Bu illerde okullar tatil edildi!
 Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları tüm yurdu etkisi altına aldı. Birçok il ve ilçemizde eğitime 19 Şubat Perşembe günü ara verildi. İstanbul ve Ankara Valiliği de okulların tatil edildiğini açıkladı.
 
ANKARA
 
Kar yağışı nedeniyle Ankara'da bugün okullar tatil edildi.
 
İSTANBUL
 
İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, “Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre; ilimizde kar yağışının yarın öğle saatlerine kadar yoğun bir şekilde devam etmesi ve kuvvetli don olayı beklenmektedir. Valiliğimizce öğrencilerimizin ulaşımda herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları için anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 19 Şubat Perşembe günü de 1 (bir) gün ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel de idari izinli sayılacaktır” denildi.
 
DÜZCE
 
Düzce Valiliği'nin aldığı kararla il genelinde okullar 1 gün süreyle tatil edildi.  Düzce Valiliği Basın ve halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışı nedeni ile okullar 19 Şubat Perşembe günü 1 gün süre ile tatil edildi. Ayrıca hamile ve engelli memurlar da 1 gün süreyle idari izinli sayılacak.
 
YALOVA
 
Yalova'da kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kent merkezi ve tüm  ilçelerde yoğun kar yağışının devam etmesi ve buzlanma nedeniyle anaokulu,  ilkokul, ortaokul ve liselerin 19 Şubat Perşembe tatil edildiği bildirildi. 
 
 
KONYA
 
Konya'da, yoğun kar yağışı nedeniyle bazı yerlerde okular yarın tatil  edildi. 
 
Konya Valiliğinden yapılan açıklamada, yoğun kış şartları nedeniyle  Çumra, Güneysınır, Halkapınar, Bozkır, Karapınar, Emirgazi, Hadim, Taşkent,  Ereğli, Akşehir, Yunak, Kadınhanı, Akören, Doğanhisar, Derbent, Tuzlukçu,  Seydişehir ve Ilgın ilçelerinde ilk ve orta dereceli okulların 19 Şubat Perşembe  tatil edildiği belirtildi. 
 
Ayrıca, merkez Selçuklu ilçesine bağlı taşıma merkezi olan Tepekent,  Başarakavak, Sızma, Aşağı ve Yukarı Pınarbaşı ilk ve ortaokulları, merkezKaratay  ilçesine bağlı taşıma merkezi olan Kızören, Yağlıbayat ilk ve ortaokullarının  yarın tatil edildiği ifade edildi. 
 
Açıklamada, kamu görevlisi engelli, hamile ve malul gazilerin de yarın  idari izinli sayılacağı kaydedildi. 
 
KASTAMONU
 
 Kastamonu’da etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi.Kastamonu’da iki gündür devam eden ve gün içerisinde etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle şehir merkezinde ve bağlı köylerde, eğitime bir gün ara verildi.  Vali Şehmus Günaydın, resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada, Kastamonu’da devam eden kar yağışı nedeniyle 19 Şubat Perşembe günü il merkezi ve bağlı köylerinde tüm okulların tatil edildiğini açıkladı. Günaydın, ayrıca resmi kurumlarda da çalışan engelli ve hamile personellerinde 19 Şubat Perşembe günü idari izinli sayılmasının kararlaştırıldığını kaydetti.
 

ADANA

 

Adana'nın Aladağ ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın  ara verildi. Aladağ Kaymakamlığından yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve  elverişsiz hava koşulları nedeniyle ilçe merkezinde ilk ve orta dereceli  okullarda eğitime 19 Şubat Perşembe ara verildiği bildirildi.   

 
BARTIN
 
Bartın'da akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi.  
 
Bartın Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Kar yağışının artarak devam etmesi ve ulaşımda yaşanan zorluklar nedeniyle; ilimiz merkez ve merkeze bağlı köyler, Amasra merkez ve köyleri, Kurucaş ile merkez ve köylerindeki tüm anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 19 Şubat 2015 Perşembe günü bir gün olmak üzere ara verilmiştir. Buna bağlı olarak, yapılan 1 günlük tatil nedeniyle okullarımızın dönem içerisinde uygulayacağı telafi programı ile derslerin tamamlanması sağlanacaktır" denildi.
 
