Kemal Kılıçdaroğlu’nun BTK ile ilgili iddialarına tepki gösteren Kurtulmuş, “Ben kişiler hakkında konuşmayı sevmem biliyorsunuz ama Sayın Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını dinlediğimde mağlup olmuş bir adamın böyle kendiyle hesaplaşan görüntüsünü gördüm. Ben şimdiye kadar 'Seçime katılmayın' diye mesaj veren ilk siyasetçi olarak Kılıçdaroğlu’nu gördüm. Açıkça diyor ki bana oy vermeyecekseniz katılmayın. Erdoğan’a oy verecekseniz 'Sandığa gitmeyin' diyor. Türkiye tarihinde sandığa gitmeyen çağrısı yapan ilk siyasetçi oldu. Türkiye’de oyları çok ufak olan partilerin liderleri bile hiçbir zaman sandığa gitmeyin demedi. Bu anlaşılır bir şey değildir. Bu korkunç bir yenilgi psikolojisinin dışavurumudur. Kendi kendisiyle hesaplaşan bir tutum içerisindedir. Mesajları engelleniyor, karartılıyor dedikten sonra Türkiye’de bir televizyon kanalına çıktı ve bunları orada söyledi. Bugün de konuşmalarına devam edecek. Bugün de mesajlarını göndermeye devam edecek. Sonuç itibarıyla Türkiye’de her siyasi aktör söyleyeceği her şeyi sonuna kadar söylüyor. SMS atabiliyor, sosyal medya mesajları verebiliyor. Bu söylediği şey mağlubiyet psikolojisi ile söylenmiş bir şeydir. Ben karşı tarafın seçmenine bu kadar hakaret eden bir başka bir siyasetçi de görmedim. Kabul edilebilir bir şey değildir. Kimsenin sözlerinin karartıldığı yoktur. Herkes bu akşam 18.00’a kadar söyleyebileceği her şeyi söyleyecek. Hazin bir tablodur. Türkiye’de cumhurbaşkanlığı adaylığı seviyesine kadar gelmiş bir siyasetçinin böylesine üsten, böylesine insanları tasnif eden üslupla konuşmasına ben ilk defa rast geliyorum” dedi.

KILIÇDAROĞLU: SANDIĞA GİTME O ZAMAN

''456 yaşındayım, iblisim'' diyen fenomen Efe  Baycan'ın yeni şovu tepki çekti ''456 yaşındayım, iblisim'' diyen fenomen Efe Baycan'ın yeni şovu tepki çekti

Katıldığı bir televizyon programında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, "Şimdi MHP, yani ülkücü kardeşlerime, yani kendisini milliyetçi olarak tanımlayan kardeşlerime seslenmek istiyorum. Eğer bu suça ortak olmak istemiyorsan ve bana da oy vermek istemiyorsan sandığa gitme o zaman. Bu suça ortak olma. " ifadelerini kullanmıştı.