Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, bugün Afyonkarahisar'da Belediye Başkan Adayı Adayı ve CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal ile birlikte miting düzenledi.

Burada konuşan Burcu Köksal, “Belediye başkanı seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi'nin kapıları DEM Partisi dışındaki tüm siyasi partilere açık olacak. Bunu onlar söyleyemez, AKP adayı bunu söyleyemez. "Onlar sadece yaygara çıkarıyorlar ve kapalı kapılar ardında pazarlık yapıyorlar" dedi.

CHP lideri Özgür Özel daha sonra Uşak'ta düzenlediği mitingde konuyla ilgili açıklama yaptı.

Özel, “Afyon'dan yeni geldim ve Burcu Başkanın selamlarını getirdim. Bu arada Afyon'da konuşurken belediyenin kapılarını sonuna kadar açacağız derken oradaki küçük bir şoför 'Aman başkanım siz düzeltin' dedi. "Seçildikten sonra hem Afyon Belediyesi'nin hem de Uşak Belediyesi'nin kapısı tüm siyasi partilere ve tüm Uşak ve Afyonlulara açıktır" dedi.

“Dil sürçmesi değil”

Malatya’da 4,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi Malatya’da 4,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Öte yandan tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, Burcu Köksal ile telefonda görüştüğünü duyurdu.

Yarkadaş, “Burcu Köksal bana telefonda 'Belediye Başkanı seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi'ni DEM Partililere yönetmeyeceğim' dedi. Dil sürçmesi sonucu değil, benim sözüme dayanarak konuştu. Bu sözü ilk günden itibaren verdim. "Bu sözün arkasındayım" dedi.