’in ölümüyle birlikte Wagner grubunun askeri gücünün de sona erdiğini iddia etmişti. Ancak Rus basınında yer alan haberlere göre, Wagner grubu uçak kazasından 3 ay sonra yeniden asker toplamaya başladı. Grubun yeni lideri olarak ise Prigojin’in oğlu Pavel Prigojin’in adı geçiyor.

Ekran görüntüsü 2023-11-02 133125

SOSYAL MEDYADAN "GERİ DÖNÜYORUZ" PAYLAŞIMI

Wagner grubu, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla ‘geri dönüyoruz’ mesajı verdi. Grup, sözleşme imzalamak isteyen adaylara ülke dışındaki operasyonlar için gerekli belgeleri sıraladı. Grup ayrıca mülakat sürecinde bazı değişiklikler yapacağını da duyurdu. Buna göre, mülakata giren adaylar kendilerine sorulan soruları ve cevapları yazılı olarak kaydedebilecekler. Mülakat yapan kurul üyeleri ile adaylar arasında tanışma olmayacak.

Rus savaş uçağı denize düştü Rus savaş uçağı denize düştü

Ekran görüntüsü 2023-11-02 133133

Editör Hakkında
Yorumlar
Takım O Av P
  Şamp. Ligi
  UEFA
  Düşme Hattı
Takım O Av P
  Şamp. Ligi
  UEFA
  Düşme Hattı
Takım O Av P
  Şamp. Ligi
  UEFA
  Düşme Hattı
Takım O Av P
  Şamp. Ligi
  UEFA
  Düşme Hattı
Takım O Av P
  Şamp. Ligi
  UEFA
  Düşme Hattı