Fiona, erkek arkadaşıyla yaşadıkları 17 yıllık ilişkide birçok kez sadakatsizliğe uğramıştı. Bunlardan biri de bir kadının Nicholas'tan hamile kalması ve çocuk sahibi olmasıydı. Ancak Fiona, son zamanlarda Nicholas'ın onu yeniden aldattığını düşünmeye başladı. 

Okula kovid olduğunu söyleyen Fiona, o gün işe gitmeyerek erkek arkadaşını eve çağırdı ve yatak odasına çekti. Yatak odasında erkek arkadaşının gözlerini bağlayan Fiona, eline aldığı bıçakla Nicholas'ı defalarca  bıçakladı. Ardından erkek arkadaşının cesedini arka bahçesine gömdü. 

İKİNCİ KİŞİLİK İDDİASI

Mahkemede Fiona'nın cinayeti nasıl işlediği anlatılırken, ürkütücü bir 'ikinci kişilik' iddiası ortaya atıldı. Fiona bu ikinci kişiliğine Tulip22 adını vermişti. 

Polis, Nicholas'ın cesedini çarşaf, yorgan ve kablolara sarılı olarak Fiona'nın Northampton'daki evinin arka bahçesinde bulmuştu. Fiona, geçen yıl mart ayında tutuklanmıştı. 

Ekim 2021'in sonlarından beri kayıp olarak aranmaya başlanan Nicholas'ın 1 Kasım'da öldürülmüş olabileceği açıklandı.

'TERK ETMEK YERİNE ÖLDÜRDÜ'

Eve gelen adam gördüğü manzaranın ardından katil oldu Eve gelen adam gördüğü manzaranın ardından katil oldu

Savcı Steven Perian "Onu yine aldattığına inanıyordu. Onu terk etmek yerine nerede ve nasıl öldüreceğine, cesedini nereye saklayacağına, nasıl örtbas edeceğine, kaybolmasını başkalarına nasıl açıklayacağına ve onu öldürdüğünde işe neden gitmediğini açıklayacağı bir plan yaptı" dedi.

Mahkemede Fiona'nın cinayetten sonra hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam ettiği, kan izlerini kapatmak için yatak odasına badana yaptığı açıklandı. 

Fiona bununla da yetinmeyip Nicholas'ın telefonundan kendisine onun da 'kovid kaptığına dair' yalandan mesajlar atmaya başladı. 

Fiona'nın iş arkadaşının kovid kaptığına dair yalan söylediğinin ortaya çıkmasının ardından şüpheler arttı. 
Polis yeniden Beal'ın evini ziyaret ettiğinde intihar girişiminde bulunduğunu gördü. Beal ilkyardımın ardından akıl hastanesine sevk edildi. 

Duruşmada ayrıca Beal'a ait ve cinayetin detaylarını anlatan bir mavi defter mahkemeye sunuldu. Defterde Nicholas hakkında "Karanlık yanımı körükledi. Ona Tulip22 diyorum, kuralsız, korkusuz ve becerikli" yazıyordu. 

Mahkemde Fiona'nın erkek arkadaşının gözlerini bağladığı ve cebinde getirdiği bıçakla defalarca bıçakladığı açıkladı. Ardından bıçağı çekmeceye saklayıp cesetten kurtulmak için harekete geçti.

Fiona'nın cezası henüz belli değil ve dava sürüyor.