Öne Çıkanlar kurban Deniz Seki ve Nazlı Ilıcakın Kaldığı Cezaevinde İsyan Çıktı Demokrasi nöbeti Ankarada dev mitingle sona erecek Demokratik Bölgeler Partisi Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri

Bu haber kez okundu.

Erdoğan: Ey Hoca, Yanlışın Yoksa Pensilvanya'da Durma (2)

'SSK’YI BATIRDI, RAHŞAN AFFI İLE KURTULDU'
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Uşak mitinginde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı. Erdoğan, “CHP’nin başındaki zat var ya bu zat yolsuzluktan gidecekti Rahşan affı ile kurtuldu. Gidiyordu Rahşan affı ile döndü, SSK’yı batırdı bu zat” dedi.
SIKI GÜVENLİK
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Uşak Cumhuriyet Meydanı’nda halka seslendi. Erdoğan için yoğun güvenlik önlemleri dikkat çekti. Alana giren herkesin üstü arandı, çantalar da havalimanlarında kullanılan çantanın içini gösteren 3D X-Ray cihazlarla tarandı. Meydana bakan tüm işyerlerinde çalışanlar kimlikleri üç gün önce toplandı, GBT (genel bilgi toplama) kayıtları incelendi. Meydanda demir bariyerlerle oluşturulan güvenlik koridoru nedeniyle esnaf gün boyu iş yapamamaktan yakındı. Bin polisin görev aldığı mitingte meydana bakan çatılara keskin nişancılar yerleştirildi.
Başbakan Erdoğan, Uşak mitinginde konuşma yapacağı platforma, sunucunun 'Ezilenlerin gür sesi' diye anons edilerek eşi Emine Erdoğan’la çıktı. Başbakan Erdoğan, Uşak konuşmasına merhum Adnan Menderes’in 56 yıl önce 19 Eylül 1958 tarihinde Uşak’a geldiğini hatırlatarak başladı ve şunları söyledi.
“Merhum Adnan Menderes Uşak’a geldi ve Uşak’ta şunları söyledi: 'Sizlerin daima hizmetinizdeyim.' Menderes milletinin hizmetinde öldü. Menderes millete hizmet yolunda canını feda etti. Mekanı cennet olsun. 1950’de milletin teveccühü ile iktidara gelmiş ve zorbalıkla iktidardan uzaklaştırılmış iki arkadaşıyla idam edilmişti.”
“CHP SOKAĞI MECLİSİ TAHRİK EDİYOR”
Başbakan bu sözlerinin ardından Menderes’e atılan iftiraların bugün kendisine atıldığını öne sürerek, CHP’yi şöyle eleştirdi:
“Millet ve ülkesi için çırpınırken maalesef tıpkı bugün olduğu gibi o gün CHP yıkmanın, bozmanın, tahrip etmenin ülkeyi gerilime sürüklemenin mücadelesini veriyordu. Bugün hangi manşetler atılıyorsa gün de aynı manşetler atılıyordu. Bugün nasıl sokaklar tahrik ediliyorsa o günde tahrik ediliyordu. CHP sokakta, mecliste, ülke içinde ve dışında nasıl bir gerilim siyaseti yapıyorsa o gün de aynısını yapıyordu. Menderes’e nasıl ağır iftiralar atıldıysa bugün de aynısı yapılıyor.”
OKYANUS ÖTESİNDE CHP'NİN HOCALIĞINI YAPAN ZAT
Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun elinde montajla ortaya çıktığını öne sürerek, şöyle konuştu:
“Ne derlerse desinler ben burada, Uşak’taki konuşmamda CHP Genel Başkanı’na bazı sorular sordum. Bir tanesini özellikle sizlere hatırlatıyorum. Eline ÖSYM ile ilgili maili kimin sıkıştırdığını sordum, ona bu şakayı kimin yaptığını sordum. CHP Genel Başkanı o sahte mailin cevabını veremedi. Ne bizden ne gençlerden özür dilemedi. Bu işten dolayı yüzü kızarmadı. Çünkü yüz kızarması edebin işaretidir. Eline sonra bir de Kayseri ile ilgili sahte belge verdiler. Orada da çuvalladı. Kayseri Başkanım o Genel Müdür’den çok para kazandı. CHP Genel Başkanı başka bir skandalla bir montajla ortaya çıktı. Bu kez eline o montajı kimin tutuşturduğunu çok iyi biliyoruz. Okyanus ötesinde CHP’nin hocalığını yapan bir zat var. Kardeşlerim şimdi okyanus ötesinden CHP Genel Başkanı’nın eline bu kez montaj verdi. CHP Genel Başkanı eline şeker tutuşturulmuş çocuk gibi dolaşıyor. Zannediyor ki ben Türk milletini kandıracağım.”
