Öne Çıkanlar Ekonomi İstanbul otomobil şırnak idam sehpası

İlk defa görüntülendi! MİT'te bile fotoğrafı yok!
 Bugüne kadar Türk basınında tek bir kare bile fotoğrafı yer almayan Kaya, uzun soluklu bir araştırma sonucunda kendisini bulan Sabah'ın Özel İstihbarat Müdürü Abdurrahman Şimşek ile muhabir İbrahim Evrim Ayral'ı Berlin'de karşısında görünce şaşırdı, heyecanını gizleyemedi. 
Görüntülenmemek için sağa sola kaçmaya çalıştı, ancak görüşmenin her ânı fotomuhabirimiz Serkan Bayraktar tarafından görüntülendi. Serdar Kaya, İnterpol tarafından difüzyon kararı ile arandığı halde Almanya'da elini kolunu sallayarak dolaşıyor. SABAH'ın bile kendi imkânlarıyla bulduğu Kaya'yı Alman güvenlik birimlerinin bulamaması olanak dışı. Bu da Kaya'nın Alman makamları tarafından korunduğunu gösteriyor.
MİT'TE BİLE FOTOĞRAFI YOK

Serdar Kaya, lideri olduğu örgütün terör eylemleriyle ilgili bütün sorularımızı yanıtsız bıraktı. Kaya, Sabah'ın, "Lideri olduğunuz Devrimci Karargâh örgütü hakkında neler söyleyeceksiniz?" şeklindeki sorusuna "Bilmiyorum, öyle bir şey yok," diye cevap verdi.

"İstanbul'da kanlı eylemlerin emrini siz mi verdiniz?" sorusunu da yanıtsız bıraktı. "Devrimci Karargâh davasında hapis cezası alan polis şefi Hanefi Avcı'yı tanıyor musunuz?" sorusuna da cevap vermedi. Kaya, muhabirimiz İbrahim Evrim Ayral'ın, "Lideri olduğunuz örgüt pek çok kanlı eyleme karıştı. Polis şehit etti. Siz de bir asker çocuğusunuz, bir şey söylemeyecek misiniz?" sorusunu da yanıtsız bıraktı. Kaya, son olarak Özel İstihbarat Müdürümüz Abdurrahman Şimşek, "Bari iki cümle söyleyin," deyince "İşte söylüyorum: İki cümle," dedi. Serdar Kaya, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) başta olmak üzere Türk istihbarat birimlerinde de son fotoğrafları yer almayan, adresi kimse tarafından bilinmeyen ve bu yüzden 'hayalet' olarak anılan bir örgüt lideri. Kaya, Devrimci Karargâh'ın ana karargâhının bulunduğu Nürnberg kentinde Alman gizli servisinin gözetiminde yaşıyor. Dönerci cinayetleri olarak bilinen cinayet olayları ile de gündeme gelen Nürnberg, Hitler döneminden beri Alman derin devletinin en faal olduğu şehirlerden biri olarak biliniyor. DK da bu şehirde üslenmiş durumda.

 Özel İstihbarat Bölümü'nün Avrupa'da üslenmiş Devrimci Karargâh Örgütü ile uzun soluklu haber araştırması yaklaşık iki yıl önce başladı. 26 Aralık 2011'de Sabah'ın manşetten yayınladığı 'Karargâh'ı MİT çökertti' haberinden sonra araştırmalara başlayan ekibimiz Almanya'dan İsviçre'ye, Fransa'dan Hollanda'ya pek çok Avrupa ülkesinde Karargâh'ın izlerini araştırdı ve çarpıcı sonuçlara ulaştı. Bu çalışmalar sonucu örgütün siyasi lideri konumundaki Serdar Kaya'yı, askeri kanat sorumlusu Şemdin Şimşir'i ve finansörü Hakan Etyemez'i Avrupa'nın çeşitli şehirlerinde görüntüledik. Kaya, Nürnberg'de yaşıyor, zaman zaman Berlin'e gidiyor. 16 Haziran Örgütü kökenli Serdar Kaya'nın kod adı Adnan.
KARATAŞ'IN YERİNE DÜŞÜNÜLÜYOR

