1- Kesinlikle CHP kendi içinde öbeklenmeye başlayan bölücülerden kurtulmalı ve Partinin başına adam gb ulusal bir Sosyal Demokrat biri gelmeli. Sosyal Demokrat Söylem helede gelen adam dürüst samimi halkın güvenini kazanmış akademisyen ama halk adamı biri olursa o zaman muhteşem olur. Bu konuda tüm CHP'liler kesinlikle partiye baskıya yapmalı. Çünkü Kılıçdaroğlu Hukümeti doğru siyasetlere sevk edebilecek iyi bir eleştiri diline sahip değil. Sağ seçmeninde güvenini kazanmış, jakoben olmayan yeni bir sol lider CHP için kesinlikle şart. CHP içindeki Ulusalcı Atatürkçü söylem sahipleri bu konuda ciddi bir sorumluluk sahipleridir. Hukümet şu an Kılıçdaroğlunu ve samimiyetten zaman zaman da hakkaniyetten uzak olan eleştirilerini asla ciddiye almıyor. Bu hukümetin yapmış olduğu olumlu iç ve dış siyasi adımları bile görmüyor görmek istemiyor bu siyasetlerin daha iyi olması adına yapıcı güzel eleştirilerde asla bulunamıyor. Halka güven vermeyen bir CHP de kemikleşmiş %25 olan oyunu asla arttıramıyor oysa gençler ve genç nüfus içinde AK Parti iktidarından ve gençlere yönelik yeterli olmayan politikalarından dolayı CHP gençleri bile yanına alamamakta. CHP gerek Fetö gerekse ABD nin OrtaDoğu siyasetinde dik durma Rusya federasyonu ve doğu ülkeleri ile ilişkileri geliştirme adına çok şey yapabilecekken vizyonu olmayan kırık plak gibi aynı ezberleri tekrarlayan bir noktada ilerlemekte... Bu değişmeli. Çünkü sağlam sol beyin olmadan siyaset topal ve eksik olacaktır...

2- Cumhur İttifakı devletin Amerikaya ve Fetöye karşı güçlü kalabilmesi için kesinlikle şart. Ancak AK Partinin artık şımarmış yozlaşmış para ve makamı dava anlayışının perdesinde amaç edinmiş tiplere karşı alabildiğine eleştirmesi gereken kesinlikle Sayın Devlet Bahçelidir. Çünkü Devlet Bahçeli samimi bir siyasetçi olduğunu öncelikle devleti düşündüğünü çıkarını düşünmediğini 15 Temmuz'da, ayrıca seçimleri de öne alarak kanıtlamıştır. MHP, gerek duruş gerek söylem gerekse sağlam dava insanı olma adına bu ülkede hem Fetö tipi devlet düşmanı Amerikan İslamcısı yapılanmaya karşı hemde bölücü teröre karşı duruşuyla kesinlikle ülke bütünlüğününde sigortasıdır. Bu noktada hem Cumhur ittifakını devam ettiren hemde Hukümetin ölümcül iç siyaset yanlışlarına müdehale eden eleştiren bir MHP vizyonu olmak zorundadır. Bu noktada MHP'yi bekleyen iki önemli görev vardır. a) Cumhur İttifakını ne olursa olsun ABD ve Fetö ye karşı sonuna kadar desteklemek b) Hukümet içindeki yozlaşma, ihalelere fesat karıştırma, akrabalara görev verip Hukümet yanında yer almayan ama yetenekli insanların Kamuda iş bulamazken Hukümete destek veren bazı cemaatlerin FETÖ den boşalan yerlere yerleşerek Cumhuriyetin temel değerlerine ve Atatürkçü devlet yapılanmasının kimyasının bozulmasına MHP kesinlikle karşı çıkmalıdır. Halkımıza vergi kamburu olan çok büyük bir kısmı Audi, Volkswagen, BMW, vb Alman arabası olan 125.000 makam aracının sayılarının en fazla en üst düzey bürokrat olmak üzere en fazla 10.000 i geçmemesi ve bunlarında Toyota Honda Renault gb ülkemizde Türk işçisi tarafından üretilen araçlardan olması sağlanmasında MHP ye düşen hakkaniyetli eleştiriler olmalıdır. MHP'nin ırk ve KAN Türkçülüğü yerine kendini güncelleyerek bundan sonra Bosnadan Orta Asyaya GÖNÜL TÜRKLÜĞÜ kavramını genişletmesi bunun eğitiminin verilmesinin daha kuşatıcı bütünleştirici olduğunu da görmesi gerekmektedir.

