ASLINDA  ULUDERE’DE BAŞBAKAN MI VURLACAKTI ?


     Uludere olaylarını hatırlayalım olaydan bir kaç hafta önce Zamanın Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan devlet olarak dersimde yaşananlardan  dolayı özür dileyeceğiz demişti.

   Başbakan Chp dersimde kendi halkını vurdu sözünden hemen sonra Uludere Beyaz Tepe karakolunun hemen karşısındaki Uludere mevkinde 34 vatandaşımızın istenmeden bombalanması ile ilgili verilmek istenen mesaj neydi !? Çok dikkatli okumanızı rica ediyorum. Bu yazıyı okuduktan sonra bütün fikirleriniz değişecek.

  Alınan görüntülerde Predator (Amerikan İHA İnsansız Hava Aracı)  an an yaşananlar. Önce operasyonlar nasıl yapılır açıklayayım.

 
 Predator den alınan görüntüler aynı anda Şırnak Tümen ,Malatya  2.Ordu, K.K.Komutanlığı,H.K.   Komutanlığı ve Genel Kurmay Harekat Başkanlığınca izlenmektedir.Tespit edilen  görüntülerin Şırnak Tümenin Sorumluluk Bölgesinde olaması sebebi ile  bu görüntülerin tanımlanması ve gerekiyorsa  Hava Gücü istegi  yapılması  Şırnak Tümen komutanlığından başlaması gerekiyordu.


  Tesbit edilen Görüntülerin vurulabilmesinin  ikinci yolu ise Genel Kurmay  Başkanlığı emri ile  Hava Kuvvetlerinin görev icra ettirmesidir.Her iki durumda da  Hava Kuvvetleri Komutanlığı 20 bin feet yükseklikte uçarken hedefi tanımlaması ve teşhisi imkansız olduğu için sadece tetikçi konumundadır.Sadece vur emrini uygular. Dünyada  hiç bir hava kuvvetinin yerdeki dost ve düşman gücünü ayırt etme imkanı yoktur.


    Örnek (ABD Hava kuvvetleri Irak ta Lazer güdümlü bombalarda Afganistanda ise  Uçakta Bulunan 30 mm Top  Ateşi  ile Kendi personelini Vurmuştur )



  TEM Terörle mücadele Bölgesinde  bir görüntünün düşman ilan edilebilmesi için  2 şart gerekmektedir.

1.Görüntünün Direk olarak dost birliklerine Ateş açması Düşman ilan edilmesi için sebeptir.
2.Direk  ateş yok ise tehdit durumuna göre birden fazla kriterin bir araya gelmesi gerekir.
 
 Örnegin

A.Görüntü alınan Bölgedeki Köylülerden Kendi vatandaşlarının  dışarıya gitmesi.
B.Telsiz konuşmaları dinlenilmesinde  yakın zamanda karakol saldırısı olacağı bilgisi olması.
C.KULLANILAN YOLUN KAÇAKCILAR TARAFINDAN KULLANILMAMASI!!!!!!
D.Devletin istihbarat birimleri tarafından Teröristlerin bu yolu güzergahı Kullanacağı bilgisi gelmesi

Gibi benzer bilgilerle seçenecekler çoğaltılabilir

Ancak bunların hiç biri 1. maddede olduğu gibi Pozitif teşhis olmadıgı için tek başına  yeterli degildir.Bu maddelerden asgari 2. maddenin aynı anda olması gerekmektedir.

Olayın olduğu gün Şırnak Tümen görüntüleri izlemekteydi,Ancak Hava Kuvvetlerinin kullanılmasına yönelik istekte bulunmamıştı. Hatta Belkide ! İHA İnsansız Hava Aracı ekranını izleyen asker yanındaki askere onlara bakarak kaçakçıların  nasıl teşhis edileceğini anlatırken  belkide birden 34 vatandaşın üstüne düşen bombaları görünce Şok yaşayacak Aman Allahım bu ne diyeceklerdi!belki dedim.

  O zaman Geriye Tek Seçenek Kalıyor.

 Hava Kuvvetlerine Emir Genel kurmay  Başkanlığı  Harekat Merkezinden mi Verildi?

 Hava Kuvvetleri Harekat Başkanlığı Görüntüdeki hedeflerin vurulmadan önce vurulma emrini tekrar sorarak teyit istemiş cevaben vur emri gelince görev zorunlu icra edilmiş olabilir mi?

 Yukarıda ki yazı ve teknik bilgileri analiz edildiğinde olayın esas  sorumlusu Genel Kurmay Harekat Merkezinin yanlış karar vermeye zorlayan yanlış istihbarat bilgilerinin olduğu anlaşılmakta.

Sizce Bu Yapılan Hata İle Neler Kurgulanmış Olabilir.

1.Aylarca Sorgulanmaya tutularak savaşma ve ülke aşkları kırılmak istenen savaş pilotları mı?

2.Terörizme karşı etkin güç olan Hava Kuvvetleri kullanımının kısıtlanması mı?

3.Bölgede bulunan K.K.Komutanlığı birliklerinin hava istegi yapmalarının önüne geçilmesi mi?

4.Genel Kurmay Harekat Merkezinin kendi personelinin güveninin kırılması mı?

5.Yabancı istihbaratlarca desteklenen teröristlerin Hava Taaruzlarına uğramadan bölgede rahat hareket ederek yakın gelecekte oluşacak müzakerelere engel olmak ve bölgede teröristlerin rahatça harekat alanı sağlayarak Selahattin Demirtaşın dediği gibi Uludere - Şemdinli bölgesi tamamen bizim kontrolümüzde anlamını taşıyan sözlerin doğruluğu mu?

6.BU YAPILAN YANLIŞLA GENEL KURMAY BAŞKANINI ERKEN EMEKLİ ETMEK Mİ?

7.BÖLGENİN EN GÜÇLÜ ÜLKESİ OLAN TÜRKİYENİN  SAYIN BAŞBAKANINI KENDİ VATANDAŞLARINI  KATLETTİ DİYEREK İLERİ BİR TARİHTE İCRA EDİLEBİLECEK BİR DARBE SONUNDA YARGILAMAK MI?

8.TÜRKİYE’ NİN SÜTUN VE ANA DİREĞİ OLAN VE ELE GEÇİRİLMEMİŞ MİLLİ İSTİHBARAT VE MÜSTEŞARLARINI SUÇLU DURUMA DÜŞÜREREK MİT VE PERSONELİNİ İTİBARSIZLAŞTIRMAK MIYDI?

Peki sizce bu şekilde bir komplo var ise bunu hangi üst akıl ve hangi ülkeden planlamıştır?



Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Efsanesow63 4 yıl önce

Komutanım bunları sizler bizlerden daha iyi bilirsiniz.Ama bunlar bence fetö planları.
Bizler onların ensesindeyiz ve bugün birini birgün hepsini AYT