Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turu 14 Mayıs'ta tamamlandı. Cumhurbaşkanı adayları yüzde 50+1 koşulunu sağlayamamaları nedeniyle seçim ikinci tura kaldı. 13. cumhurbaşkanının belirleneceği 28 Mayıs'a doğru siyaset arenasında Sinan Oğan ve ATA İttifakı ile gerçekleşen temaslar gündeme gelmeye devam ediyor. 

Bilge Yılmaz İYİ Parti’den istifa etti; Akşener’e istifa çağrısı yaptı Bilge Yılmaz İYİ Parti’den istifa etti; Akşener’e istifa çağrısı yaptı

SON DAKİKA: ERDOĞAN - OĞAN GÖRÜŞMESİ BAŞLADI

Son olarak Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Oğan'la bugün Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde bir araya geldi.

KILIÇDAROĞLU İLE ÜMİT ÖZDAĞ GÖRÜŞMÜŞTÜ

Sinan Oğan'ın 2. tur için adaylardan birini destekleyip desteklemeyeceği merakla beklenirken bugün kritik bir görüşme gerçekleşti. Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı, Sinan Oğan'ı cumhurbaşkanı adayı gösteren ATA İttifakı'nda yer alan Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'ı partisinin genel merkezinde ziyaret etti.

"SİNAN OĞAN'IN İSTEKLERİNE BOYUN EĞLEMEYECEĞİM"

CNN International'a konuşan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ilk turunda yüzde 5'i aşkın oy oranına sahip Sinan Oğan'ın isteklerine boyun eğmeyeceğini söylemiş; Oğan'ın ikinci turda belirleyici olacağı yönündeki yorumlara yanıt olarak da Erdoğan, "Ben bu şekilde müzakere etmeyi seven biri değilim. İktidarı belirleyecek olan, halktır" demişti.