Rusya Savunma Bakanlığı, Rus hava savunma sistemlerinin Belgorod ve Kırım bölgelerinde Ukrayna’ya ait 3 insansız hava aracını imha ettiğini bildirdi.

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Belgorod ve Kırım hava sahasında Ukrayna’ya ait 3 insansız hava aracının (İHA) Rus hava savunma sistemleri tarafından düşürdüğü belirtildi.

Kırım'daki saldırılarla ilgili yapılan iki açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Erkek kardeşleri tarafından 25 yıldır bir odaya hapsedilen kadın kurtarıldı Erkek kardeşleri tarafından 25 yıldır bir odaya hapsedilen kadın kurtarıldı

"17 Eylül'de, Moskova saatiyle yaklaşık olarak 20:30'da (TSİ ile aynı) Kiev rejimi tarafından Rusya topraklarındaki hedeflere bir uçak tipi insansız hava aracı kullanarak terör saldırısı girişimi engellendi. Hava savunma sistemleri, Kırım yarımadasının güneybatısında iki insansız hava aracını imha etti."

Belgorod'a saldırı

Belgorod'daki saldırıya ilişkin yapılan açıklamada, Açıklamada, “17 Eylül'de Moskova saati ile 20.40 (TSİ ile aynı) sıralarında Kiev rejiminin uçak tipi insansız hava aracıyla Rusya topraklarındaki hedeflere yönelik terör saldırısı girişimi engellendi” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada "Görevdeki hava savunma sistemleri, insansız hava aracını Belgorod bölgesi üzerinde düşürdü" bilgisi paylaşıldı.