İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “İsrail Silahlı Kuvvetleri'nin analizi, Gazze'den teröristler tarafından roketlerin ateşlendiği ve bu roketlerin hastanenin çok yakından geçtiğini gösteriyor. Elimizde birçok kaynaktan gelen istihbarat, hastaneyi vuran başarısız roket fırlatmasından İslami Cihad'ın sorumlu olduğunu gösteriyor” dedi.

“BÜTÜN DÜNYA ŞUNU BİLMELİ…”

Netanyahu, daha sonra paylaştığı mesajda da “Bütün dünya şunu bilmeli: Gazze’deki hastaneye saldıranlar İsrail Silahlı Kuvvetleri değil, Gazze’deki barbar teröristlerdi. Çocuklarımızı hunharca katledenler, kendi çocuklarını da katlediyor” dedi.

İSLAMİ CİHAD’DAN AÇIKLAMA

Katz: Hamas’ı yok edeceğiz Katz: Hamas’ı yok edeceğiz

Reuters'ın aktardığına göre İslami Cihad, Gazze içinde veya çevresinde herhangi bir saldırıda bulunmadığına dair bir açıklama yaptı.

İsrail ordusu da Gazze’deki El-Ehli Baptist Hastanesi'nde “gerçekleşen patlamaya teröristlerin (İslami Cihad) attığı roketlerin sebep olduğunu” iddia etmişti. Türkiye Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, iddiayı yalanlayan bir açıklama yapmıştı.