BURSA
 
Bursa’da etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.  Bursa Valiliği, kentte etkili olan kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime 1 gün ara verildiğini açıkladı.
 
KIRŞEHİR
 
 Kırşehir'de yoğun kar yağışı ve kar fırtınası nedeniyle okullarda eğitime 1 gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Meteorolojik tahminlerin değerlendirilmesi ve kar yağışının devam etmesi ihtimaline karşın buzlanma ve bu duruma bağlı olaylara ilişkin Kırşehir genelindeki köy okulları ve taşımalı sisteme dahil öğrencilerin eğitimlerine 1 günlüğüne ara verildi" denildi.
 
BOLU
 
BOLU’da kar yağışı ve buzlanma nedeniyle yarın il genelinde okullar tatil edildi. Bolu Valiliği akşam saatlerinde kar yağışının başlaması ve buzlanma nedeniyle yarın il genelindeki ilk ve orta dereceli okulları bir gün süreyle tatil etti.
 
ADIYAMAN
 
ADIYAMAN’ın Sincik İlçesi’ndeki ilk ve orta dereceli tüm okullar, Çelikhan İlçesi’nde ise taşımalı eğitim yapılan okullar kar nedeniyle 1 gün tatil edildi.
 
Sincik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, ilçe merkezi ve bağlı köylerindeki ilk ve orta dereceli okullarda kar nedeniyle perşembe günü eğitime ara verildiği bildirildi.
 
Çelikhan’da ise kar ve tipi nedeniyle taşımalı eğitim yapılan okulların perşembe tatil edildiği duyuruldu.
 
 
AMASYA
 
Amasya'da il genelinde kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın okullar tatil edildi.
 
Amasya Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, devam eden yoğun kar yağışı ve Meteoroloji İl Müdürlüğü'nden alınan hava tahminlerine istinaden 19 Şubat Perşembe günü il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği belirtildi.
 
Açıklamada, kamu kurumlarında engelli statüsünde çalışan tüm personelin de yarın idari izinli sayılacadığı bildirildi.
 
BALIKESİR
 
Balıkesir'in Dursunbey, Susurluk, Manyas, Sındırgı ve Kepsut  ilçelerinde yarın eğitime ara verildi. 
 
İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, kar yağışı ve  fırtınanın ulaşımda aksamalara yol açması nedeniyle Dursunbey, Susurluk, Manyas,  Sındırgı ve Kepsut'ta tüm ilk ve orta dereceli okullarda 19 Şubat Perşembe  eğitime ara verildi. 
 
Merkez Karesi ve Altıeylül ilçelerinde ise taşımalı eğitim yapılan,  birleştirilmiş sınıfların da aralarında bulunduğu tüm köy okulları ve ilçe  merkezine taşımalı eğitim kapsamında gelen ilk ve orta dereceli okullar ve tüm  özel eğitim kurumları da tatil edildi. Bigadiç'te ise taşımalı sistemle eğitim  verilen kurumlarda eğitime ara verildi. 
 
ÇORUM
 
Çorum'da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Kargı ve Bayat ilçeleri dışında il merkezi ve 11 ilçede 19-20 Şubat tarihlerinde eğitime ara verildiği bildirildi.
 
Çorum Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, etkili kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Kargı ve Bayat ilçeleri dışında il genelindeki Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde 19-20 Şubat tarihlerinde eğitime ara verilmesinin kararlaştırıldığı ifade edildi.
 
KARAMAN
 
Karaman'da yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle kent merkezinde yarın okullar tatil edildi.
 
Karaman'da 2 gündür aralıklarla devam eden kar yağışı, kent merkezinde yaşamı olumsuz etkiliyor.
 
Karaman Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle, kent merkezindeki okullarda eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi.
 
KOCAELİ
 
Kocaeli Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, aralıklarla devam edecek kar yağışı nedeniyle okullar yarın tatil edildi.
 
Kocaeli Valiliği'nden yapılan yazılı açıklama şöyle: "Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre; ilimizde aralıklarla devam eden kar yağışının bu gece ve 19.02.2015 günü etkisini artırması beklenmektedir. Valiliğimizce öğrencilerimizin herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları için anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 19.02.2015 günü 1 gün ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaktır."
 
