Olay 21 Eylül Perşembe günü şehir merkezindeki Vanlı Camiinde meydana geldi. Akşam namazı sırasında bir kişi ayakkabıları ile cami içerisine girerek namaz kıldıran imamın yanına gitti.

Korkunç kaza: 6 ölü, 1 yaralı Korkunç kaza: 6 ölü, 1 yaralı

İmama bir şeyler söyleyen şahsı, camide bulunan cemaat tepki göstererek uzaklaştırdı. Olay anı güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde şahsın ayakkabıları ile camiye girdiği, namaz kıldıran imamın yanına gittikten sonra imamla konuşmaya çalıştığı, bu sırada camide bulunan vatandaşların tepki göstermeleri yer alıyor.

Soruşturma başlatıldı

Konuyla ilgili olarak Isparta İl Müftülüğünden açıklama geldi. Müftülükten yapılan açıklamada, “İlimiz Müftülüğüne bağlı Vanlı Camiinde 21/09/2023 Perşembe günü akşam namazında, bir kişi ayakkabı ile cami içerisine girmiş ve namaz kılan cami görevlisinin yanına yaklaşarak imam hatibe ne dediği tam anlaşılamayan bazı şeyler söylemesi üzerine, cami görevlisi tarafından gereken ikaz ve uyarı yapılmıştır. Olay ile ilgili olarak Isparta Cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacak olup ayrıca konu hakkında gerekli inceleme ve soruşturma başlatılmıştır” denildi.

Akli dengesi yerinde değil iddiası

Öte yandan şahsın akli dengesinin yerinde olmadığı, hastanede tedavi altına alındığı öğrenildi.