Edindiğimiz bilgilere göre Devrimci Karargâh (DK) Örgütü, Dev-Sol ve DHKPörgütlerinin liderliğini yapan Dursun Karataş'ın ölümünden sonra Avrupa ülkeleri tarafından Karataş'tan sonraki potansiyel birleştirici sol örgüt lideri olarak görülüyor ve bu yüzden Avrupa ülkelerinin gizli servisleri tarafından korunup kollanıyor. Öyle ki Almanya'da Türklere ait tüm işyerleri sıkı bir mali denetime tabi iken DK'nın finansörü Hakan Etyemez'in şirketleri denetimden âdeta muaf tutuluyor. Örgütün bildirisinde de gizli servislerle dolaylı irtibatını ele veren ipuçları içeren ifadeler yer alıyor: "Emperyalist dünyanın yeni bir yeniden paylaşım sürecine girdiği, ABD'nin tek başına diğer ülkelere politikalar dayattığı, Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) gibi çalışmalara Lenin'in 'Bütün ülkelerin işçileri ve ezilen hakları birleşin' sloganıyla karşı konulması gerektiği, Türkiye'nin bölgesel emperyalist siyonist politikaların merkezlerinden biri olduğu söyleniyor." Bildiri ile, örgütü ağırlayan Avrupa ülkelerinin, ABD'ye mesaj verircesine, "Tek başına diğer ülkelere politika dayatma!" şeklinde mesaj verdiği belirtiliyor. Türk istihbaratının tespitlerine göre Kaya'nın Nürnberg'de Bayerische Landesbank Girozentrale isimli bankada bir hesabı mevcut. Örgüt mensupları genelde İş Bankası ve Western Union yoluyla bu hesaba para gönderiyor.
ANA KARARGÂHI ALMANYA'NIN NÜRNBERG KENTİ

Serdar Kaya 1955 İstanbul doğumlu, Ankara Polatlı nüfusuna kayıtlı. Resmi belgelerde DK üyesi olarak geçen Rabia Şen Süer Kaya ile evli. Ev Adresi Nürnberg/Almanya olarak geçiyor. Bu adres örgütün karargâhı olarak kullanılan yer. Ancak Kaya Nürnberg'de başka bir adreste yaşıyor. Kaya'nın Berlin'de de bir adresi var... Babası emekli subay olan Serdar Kaya, Ankara Çankaya Lisesi'nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi'ne girdi. Burada bir yıl okudu, ardından Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi'ne geçti. İki yıl sonra bu okulu da terk etti. 1978'de ruhsatsız silah taşımak suçundan 10 ay hapis cezası aldı. 1979 yılında Hikmet Kıvılcımlı'nın görüşleri çerçevesinde kurulan Vatan Partisi'nde görev aldı. 12 Eylül'den sonra Partizan Yolu adlı örgüte yönelik operasyondan sonra 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. 1987'de tahliye olunca Partizan Yolu'nun devamı niteliğindeki 16 Haziran Hareketi'nin Türkiye sorumlusu oldu. Sarp Kuray ayrıldıktan sonra 16 Haziran'da etkin konuma geldi. 1998 yılında Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM), hakkında gıyabi tutuklama kararı çıkarınca Hakan Etyemez vasıtasıyla Almanya'nın Nürnberg kentine yerleşti. 2005 yılında, daha sonra Bostancı'da bir çatışmada öldürülen Orhan Yılmazkaya ile görüştü. Yılmazkaya'yı Türkiye askeri kanat sorumluluğuna getirdi. Serdar Kaya, Orhan Yılmazkaya ile birlikte Kuzey Irak'a giderek Zap Kampı'nda askeri eğitim aldı.
ÖRGÜTÜN LİDERİ VE TEORİSYENİ...

Örgüt kadrosuna bütün eylem talimatlarını veren isim Serdar Kaya. Selimiye Kışlası ve AK Parti İstanbul İl Başkanlığı binasını bombalamak için eylemler yapan örgüt, 2008 yılından bu yana 2 emniyet görevlisi şehit etti, 11 emniyet görevlisini yaraladı. Örgütün saldırıları sonucunda bir vatandaş hayatını kaybetti, 8 vatandaş ise yaralandı. Serdar Kaya, Emniyet arşivlerindeki bilgilere göre 1989-91 yılları arasında İstanbul'da pek çok silahlı eyleme karıştı. Örgütün teorisyeni konumundaki Serdar Kaya'nın, Lenin'in 'Ne Yapmalı?' isimli kitabından ilhamla devrimin safhalarını analiz ettiği "Türkiye Bir Devrim İçin Ne Yapmalı?' başlıklı bir yazısı bulunuyor. Kaya o yazısında, Kürt halk hareketinin egemen yapıda (Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni kast ediyor) yarattığı çatlağın genişletilerek devrimci İslam'ı (Alevilik kast ediliyor) ittifak gücü olarak kullanmak suretiyle emperyalizme karşı direnebilecek güçlü bir siyasal yapının oluşturulması gerektiğini, işçi sınıfını devrimci bir başkaldırıya hazırlayacak öncü bir örgüt kurulmasının şart olduğunu ve devrimci eylem çizgisinin, Türkiye devriminin karargâhını oluşturmakla yaratılabileceğini iddia ediyor. Bu görüş, DK'nın ortaya çıkış amacını da gösteriyor.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.