NEVŞEHİR
 
Nevşehir'de kar yağışı sebebiyle eğitime 1 gün daha ara verildi.
 
Nevşehir'de etkili olan kar yağışı sebebiyle il genelindeki tüm okullar 19 Şubat Perşembe günü tatil edildi. Nevşehir Valiliği'nden yapılan açıklamada aynı gün ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engellilerin idari izinli sayılacağı belirtildi.
 
Nevşehir'de kar yağışı nedeniyle 18 Şubat Çarşamba günü de okullar tatil edilmişti.
 
NİĞDE
 
Niğde Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.
 
ORDU
 
Ordu'da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı ilçelerde yarın okulların tatil edildiği bildirildi.
 
İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışının devam etmesi nedeniyle bazı ilçelerde kar tatilinin uzatıldığını ifade etti.
 
Türkkan, Meteoroloji İl Müdürlüğünden alınan hava tahminlerine istinaden yarın Mesudiye, Ulubey, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, Aybastı, Korgan ve İkizce ilçelerinin tamamında, Ünye ilçesinde Pelitliyatak ve Yenikent Mahalleleri'ndeki okullarda, Perşembe ilçesinde ise taşımalı eğitim yapılan okulların tatil edildiğini söyledi.
 
Türkkan, yarın Altınordu ilçesi, Fatsa, Kabadüz, Gülyalı ve Kabataşilçelerinde eğitim ve öğretimin devam edeceğini kaydetti.
 
SAKARYA
 
Sakarya'da olumsuz hava koşulları dolayısıyla yarın eğitime ara verildi.
 
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunun Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş başkanlığında gerçekleştirilen olaganüstü toplantısında, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelindeki tüm anaokulu, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında yarın eğitime ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.
 
SAMSUN
 
Samsun'da etkili kar yağışı sebebiyle il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın da ara verilecek.
 
Samsun Valiliğinin açıklamasında, kentte iki gündür etkisini sürdüren kar yağışı dolayısıyla il genelinde eğitim öğretim faaliyetinde bulunan ilk ve orta dereceli okulların 19 Şubat Perşembe günü tatil edildiği belirtildi.
 
Açıklamada, ildeki kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.
 
Samsun'da kar yağışı dolayısıyla dün ve bugün eğitime ara verilmişti.
 
SİVAS
 
Kar yağının etkili olduğu Suşehri, Yıldızeli, Şarkışla ve Gemerek ilçelerinde ilkv e orta dereceli okullar yarın 1 gün süreyle tatil edildi.
 
 
Bu arada kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve ilçelere bağlı toplam 115 köy yolunun ulaşıma kapandı. İl Özel İdare Müdürlüğü ekiplerinin yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü bildirildi. Kar ve tipi nedeni ile Gürün ilçe yolu da trafiğe kapandı.
 
TOKAT
 
Tokat'ta ve Sivas'ın Şarkışla ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildi.
 
İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, il genelinde kar yağışı ve soğuk havanının etkili olduğunu söyledi.
 
Yazıcı, "İl genelinde olumsuz hava koşulları nedeniyle ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime yarın ara verildi" dedi.
 
YOZGAT
 
Yozgat merkez ve Sorgun ilçesinde okullar yoğun kar yağışı sebebiyle bir gün süreyle tatil edildi.
 
Yozgat'ta kar yağışı yoğun bir şekilde devam ederken Yozgat merkez ve köyleri ile Sorgun ilçe ve köylerinde okullar 19 Şubat Perşembe günü tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, kar yağışının devam ettiğini bu sebeple Yozgat Merkez ve Sorgun ilçesinde okulların bir gün süreyle tatil edildiğini söyledi.
 
DÜZCE
 
Düzce Valiliğinin aldığı kararla il genelinde okullar 1 gün süreyle tatil edildi.
 
Düzce Valiliği Basın ve halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışı nedeni ile okullar 19 Şubat Perşembe günü 1 gün süre ile tatil edildi. Ayrıca hamile ve engelli memurlar da 1 gün süreyle idari izinli sayılacak.
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.