İstanbul Beşiktaş'ta yazar Funda Demir'in eski eşi mali müşavir Mustafa Çapar'ı ekmek bıçağıyla boğazını keserek öldürdüğü olayla ilgili emniyet ifadeleri ortaya çıktı. 3 çocuk annesi Demir emniyette verdiği ifadesinde, "Bu bir şeref meselesi bir şey söylemek istemiyorum" diyerek susma hakkını kullandı.

Bakanlıktan ''Aşiret lideri bir kız çocuğunu istismar etti'' iddialarıyla ilgili açıklama Bakanlıktan ''Aşiret lideri bir kız çocuğunu istismar etti'' iddialarıyla ilgili açıklama

ÇOCUKLARININ OLDUĞU EVDE ÖLDÜRDÜ

Yazar Funda Demir, eski eşi Mustafa Çapar'ı ekmek bıçağıyla öldürmüştü. 8, 16 ve 19 yaşlarında 3 çocuğu olan 22 yıllık evli Funda Demir (47) ve Mustafa Çapar (49) çifti, iki yıl önce boşanmıştı. Beşiktaş Akat Mahallesi'nde geçtiğimiz günlerde meydana gelen olayda ise akşam saatlerinde Çapar, boşandığı eşi ve çocuklarının olduğu eve gitmişti. İkili arasında çocuklar uyuduğu sırada tartışma çıkmış, tartışma kısa sürede kavgaya dönüşünce Funda Demir, eline aldığı ekmek bıçağı ile eski eşine saldırmıştı. Boğazından yaralanan adam ise olay yerinde hayatını kaybetmişti. Çocuklardan birisi seslere uyanıp salona geçmek istediğinde de annesi kapıyı kapatıp, izin vermemişti.

Kocasını öldüren yazar Funda Demir'den tek cümlelik savunma: Bu bir şeref meselesi

TUTUKLANDI

İhbar üzerine olay yerine giden Beşiktaş Asayiş Büro Amirliği polisleri, binanın dış kapısında Funda Demir'i elindeki bıçakla birlikte gözaltına alındı. Yaşanan olayın ardından Demir, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yaşanan olayla ilgili Funda Demir ve oğlu M.Ç.'nin (16) emniyet ifadeleri ortaya çıktı.

"BU BİR ŞEREF MESELESİ"

Olayla ilgili olarak gözaltına alınan 3 çocuk annesi Funda Demir ifadesinde, "Bu bir şeref meselesi konuşmak istemiyorum" diyerek susma hakkını kullandı.

"NEDEN KAVGA ETTİKLERİNİ BİLMİYORUM"

Olay sırasında evde bulunan çocuklardan M.Ç. ise, "Annem, babam ve kardeşimle evdeydik. Uyumak için odamıza geçtik salondan bağrışma sesleri geldi. Salona geçmek istedim annem kapıyı kapattı, neden kavga ettiklerini bilmiyorum" ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Kaynak: İHA