Esenyurt Belediyesi tarafından açıklamada Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi'nde yapımı süren parktaki kazı sırasında yer altında yuva yapan farelerin yüzeye çıktığına dair görüntülerin sosyal medyaya yansıdığı, bölgede ilaçlama çalışması yapıldığı ve herhangi bir olumsuz durum kalmadığı kaydedildi.

Olası İstanbul depremi sonrası yaşanacak korkunç gerçek ortaya çıktı. Prof. Dr. Naci Görür açıkladı Olası İstanbul depremi sonrası yaşanacak korkunç gerçek ortaya çıktı. Prof. Dr. Naci Görür açıkladı

Esenyurt Belediyesinden yapılan açıklamada, "Barbaros Hayrettin Paşa Mahallemizde yapımı süren parktaki kazı sırasında, yer altında yuva yapan farelerin yüzeye çıktığı görüntüler sosyal medyaya yansımıştır. Bu durum üzerine Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, kazı bölgesine geçerek ilaçlama çalışması gerçekleştirmiştir. Söz konusu yerde herhangi bir olumsuz durum kalmamıştır. Halk ve çevre sağlığı için ilçemizin dört bir yanında ilaçlama çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz" ifadelerine yerildi.