Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, NTV'de Seda EĞİTir ve Ahmed Arpat'ın sorularını yanıtladı.

Murat Kurum'un açıklamalarından öne çıkanlar ve sorulara yanıtlar şöyle:
Gittiğimiz her yerde coşkuyu görüyoruz. Heyecan var. İstanbul yoruldu, beklentileri karşılanmadı. Nereye gidersek gidelim ulaşımdan depreme, kentsel dönüşümden yeşil alanlara kadar projelerimizi paylaşıyoruz.

İstanbul'da yaşamak bir sorundu. İstanbul'da yaşayan herkesin deprem korkusu var. Maalesef bu 5 yıllık süreçte söz veren ama tutmayan bir yönetim var. İstanbullular bu çileden bıktı. Bir değişim sinyali var. Değişim arzusu ve arzusu var. 31 Mart'ı tüm İstanbul'un kazanacağı gün olarak adlandırıyoruz. 31 Mart'ta kimse kaybetmeyecek.

İMAMOĞLU'NUN SÖZLERİNE CEVAP
Bu polemiklerle sürekli karşılaşıyoruz. "Murat Kurum 650 bin konut yapacak, yapabilir mi? Yeşil alanla ilgili hedefler yapılabilir mi?" sorusuna hiç rastlamadım. Hiçbir şekilde bu tür projelerden bahsetmiyoruz. Maalesef konuşamıyoruz. Burada kibri siyasi zekasını aşmış bir adayla karşı karşıyayız. Bu aday her gün polemik peşinde. 5 yıldır İstanbul dışında her konuyla ilgilenen biri. Bugün de aynı şey. Sonra bakıyorsunuz "ithal aday" yazıyor. Adayı neye göre içe aktarın? 1999 depreminde de buradaydım. 2005 yılında TOKİ'de çalıştım. Yaptığımız işi devreye soktuğumuz zaman yanına bile yaklaşamıyorlar. Bizim yanımızda çırak olamazlar. İstanbullu olup olmadığımı açıklamama gerek yok. İş hayatımın çoğunu İstanbul'da geçirdim. Müsilaj içinde buradaydık. Tatile gittiğinde halkın yanındaydık. Maalesef anlayış bu. Onayladığım bir durum değil.

Fatih Erbakan:Bu sonuçlar Milli Görüş’ün yeniden şahlanışıdır Fatih Erbakan:Bu sonuçlar Milli Görüş’ün yeniden şahlanışıdır

İstanbul'da yaşayan biri olarak işe ya da eve giderken trafik sıkışıklığıyla karşılaşıyorsunuz. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanından beklentiniz sorunun çözülmesidir. Ama görüyorsunuz, sürekli İstanbul dışında gündem yaratıyor.