İnce, partisinin seçim çalışmaları kapsamında Yalova'da yürüyüş düzenledi. Parti İl Binasından başlayan yürüyüş Cumhuriyet Meydanı'nda sona erdi. Muharrem İnce, yürüyüşün ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimi gecesi nerede olduğuna ilişkin sorusunu hatırlatan İnce, “Bu soru artık taş devri sorusu haline geldi. Bu Neolitik çağdan kalma bir soru ama yine de cevaplayayım. Özgür Özel o dönemde çıraktı. Bu benim sözüm değil. Engin Altay'ın bir sözü. Engin Altay grup başkan yardımcısıydı. Özgür Özel için "Benim çırağımdı" dedi. O zaman ilk kişi efendisine nerede olduğumu sormalı. Efendisinin yanındaydım. Swissotel'deydim. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın yanındaydım. Yanımızda 50 kişi vardı. "Çıraklar o günleri hatırlamıyorsa ustalarına sorabilirler" dedi.

TMO, Yenişehir’den 3 bin 500 ton hububat aldı TMO, Yenişehir’den 3 bin 500 ton hububat aldı

'DEM'LENECEĞİNİZ BELLİYDİ ÖZGÜR ÖZEL'

İnce, sözlerine CHP liderini eleştirerek şöyle devam etti:

"Bunu ona söyleyeyim. Senin 'DEM' olacağın o zamandan belliydi Özgür Özel. Seçimi kaybettiğimi ve HDP'nin barajı geçtiğini görünce sevinçten çığlık attığınızı, ayaklarınız tavana vurduğunuzu herkes biliyor. Bu yüzden daha fazla konuşmak istemiyorum. Yani siz DEM Partisi'nin İstanbul Belediyesi'nde grup kurmasını sağlamakla meşgulsünüz. Bakın Özgür Özel, unutun o günleri, geçmişi fazla karıştırmayın, CHP'nin sisteminin çöktüğünü hepimiz biliyoruz. Biliyorsunuz bana bilgi veremediler, sistem ve sonuçlar hakkında bilgi veremedikleri için öne çıkamadım, ikinci tura çıkıp çıkamayacağımızı bilmiyordum, konuştuk. Sayın Engin Altay ile bunu defalarca dile getirdiğini, kendisinin de açıklamalarda bulunduğunu söyledi. Bak İzmir'i kaybeden CHP Genel Başkanı olacaksın, dikkat et. Şu kadar uyarayım."