“ÇOCUKLARINIZI ONLARIN OKULLARINA GÖNDERMEYİN”
Başbakan Erdoğan, Uşaklılar’dan çocuklarını paralel yapıların okullarına göndermemelerini isteyerek, şöyle konuştu:
“Sakın ha onların okullarına göndermeyin. Devletin okullarına gönderin. Başka yerlere gönderin. Bunların hepsi sülük gibi. Hafta sonları biz okullarımızda çocuklarımıza takviye dersi veririz. Öyle senaryolar hazırlandı ki dershaneye giderek üniversiteyi kazanmışlar. Bu milleti aldatmayın. Devletin okullarına gönderin. Bu devlet elinden geleni azami ölçüde yapmanın gayreti içinde oldu. Hafta sonları yavrularımıza takviye dersler vereceğiz. Ücretini biz ödeyeceğiz. Ama bunların derdi başka. Artık bu oyunu bozmaya mecburuz. Bu oyunu bozmaya var mıyız? 30 Mart bu oyunu bozmak içindir. Gençler, hanım kardeşlerim beyler çok koşacağız 30 gün kaldı” dedi.
“ÇILDIRIYORLAR”
Başbakan Erdoğan, rakiplerinin AK Parti’nin kamuoyu yoklamalarında çıkan yüzde 45-50 bandındaki oy oranını görünce çıldırdığını ileri sürerek şöyle konuştu:
“Bazı ablalar geliyormuş kapılara 'aman oyunuzu AK Parti’ye değil başka partilere verin’ diyorlarmış. Onlara şunu söyleyin. “Siyaseti çok mu seviyorsunuz kurun partinizi çıkın meydana’ deyin. Olay bu. Çok koşacağız. Bütün bu montajlara rağmen şunu diyorlar hala kamuoyu araştırmalarında yüzde 45- 50 bandını görünce bunlar çıldırıyor. Bu coşkunuz bu heyecanınız inanıyorum ki 30 Mart’ta sandığa yansıyacak” dedi.
“BUNLARDA İFTİRA BOL FİTNE BOL”
Başbakan Erdoğan, telefonlarının dinlenmesine tepki göstererek, şunları söyledi:
“Devletin polisi benim odama böcek yerleştiriyor. Yerleştiren kişi kaçmış. Bunlarda iftira bol, fitne bol. Enerji Bakanım, nükleer santral doğalgaz için son derece önemli görüşmeler yapıyor. Bu paralel yapı bunları da dinliyor, dinlemekle kalmıyor yurtdışına servis ediyor. CHP de böyle bir yapıyla apaçık kol kola giriyor, milliyetçi olduğunu iddia eden MHP bu ihanete teslim oluyor. Bu oyuna destek veriyor. Bir kez daha söylüyorum. Bu bana yapılmış bir saldırı değil. Bu saldırı doğrudan doğruya Türkiye Cumhuriyeti başbakanına, 77 milyona, istiklalimize bağımsızlığımıza yapılmış bir saldırıdır. Büyüyen ekonomiden rahatsızlar. Dünyada OECD rakamlarına göre büyüyen ülkeler içinde ilk beşte Türkiye var. Bu rahatsız ediyor Gezicileri paralel yapıyı rahatsız ediyor. Bunlar yakıyorlar, yıkıyorlar. Biz ise yapıyoruz, inşa ediyoruz. Farkımız bu.”
NEREDEN NEREYE
Başbakan Erdoğan, iktidarı devraldığı partileri eleştirerek, şunları söyledi,
“Biz bir iktidar aldık. MHP’den aldık onun yanında da CHP’nin yavrusu DSP vardı. Milli gelir 230 milyar dolardı. Şimdi 800 milyar dolar. Türkiye’nin 100 liranın 74 lirası borçtu. Şimdi 100 liranın 35 lirası borç. Farkımız bu. Kardeşlerim, gençler. Bunu tüm arkadaşlarınıza anlatın. Devletin borçlanma faizi yüzde 63’tü şimdi tek haneli rakama düştü. O aradaki fark benim halkımın cebinde kalıyor. Enflasyon yüzde 30’du şimdi tek haneli rakam. Yılda 36 milyon turist geliyor. Bunlar durup dururken olmadı. Bunlar turizmi deniz kum güneşi anlıyordu. Biz inanç turizmi getirdik doğa, yayla, kış turizmini kültür eğitim sağlık turizmi var. Ben size rakamlarla konuşuyorum. Laf değil icraatla konuşuyorum.”
