İnsan psikolojisinin dış etkenlere son derece açık bir doğası vardır. Bu nedenle büyük şirketler, devletler, hükümetler, medya ve özellikle de illegal örgütler kendi çıkarları için gerçekleri maniple ederek bizlere sunarlar. Gerçek bilginin maniple edilerek algıların yönlendirilmesinde tutumlarının değiştirilmesi arzulanan birey, grup veya toplum için anlam ifade eden sembollere sıklıkla başvurulmaktadır. Bunlar için genelde 25. Kare metodu veya subliminal telkin yöntemi kullanılmaktadır. En etkin aracı ise film ve dizi sektörüdür.
     Beş duyu organı ile farkedilen uyaranların belleğe işlendiği, oradan da daha önceden zihinde kodlanmış mesajlara dönüştürüldüğü söylenebilir. Değer yargılarımız, grup normlarımız ve grubumuzun ritüelleri bize ulaşan verileri anlamlı mesajlara dönüştürmede büyük rol oynarlar.Görsel medyada  ilk bakışta anlamıyor olsakta veya müzik-video içine gömülmüş telkinleri açıkça farkedemiyor olsakta bunlar kodlanır ve anlamlı birer mesaj olarak zihnimize kazınır.
     Psikolojik operasyonları güçlü kılan özellik savunma mekanizmasının devreye girmemesidir.Büyük reklam şirketlerinin pazarlama amaçlı kullandığı, kürsel güçlerin de istihbarat birimlerince en çok başvurukları yöntemdir.Açıkça ilan edilmeyen savaşın gizli silahlarıdır.Siz farketmiyor olsanız bile düşman her zaman bir adım kadar yakındır!
     Küresel sömürgecilerin merkezi olan Afrika kıtasında İnglizler tarafından yaptırılmış bir çok cami bulunmaktadır.bu camilerde Ezan, bant kayıttan  okunmakta. Kayıtlar incelenip ses ayrıştırması yapıldığında Ezan sesinin içine ‘ Hristiyan Ol ’ vb telkinlerin gömüldüğü tespit edilmiştir.
     Ülkemizde her ne kadar da büyük önem verilmese de küresel güçlerin Psikolojik harekat alanı ile ilgili çalışmaları çok eskiye dayanmaktadır.CIA, Türkiye’nin 1 yılda TSK’ya ayırdığı ödenek miktarını sadece 6 aylık dönem için psikolojik ve parapiskolojik çalışmalar için kullanmakta. 1970’li yıllarda sadece Psikolojik harekat için CIA bünyesinde 7000 personel çalıştırılmaktaydı. Ruslar 1923 yılından itibaren Psiolojik ve Parapsikoloji alanında çalışma yapan anti komunistleri tutuklamaya başladı. 1925 yılında Çek askeri makamlarınca ordu içinde kullanılmak üzere ‘Durugörü, Hipnotizma ve Manyetizma’ adında basılmış kitaplar bulundu. Küresel güçler bu büyük silahın farkında.
 
    Bu duvarda bir gedik var farkındayız.Ve öteledikçe açık kullanılmaya devam edilecek. Bir sonraki yazımda büyük firmaların ve Devletlerin algı operasyonlarını nasıl kullandığını anlatacağım.
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.