Tayvan’da 7,4 Büyüklüğünde Deprem Yaşandı Tayvan’da 7,4 Büyüklüğünde Deprem Yaşandı

Hamas'ın İsrail'in güneyine saldırı başlattığı gün, bölgedeki "Tribe of Superova" adlı müzik festivaline yaptığı baskın sonucunda 260 kişinin hayatını kaybettiği belirtilmişti. Festival için Almanya'dan İsrail'e gelen Shani Louk (22) kaçırılıp bir kamyonetin arkasında yarı çıplak halde gezdirilmişti. Louk'un kamyonetin arkasında gezdirildiği görüntüleri sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı.

Öldüğü düşünülen genç kadının annesi kızının hayatta olduğunu ve Gazze'de bir hastanede tedavi altına alındığını açıklamıştı. Filistinli kaynaklardan bilgi edindiğini ifade eden anne Ricarda Louk, "Elimizde Shani'nin hayatta olduğuna dair daha çok bilgi var" dedi.

Hamas'ın yarı çıplak halde kamyonda gezdirdiği kadının telefonundan ailesine mesaj gitti

Shani'nin ağır yaralı olmasından dolayı endişe duyan çaresiz anne Louk, Alman hükümetinden yardım talep etmiş ve acilen harekete geçilmesini istemişti. Bugün ise aile, kızlarının telefonundan kendilerine mesaj geldiğini duyurdu. Arapça olarak gönderilen mesajları tercüme ettiren aile üyeleri "Allah kahretsin", "Filistin'i özgürleştirin ve Siyonistlerden arındırın" ifadelerinin yer aldığını gördü.

Shani'nin ailesi, yardım taleplerini görmezden gelen Alman hükümetini kınadı. Kızının hayatta olduğunu öğrenen Aanne Ricarda yardım için yalvardığını söyledi.