Ayyıldız TİM, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, İsrail Savunma Bakanlığı internet sitesinde (www.mod.gov.il/) yer alan gizli askeri, tatbikat ve personel bilgilerini ele geçirdiğini açıkladı. 

Ayyıldız TİM Medya Twitter (X) hesabından yapılan açıklamada, "İsrail Savunma Bakanlığa ait çok gizli askeri veriler, tatbikat verileri ve personel verileri Ayyıldız Tim tarafından hacklenip ele geçirilmiştir. Türk’ün gücünü göreceksiniz!" ifadeleri kullanıldı.

Grubun sosyal medya hesabında, ele geçirilen bilgilerle ilgili görüntüler de paylaşıldı.

TERÖR ÖRGÜTLERİNİN KORKULU RÜYASI

Ayyıldız TİM hacker grubu, terör örgütü FETÖ, PKK başta olmak üzere yabancı devletlerin resmi internet sitelerine de siber operasyon yaptığını açıklamıştı.

Grup, 2020'de Türkiye ile Yunanistan arasında yaşanan Doğu Akdeniz gerilimi sonrası, "Bir gece ansızın gelebiliriz" notuyla Yunanistan Ekonomi ve Kalkınma Bakanlığı'nın internet sitesini hacklediğini duyurdu.

Ayrıca Yunanistan Çalışma Bakanlığı'nın resmi internet sitesi de Root Ayyıldız tarafından hacklenmişti. Bakanlığın internet sayfasının açılışında "Türk Root Ayyıldız tarafından hacklendi" ve "Oruç Reis'e yaptığınız her saldırı internet üzerinden yanıt alacaktır" mesajları yayınlanmıştı.

ABD Savunma Bakanlığı'nın internet sitesi ve dönemin ABD Başkanı Donald Trump'a yakın çok sayıda sosyal medya hesabını hacklediğini duyuran Ayyıldız TİM'e ABD'de dava açılmıştı. 

ABD istihbarat örgütü CIA ve FBI, Ayyıldız TİM'in  ABD’ye siber savaş açtığını ve siber casusluk yaptığını  iddia etmişti.

FİRARİ FETÖ'CÜ SAİT SEFA'YA OPERASYON

Ayyıldız TİM, 2022'de firari FETÖ'cü Said Sefa’nın telefonunu ve bilgisayarını hacklediğini açıklamıştı. 

Ele geçirildiği belirtilen bilgilere göre, kamuoyunda "Fuat Avni" olarak da bilinen Said Sefa'nın ilgili Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) ve Mısır’a casusluk yaptığı ileri sürüldü. Said Sefa hakkında yayınlanan görüntülerde, FETÖ’cü Said Sefa’nın, terör örgütü PKK üyesi ve şehir yapılanması sözde sorumlusu Asmin Karahan ile sanal seks yaptığı iddia edildi.

FİLİSTİN İÇİN HACKLEDİ

Ayyıldız Tim, Amerikalı aktör Kirk Cameron''un yeni filmi "Saving Christmas"ın internet sitesini 2014 yılında iki kez hacklediğini belirtmişti.

Ayyıldız Tim, sitenin hacklenmesine gerekçe olarak Amerikalı sanatçıların Filistin''de yaşanan insanlık dramına sessiz kalmalarını ve İsrail''i desteklemelerini gösterdi.

Daha önce İsrail devletine ait çok sayıda resmi internet sitesini de hackleyen Ayyıldız Tim, çocukların öldürülmesini gündeme taşımış ve Türkmen ve Filistinliler''in yalnız olmadığını açıklamıştı.

AYYILDIZ KİMDİR?

2002'de kurulan Ayyıldız TİM'in internet sitesinde, grubun özgeçmişiyle ilgili şu ifadeler yer alıyor:

"21 yıllık bir deneyim, dünyanın en üstün yazılımcıları coderları, sistem güvenlikçilerini çatısı altında bulunduran Ayyıldız Tim Dünya'da siber savunma alanında kendini ispat etmiş, dünya tarafından bilinen takdir edilen bir guruptur. Dünyada yeni fark edilen siber savaşlar siber ordular gibi psikolojik savaş alanını bundan 21 yıl önce (29 Ekim 2002) de fark eden ve Türkiye Cumhuriyeti Devletine büyük hizmetlerde bulunmuş olan gurubumuz artık bilgi ve deneyimini toplumumuza açmıştır. Hizmet ve  faaliyetlerimiz bölümünden gerekli açıklamalara ulaşabilirsiniz.

Bakan tarih verdi! Gençlere ücretsiz internet dönemi başlıyor! Bakan tarih verdi! Gençlere ücretsiz internet dönemi başlıyor!