“BU CHP’NİN BAŞINDAKİ ADAM”
Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu şu sözlerle eleştirdi:
“SSK’nın başındayken duman etti SSK’yı. Bu CHP’nin başındaki adam SSK genel müdürüydü bir zamanlar hastanelerde kapılarda kuyruklarda bekliyorduk hastanenin eczanesinden ilaç alabiliyor muyduk? Şimdi istediğin eczaneye gidebiliyor musun? Çünkü biz şimdi artık doktorlar hastaneye gidemeyen hastayı evinde tedavi ediyor. Aile hekimliğini getirdik.”
“BAZILARI İŞ BEĞENMİYOR İŞ”
Başbakan Erdoğan, sanayicinin, esnafın işçi aradığını ama bulamadığını öne sürerek, “Burdur’da esnaf “işçi arıyorum bulamıyorum' diyor. Bazılar işi beğenmiyor iş. Yan gelip yatacak maaşını alacak. İş arıyorsan buyur. Afyon Valisi de Burdur Valisi de aynı şeyi söyledi. Denizli’de sanayici, “Konfeksiyonda tekstilde yanımızda çalıştıracak adam bulamıyoruz' diyor. Bir istiklal mücadelenin içindeyiz. Eski Türkiye’ye karşı yeni Türkiye mücadelesi içindeyiz. Hemşehrilerimden demokrasiye huzura sahip çıkmalarını istiyorum” dedi.
“ZEKATIN KABULDUR”
Başbakan Erdoğan, bir işadamının zekadını yıllarca paralele verdiğini kabul olup olmadığından endişe duyduğunu belirterek,
“Bu oyuna gelmeyin. Aldatılıyoruz, aldatıldık, ben dahi aldatıldım. Büyük bir işadamı önemli bir kardeşim dedi ki 'ben zekatımı yıllarca bunlara verdim. Türkiye’nin sayılı zenginlerinden. Ama artık endişe ediyorum zekatım kabul müdür’ dedi. 'Zekatın kabuldur’ dedi. Adam yeniden zekat verecek. Bu millete yakışır mı? Bana 'sen onları Türkçe olimpiyatlarında övdün’ diyor. Övdüm ben kafalarının arkasındaki niyeti bilemem ki” dedi.
“HER TÜRLÜ İFTİRAYI ATACAKLAR”
Başbakan Erdoğan, her türlü iftiranın atılacağını öne sürerek, kalabalığa “Sabredin” diye seslendi. Erdoğan, “Biz elimizden geleni yaptık, “sabır’ dedik. Sabreden zafere ulaşır. Sabredin onlar hakaret edecekler iftiralar atacaklar. Bundan sonra her türlü iftirayı atacaklar. Bunlarda insaf yok. Her şeyi yaparlar. Bu demokrasi düşmanlarına sandıkta her türlü dersi vermeye hazır mıyız? Eski Türkiye ile yeni Türkiye arasında tercih yapacaksınız. Eski Türkiye mi yeni Türkiye mi? Yeni Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Yeni Türkiye’nin mimarlarını karşımda görüyorum onları selamlıyorum. Eski Türkiye’de yüksek faiz, enflasyon, yasaklar iddiası, projesi olmayan bir ülke var. Eski Türkiye’de terör var, kan var. Kardeşi kardeşe düşürmek var. Yeni Türkiye’de istikrar huzur güven var” dedi.
“NE OLUYOR HERKES BAYILIYOR”
Başbakan Erdoğan konuşmasında sana yağı, tuz, şeker ve benin kuyruklarını anlattı. Erdoğan’ın konuşması sırasında 5 kişi baygınlık geçirdi. Başbakan her seferinde konuşmasını keserek sağlıkçıları sadyeye nereye getirmeleri konusunda yönlendirici bilgi verdi: Erdoğan konuşmasının sonuna doğru bir kişi daha bayılınca, “Ne oluyor ya herkes bayılıyor. Bayılacaksınız diye mi geldik buraya” dedi.
Elif DEMİRCİ- Yavuz KUŞDEMİR/UŞAK, ()

ED(İÖ/AAA)(FOTOĞRAFLI)

 

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
ankara escort, eryaman escort, ankara escort, eskişehir escort, bursa escort