Ellerinde kaç esir var? Hamas net sayıyı sonunda açıkladı!

İsrail ve Filistin arasında 7 Ekim’de başlayan ve “Aksa Tufanı” operasyonu devam ederken merak edilen o soruyu sonunda yanıtlayan Hamas, ellerinde 200 ile 250 arası yabancı esir olduğunu duyurdu.

Dılara Dılara
Dılara Dılara
Editör
17.10.2023 - 02:12 Yayınlanma
2428 Gösterim
Avrupa’nın kalbinde tezekli protesto Avrupa’nın kalbinde tezekli protesto
İsrail ve Filistin arasında 7 Ekim’de başlayan ve “Aksa Tufanı” adı verilen operasyon devam ediyor. Hamas’ın silahlı kanadı el-Kassam Tugayları, ellerinde 200 ile 250 arası yabancı esir olduğunu duyurdu. Esirlerden 22’sinin İsrail’in saldırılarında hayatını kaybettiği belirtildi.

EBU UBEYDE’DEN AÇIKLAMA

El Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, yaptığı açıklamada, ellerinde yaklaşık 200 mahkumun kendi esaretinde olduğunu, 50 kişinin de diğer Filistinli gruplar tarafından tutulduğunu söyledi. Ubeyde, “Bunlardan 22’si İsrail’in bombardımanlarında öldü.” dedi. Ubeyde, ayrıca ellerinde farklı milletlerden İsrailli olmayan bir grup tutuklu da bulunduğunu ve bunları misafir olarak gördüklerini ifade etti.

İSRAİL’E MEYDAN OKUDU!

Ubeyde, İsrail’in karadan giriş tehditlerinden korkmadıklarını ve Gazze topraklarının işgalcilere mezar olacağını vurguladı. Ubeyde, “Karşımıza çıkamayan işgalciler, sivil halkımıza karşı vahşi saldırılar gerçekleştiriyor. İşgalcilere karşı tepki göstermek için ayağa kalkan her silaha, her sese, her kaleme selamlarımızı iletiyoruz.” diye konuştu.

Editör Hakkında
Yorumlar
Takım O Av P
  Şamp. Ligi
  UEFA
  Düşme Hattı
Takım O Av P
  Şamp. Ligi
  UEFA
  Düşme Hattı
Takım O Av P
  Şamp. Ligi
  UEFA
  Düşme Hattı
Takım O Av P
  Şamp. Ligi
  UEFA
  Düşme Hattı
Takım O Av P
  Şamp. Ligi
  UEFA
  Düşme Hattı