Dolar 7 lira birden düşecek! Dünyaca ünlü ekonomistten şok tahmin! Dolar 7 lira birden düşecek! Dünyaca ünlü ekonomistten şok tahmin!

6 milyona yakın vatandaşın yaklaşık 30 milyar lira tutarındaki icralık borcu tasfiye edilecek. Elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi temel ihtiyaçlara ait sözleşmelerden kaynaklanan borçları devlet üstlenecek.

5 milyona yakın ailenin 2 bin liraya kadar olan borcu icradan düşecek. Bir milyona yakın vatandaşın varlık yönetim şirketlerine devredilmiş 2 bin 500 lira değerindeki icra takibinde bulunan borcunu devlet üstlenecek.

YASAL BİR DÜZENLEME YAPILACAK

CNN TÜRK ekonomi editörü Gülşen Coşkun pakete dair yaptığı açıklamalarda, "Özellikle Meclis'in açılması ve yasal düzenlemenin geçmesi gerekiyor. Tam tarih olarak bir tarih yok ancak yasal bir düzenleme yapılacak. Yaklaşık 6 milyon kişinin icralık borcu tasfiye edilecek. 30 milyar TL'lik bir borç rakamından bahsediyoruz. 2 ayaklı olacak. 5 milyona yakın ailenin 2 bin liraya kadar olan borcunun icradan düşmesi bekleniyor. İlerleyen dönemlerde daha başka neler geleceğini net bir şekilde göreceğiz. Bir milyona yakın vatandaşın varlık yönetim şirketlerine devredilmiş 2 bin 500 liraya kadar olan icra takibindeki borçlarını devlet üstlenecek." dedi.