Cumhurbaşkanı Erdoğan: Umduğumuz neticeyi alamadık Cumhurbaşkanı Erdoğan: Umduğumuz neticeyi alamadık

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Malatya mitinginde yaptığı açıklamaya, "Kazanmak için değil, kaybettirmek için çalışan partiler" yanıtını verdi. "Seçime giriyoruz" diye yanıtladı.
 

"PARTİMİZE TÜM KESİMLERDEN BÜYÜK İLGİ VAR"
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Gaziantep'teki partisinin il merkezinde basın toplantısı düzenledi. 31 Mart seçimlerine sayılı günler kala çalışmalarını sürdürdüklerini ve her ilde projelerini duyurduklarını belirten Erbakan, Yeniden Refah Partisi'ne toplumun her kesiminin ilgi gösterdiğini söyledi. Türkiye'nin her köşesinden güzel haberlerin geldiğini belirten Erbakan, bunun en önemli kanıtının partisinin üye sayısındaki artış olduğunu belirtti.

"GÜNDE 2500 ÜYE KAYIT OLUYORUZ"
Erbakan, "Seçimleri değerli ve dürüst adaylarla kazanmak için yola çıktık. Çok şükür birçok yerde seçimlerin favori partisiyiz. Türkiye'nin hemen her yerinde düzenlediğimiz programlarda milletimizin 'Yeniden' dediğini görüyoruz. Refah'. Meydanlara baktığımızda 'Yeniden Refah' diyoruz." "Refah" diyor. Bütün bu çabalar partimizin 31 Mart zaferinin müjdecisidir. Türkiye'nin her köşesinden gelen güzel haberler artık Yeniden Refah Partimizin yükselişinin müjdecisidir. Bugün bizim dışımızdaki anket firmaları, analistler, gazetecilerin hepsi 'Yeniden Refah Partisi' diyor. Partinin dip dalgasından bahsediyor. Bunun en önemli kanıtı partimizin üye sayısındaki muazzam artıştır. Üye sayımızı 6 ayda 265 binden 460 bine çıkardık. Bu yüzde 80 büyüme anlamına geliyor. Bu, başka hiçbir siyasi partinin başaramayacağı muazzam bir büyümedir. Şu anda üye kayıt oranına bile ulaştık. Devam edemiyoruz. Günde 2500 üye kaydediyoruz. Uzun yıllardır siyasi partiler milletimizi kötünün iyisini seçmeye zorladı. Belediyecilik ahlak anlayışını milletimizin önüne koyamadılar. Milletimiz kâr amaçlı belediyecilikten, statükocu belediyecilikten, örgütsel belediyecilikten bıktı. Partimizin büyümesinde bir diğer önemli konu da Türkiye genelinde yaşanan ekonomik sorunlardır. Milletimiz geçimini sağlayamamaktan şikâyetçi. "Milli Vizyon'un ekonomi politikası hayata geçirilmediğinden dolayı üzülerek belirtmek isterim ki bugün milyonlarca dar gelirli insan maalesef borç ekonomisi, faiz ve fiyat artışları aynı şekilde devam ettiği için inliyor."

"HER PARTİ, İSTEDİĞİ SEÇİM BÖLGESİNDEN SEÇİME GİRER"
Erbakan, Yeniden Refah Partisi'nin aday çıkarmasına ilişkin de "Yeniden Refah Partisi, hiç kimseye kazandırmak veya kaybettirmek için seçime girmiyor. Her yerde kendimiz kazanmak için seçime giriyoruz. Diğer tüm partiler de böyledir. Bu mantıkla giderseniz; o zaman İstanbul'da DEM Parti, AK Parti'ye kazandırmak için seçime giriyor. Çünkü DEM Parti'nin alacağı oylar, İmamoğlu'ndan gidecek. Eğer öyleyse DEM Parti, seçime girmesin mi? Eğer girerse AK Parti'ye kazandıracak. Aynı durum İYİ Parti için de söz konusu. O zaman daha önce de belirttiğim gibi seçimlerden önce bir kurum anket yapsın. En yüksek oy alan 2 partiyi belirlesin ve seçime onlar girsin. Çünkü onların dışındaki herkes birine kazandırmak için yola çıkacak. Böyle demokrasi olur mu? Böyle seçim olur mu? Seçime girme hakkı olan her parti, istediği seçim bölgesinden seçime girer. Böyle bir yaklaşım partilere ve seçmene karşı uygun bir yaklaşım değildir. Ahlaklı belediyeciliği yeniden hakim kılmak için seçime giriyoruz" dedi.