Kaçak katil Danilo Cavalcante'yi alt eden ABD Polis köpeği Yoda ile tanışın.

Fidan: Terör saldırısını şiddetle kınıyoruz Fidan: Terör saldırısını şiddetle kınıyoruz

Okullar kapatılmıştı çünkü brezilya doğumlu Cavalcante her yerde aranıyordu.

Cavalcante, 2021 yılında eski kız arkadaşı Deborah Brandao'yu çocuklarının önünde öldürmekten suçlu bulunmuştu. 

Cavalcante, geçen ay aldığı ömür boyu hapis cezasına devam etmek üzere Philadelphia dışındaki bir eyalet hapishanesine gönderildi.

31 Ağustos'ta  Cavalcente, üzeri dikenli tellerle kaplı iki duvar arasında yengeç yürüyüşü yaparak ve ardından çatıdan atlayarak Pensilvanya'daki Chester County hapishanesinden kaçtığı belirtildi.

34 yaşındaki Cavalcante, kız arkadaşını öldürdüğü için müebbet hapis cezasına çarptırıldıktan tam bir hafta sonra Pensilvanya hapishanesinden kaçtı.

Kaçağın bu süre zarfında evlere girerek yiyecek aldığı, görünüşünü değiştirdiği ve bir kamyonet ile tüfek çaldığı bildirildi.

Açık olan bir garajdan ise 22 milimetrelik bir tüfek ve mühimmat çaldığını ve garajda bulunan ev sahibinin ise tabancasını çekip ona birkaç kez ateş etmesi üzerine eyalet polisi kaçtığını bildirdi.

500 den fazla Amerikan polisi ve Yoda'nın dahil olduğu iki haftalık insan avı başladı.

Dört yaşındaki Belçikalı Malinois, kendisini takip eden polislerden kaçmaya çalışırken Cavalcente'yi yakaladı ve küçük bir ısırık yarası bıraktı.

WhatsApp Görsel 2023-09-14 saat 22.51.

Malinois Kurdu olarak tanınan bu köpekler iyi yetiştirilmiş olduğunda aktif, zeki, sosyal, koruyucu, tetikte ve sıkı çalışan köpeklerdir.

Genel olarak en yüksek çalışma enerji'ye sahiptirler ve köpekler içinde çalışma enerjileri ile en başta gelenlerden birilerdir.

Saldırgan karaktere sahip değildirler ancak ailelerini veya kendilerini korumak için saldırıya geçebilirler çünkü aynı zamanda Malinois köpekleri avcı köpeğidirler.

Malinois köpekleri Belçika da koruma görevini üstlenirler ve narkotik köpeği olarak güvenlik güçleri tarafından kullanılırlar.

1959 senesinden itibariyle Malinois köpeği başına başlı bir ırk olarak kabul edilmiştir ve insanlara olan sadakatı ile öne çıkmıştır.

WhatsApp Görsel 2023-09-14 saat 22.51.36