3- Ulusal ve Atatürkçü kesim bu ülkede SuudiArabistan türü gerici yapılanmanın kendisini asla güncelleyememiş kafaların önünde en önemli sigortadır. Fetöcü ve F Tipi zihniyetin devleti ele geçirerek ABD boyunduruğu altına almasının önündeki en büyük engeldir MHP ile beraber. Ayrıca ABD ve Batı yanlısı Fetö'ye de sempati ile bakabilen ( Ki bunu 15 Temmuzda Gördük) Natocu düşünceye sahip çakma sözde Kemalist ilericilerinde önünde gerçek Atatürkçülüğü ortaya koyarak teslimiyetçi olanlara engeldir. Bu noktada Ulusalcı Anti Emperyalist Atatürkçüler, dış siyasette ile ülke bağımsızlığına katkı sunarken ülke içinde de halkın farklılıklarını gözeterek Atatürkçülüğü daha iyi anlaşılır kılmak adına kendilerini güncellemekle mükelleftir. Artık Atatürk'e saygının heykelin önünde dikilmek değil "Beni görmek demek benim fikirlerimi anlamaktır" diyen Atatürkün düşüncelerini günümüze uyarlayarak anlatabilme becerisinin geliştirilmesi lazım. Bu noktada TRT içinde Atatürk ve silah arkadaşlarının emeklerini boşa çıkartmaya kalkan bunu ima eden herhangi bir söylem oluşmasına kesinlikle müdehale etmeleri gerekmektedir.

4- Hukümet, kendi içinde FETÖ'nün siyasal kanadını asla temizlemiş değildir. Bugün hala RTE ci Reisci görünen ama aslında Fetönün adamı olan Kamuda çalışan adamlar vardır. Bunlar Fetö'ye karşı canla başla mücadele etmiş olan AY Yıldız TİM gibi ülke güvenliğini siber ortamda sağlayan ve FETÖ'nün haber kanallarını, seçimlerde hackleyen bu platforma inanılmaz saldırmaktadırlar. Üstelik bu saldırılarını RTE ve Reici görünüm altında yapmaktadırlar. En vahim ve elim olanıda böyle bişeye cesaret edebilmeleridir. Fetöcüler bitti demek kesinlikle yanlıştır. AK PArti Hukümeti şu anda ciddi bir düşüş içinde olduğunu yerel seçimlerde görecektir. Çünkü a) Yerel Seöimlerde MHP de kendi adaylarını gösterecek ve Cumhur ittifakı zayıflamış bir görüntü oluştururken Hukümet oylarının çok düştüğüne şahit olacaktır ( Şayet Istanbulda Binali Yıldırım ikna edilemezse Ankarada Numan Kurtulmuş İkna edilemezse mevcut Belediye Başkanları ile seçime gidilirse her iki ilde kesinlikle AK PArtinin elinden gider). Eskiden RTE ceketini koysa seçilebilirdi. Ancak zaman içinde RTE kendisine olan desteğin yerel seçimlerde azaldığını görecek, bunu bildiği için yerel seçimlerde artık Aday'ın Kimliği ve Kişiliğine önem verilmekte. Niye? Çünkü RTE de biliyor Parti içinde yozlaşma adam kayırma birbirini gizli fetöcü olmakla suçlayıp en ufak yapıcı eleştirinin önünün kesilerek PArtinin yalaka tiplerin güç elde edilen bir yer haline gelmesine izin verme, daha neler neler olmasına izin verildi. AK PArti bu yerel seçimlerden sonra özellikle Cumhurbaşkanının bizzat kendisi MALİKİ YEWMİDDİN demek zorunda, önce kendinden başlayarak nerelerde hata yapmaktayız nerelerde doğru gitmekteyiz siyasal bir algoritma ile sağlam samimi bir eleştiri ile yürümek zorunda. Sadece ülkemiz değil ÜMMET'in umudu durumunda olan AK PArti içindeki yozlaşma kabul edilemez. Bu ülke Parti içindeki çarpık fikirli adamların yüzünden yeniden Muhalefetin oradan ABD'nin oradan FETÖnün eline geçmemeli. Tüm Parti teşkilatlarına, kendisine AK PArtiliyim diyen herkese seslenmekteyim. Lütfen Partinizin daha da ilerlemesi için yapıcı eleştirilerinizi bizzat RTE Ye yazın yollayın. Gerektiğinde hatasını anladığında ÖZÜR DİLEDİĞİNE yemin ederim şahit oldum olduk. Bu önemli konu.

5- Herkes ülkemizde değişik düşünce ve insan gruplarının olduğunu unutmamalıdır. Bu ülkede sadece tek bir ırk düşünce mezhep yaşam şekli yaşamamakta. Hepimiz aynı ülkenin fertleriyiz birbirimizin farklı düşüncesi yüzünden kişilik haklarına küfredilmemeli hakaret edilmemeli. Eleştiri yapıcı ve ilerletme amaçlı olarak elbette güzelce yapılmalı. Kamu görevlileri üzerlerindeki sıfatları görerek sorumlu davranmak zorunda. Ülkemizin değerlerine düşman insanların ziyaret edilmesi üstelikde Atatürk'ün ölüm yıldönümünde, ülkemizin Atatürkçü kesmini tahrik etmekten başka nedir? Bu sorumsuz bir davranış olmuştur. Diğer yandan provakatörlerde bundan beslenenlerde hemen baltalı eylemler yapmaya kalkmıştır. Bu ülke bütünlüğünü sağlama konusunda katkı sağlayan davranış şekli değildir. Kim ne derse desin Cumhuriyet ve onun kurucusu Atatürk bu ülkenin kırmızı çizgisidir. Atatürk'ü sevemek zorunda değil hiç kimse. Ancak ona saygı duymak ve eleştireceksede bu saygı çerçevesinde eleştirmesini de bilmek zorundadır.