Bu görüntü, PKK yandaşı gazeteci Frederike Geerdink'i rahatsız etti: Atatürk korkusu

Kayseri Erciyes Üniversitesi’ndeki gençlik festivalinde İzmir Marşı okunması, Türkiye’de gündem oldu. Sosyal medyada çokça paylaşılan görüntüler, terör örgütü PKK’nın Avrupa’da propagandasını yapmasıyla bilinen, Kandil’deki sözde PKK liderleri ile sık sık görüşen Hollandalı gazeteci Frederike Geerdink’i rahatsız etti.

Frederike Geerdink, açılım süreci boyunca Türkiye’de bulunarak terör örgütü PKK propagandası yaptı.

2015’te evi aranan ve gözaltına alınan Hollandalı gazeteci, daha sonra serbest bırakıldı.

Türkiye aleyhinde yaptığı haberler ile tanınan Frederike Geerdink, terör örgütü PKK’nın ve Suriye uzantısı YPG’nin sözde liderleri ile sık sık görüşüyor. Avrupa’da yaptığı yayınlar ve sosyal medyadaki İngilizce paylaşımları ile uluslararası medyada PKK propagandası yapıyor.

Frederike Geerdink, açılım süreci boyunca yaptığı yayınlar ile “PKK asla silah bırakmasın” demişti.

TÜRKİYE’Yİ “ETNİK TEMİZLİK” İLE İTHAM ETTİ

Hendek Operasyonları ile başlayan, Zeytin Dalı ve Pençe operasyonları ile devam eden askeri harekatlar ile Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik güçleri, PKK’ya ağır darbeler vurdu. 

PKK’nın sahada yaşadığı hezimetlerin üstüne Frederike Geerdink, “Türkiye etnik temizlik” yapıyor diyerek Türkiye’nin başarılarına gölge düşürmeye çalıştı.

ATATÜRK’TEN RAHATSIZLIK DUYDU

Bu defa ise Erciyes Üniversitesi’ndeki gençlik festivalinde öğrencilerin hep bir ağızdan söylediği İzmir Marşı, Frederike Geerdink’i rahatsız etti.

Frederike Geerdink, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu önderi ve emperyalist işgal ordularını mağlup eden Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk’ten duyduğu rahatsızlığı şu sözlerle ifade etti: “Kemalizm ve Erdoğancılık, birbirinin aynısı. İkisinde de demokrasi mümkün değil, Kürtler mahvolmuş durumda ve kadınlar eziyet çekiyor. Evet, kadınlar bile. Kemalizm, dorukta bir erkek egemen toplum yaratıyor. Turkey ve Türkiye, fark ne ki?”

Frederike Geerdink’in bu paylaşımına, sosyal medya kullanıcılarından tepki geldi.

Türk sosyal medya kullanıcıları, terör örgütü PKK propagandası ile tanınan Hollandalı gazeteci Frederike Geerdink’e şu cevapları verdi: 

"11 Kasım 1933 tarihli Fransız Le Monde dergisinin kapağı. Türk kadınları, 'Dünyanın Aynası' olarak tanımlandı ve Fransız kadınlarının seçme-seçilme hakkı mücadelesine örnek oldu"

"Mustafa Kemal Atatürk, demokrasinin ve Türkiye Cumhuriyeti'nin en önemli sembolü. Kemalizm'de, Kürtler ve azınlıklar eşit yurttaş statüsündedir. Atatürk'ü tanıyan her entelektüel onu takdir eder."

"Kemalizm, dorukta erkek egemenliği mi? Türk kadınları, seçme-seçilme hakkına Avrupalı kadınlardan önce sahip oldu"

Kaynanadan pes dedirten hareket Kaynanadan pes dedirten hareket

Boğaziçi Profesörü Cem Say: "Gelmiş geçmiş en cahil ve aptal tweet"