Öne Çıkanlar kurban mardin esed Şehit Recep Tayyip Erdoğan

Bu haber kez okundu.

İftiralarıyla 3. sınıftan atılan Asuman Korkmaz anlattı

FETÖ'cü subay ve astsubayların kendilerinden olmayan askeri okul  öğrencilerine yaptıkları zulmün mağdurlarından biri de Asuman Korkmaz. Okuldan  atıldıktan sonra özel bir üniversitenin Hukuk Fakültesine devam eden Korkmaz,  kendisi gibi mağdur olanların haklarını savunmak için avukat oldu

Kara Harp Okulundaki ilk 2 yılını başarıyla tamamladıktan sonra 3.  sınıfta FETÖ'cü askerlerin iftiralarına maruz kalarak okuldan atılan Korkmaz, AA  muhabirine yaşadıklarını anlattı.
3. sınıftayken sistem similasyonu dersinde önce yazılı, bir saat sonra  da uygulamalı sınava girdiğini ancak uygulamalı sınavdan "sıfır" aldığını  belirten Korkmaz, sınavda kağıdına herhangi bir işaret koyulmamasına karşın  sınavdan 10 gün sonra kopya çektiğine dair savunmasının istendiğini ifade etti.  Korkmaz, aksini ispatlama şansı olmadığı için bu olay nedeniyle alay komutanı  tarafından 10 gün hapis cezasına çarptırıldığını kaydetti.
Okul olarak, Mustafa Kemal Atatürk'ün Harp Okuluna adım attığı 13 Mart  dolayısıyla gösteriler yaptıklarını dile getiren Korkmaz, gösterilerden 10 gün  sonra Alkol aldığı ve uygunsuz davranışlarda bulunduğunu belirten bir yazı  geldiğini söyledi. Korkmaz, "Neredeyse 150 general ve onun 2-3 katı albay olan  bir organizasyonda böyle bir şey yapmam imkansız. Yapmış olsam bile beni revire  götürüp kan testine sokabilirlerdi ve o zaman delilli olarak ispat edebilirlerdi.  Götürme gereği duymadılar çünkü onlar da çok iyi biliyordu böyle bir şey  olmadığını. Bu savunmayı hazırlayan ise başka bir taburda beni tanıması imkansız  bir komutan. Zaten gördük ki 15 Temmuz'dan sonra o da tutuklananlar arasında."  diye konuştu.
"TABİP BİNBAŞI NAMUSUMLA OYNAMAYA KALKTIKLARINI İLETTİ"
Dönemin revir komutanının yapılanmanın farkına vararak kendisini  uyardığını anlatan Korkmaz, "Tabip Binbaşı Sedat isminde bir komutanımız vardı. O  beni yanına çağırdı, şu an tutuklu olan Mehmet Şükrü Eken, Ali Kalyoncu, şu anda  tutuklanmayan ancak tutuklanacağına emin olduğum eski bölük komutanım Tabip  Binbaşı'yı çağırıp, benim ahlaksız olduğumu söylemiş. Benimle ilgisi olmayan  raporu göstererek namusumla oynamaya kalktıklarını, kendisinin de imza atmasını  istediklerini, böylece Harp Okulundan ilişiğimin kesileceğini söylediklerini,  kendisinin ise bu raporun erkeklerde olabileceğini belirterek, raporun tıbbi  olarak mümkün olmadığını onlara ilettiğini söyledi. " ifadelerini kullandı.
Bu şekilde başarılı olamayınca "ceza kampanyası" başlatıldığını dile  getiren Korkmaz, 10 gün içerisinde 24 günlük disiplin suçuna çarptırıldığını  belirtti.
Normalde bu cezayı alanların alay disiplin kuruluna çıkması  gerektiğini aktaran Korkmaz, bu kurulun önüne ilk kez çıkanlara alay komutanı  tarafından uyarı yapılıp ikinci bir şans verildiğini ancak kendisi için böyle bir  uygulamaya gidilmediğini ifade etti. Korkmaz, şöyle devam etti:
"Maalesef ben alay disiplin kuruluna çıkarılmadan bir ay içerisinde  sürekli yüksek cezalar verilerek direkt yüksek disiplin kuruluna çıkarıldım.  Orada ilişiğim kesildi. Atıldığım zaman, benimle uğraşan ve bana 'Ben istersem  buradan atılırsın' diyen komutan bugün gördük ki tutuklananlar arasındaki  komutanlardan. FETÖ'cü komutanlar eğitimlerle yıldırmaya çalıştı ancak biz pes  etmedikçe iftiralara başladı. Benim döneminde 2005 yılında kampta aşırı eğitime  dayanamayıp aşırı su kaybı nedeniyle vefat eden arkadaşım vardı. Bunun dışından  eğitimlerle atamadıkları için 'hırsız' iftirası attıkları bir arkadaşım bunu  kaldıramayıp 7. kattan atlamıştı. 6-7 ay hastanede kaldıktan sonra onun da  ilişiğini kestiler. Başka bir arkadaşımı da 'Zeka seviyesi eksiktir' diye rapor  hazırlayarak attılar. O da şu an pilot."
"KAZANDIĞIM ÖZEL ÜNİVERSİTEYE HAKKIMDA YAZI GÖNDERMİŞLER"
Harp Okulundan atıldıktan sonra kendisi gibi haksız yere ihraç  edilenlerin hakkını aramak için avukat olmaya karar verdiğini anlatan Korkmaz,  "Tam burslu olarak kazandığım özel bir üniversiteye başlamadan benim hakkımda  yazı göndermişler. Sosyal medyadan hakaretler etmeye, taciz etmeye de devam  ettiler ancak şikayet ettiğimizde IP adresleri Amerika olduğu için bir şey  yapılamayacağını söylediler." dedi.
Askeri mahkemede dava açtığını belirten Korkmaz, mahkeme sürecinde  raporla haklılığını anlatmasına karşın bir sonuç alamadığını, o dönem sivil  mahkemelere dava açamadığı için de dosyayı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine  (AİHM) götürdüğünü belirtti. Korkmaz, AİHM'deki davanın sürdüğünü bildirdi.
Kendisi gibi olanların "Türk Silahlı Kuvvetlerinden Atılanlar  Platformu" kurduğunu, burada 2 binin üzerinde mağdur bulunduğunu aktaran Korkmaz,  "Yakalananların en ağır şekilde cezalandırılmaları, yakalanmamış olanların da  yakalanması için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bunun için hukuki mücadele  başlattık. Bizler sadece 2 bin öğrenci ve aileleri değil şu anda birçok kişinin  arkamızda olduğunu gördükçe daha çok güçleniyoruz. Şu anda üst düzey komutanların  yakalandığını düşünüyorum. Bunun dışında teğmen, üsteğmen rütbesinde olup da bu  gruba mensup olan ve yakalanmayan birçok kişi var" dedi.

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.