Öne Çıkanlar mardin kurban Örneğin esed Mhp

Bu haber kez okundu.

Dha Gaziantep Bölge Haberleri
GAZİANTEP’TEN DÜNYA ŞAMPİYONASI’NA

GAZİANTEP Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, tekvando sporcularından Zeyra Döşüçukur, İsveç’te yapılan uluslararası Trelleborg Open 2014 müsabakalarında ülkeyi temsil edecek.

Trelleborg Open 2014 müsabakalarında 2'nci olarak Dünya Şampiyonası’na katılmayı hak kazanan Zehra Döşüçukur Tayland’a giderken, Oğuz Nihat Kaya ise Milli Takım seçmelerinin ardından aldığı dereceye göre Dünya Şampiyonası’na girmeye hak kazanan isim olacak.

Gaziantep’i tekvando da başarıya taşıyan isimlere teşekkür eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran, uluslararası şampiyonalara daha fazla sporcu yollayacaklarını vurguladı.

Başarıların sadece tekvandoyla sınırlı kalmaması gerektiğini söyleyen Şiran, "Tekvandocularımız aldıkları derece ile bizleri gururlandırdılar. Tabi bu başarıların üzerine bir de Dünya Şampiyonası eklenince daha da heyecanlandık. Gaziantep istediği hedefe doğru emin adımlarla ilerliyor. Temennimiz diğer branşlarda da ülkemizi uluslararası müsabakalarda temsil edecek sporcularımızın çıkmasıdır. Bunun için elimizden geleni yapıp Gaziantep’i sporda hak ettiği yere ulaştıracağız. Dünya Şampiyonası’na katılacak olan sporcularımıza şimdiden başarılar diliyorum. İnşallah bu şampiyonadan en iyi dereceyi alarak göğsümüzü kabartacaklardır" ifadelerini kullandı.

Tekvando İl Temsilcisi ve Milli Takım Antrenörü Veysel Döşüçukur ise başarılı olan sporcuları tebrik ederek, "İlk olarak bizden desteğini esirgemeyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran’a ve emek veren antrenörlerimize teşekkür ediyorum. Sporcu kardeşlerimizi de bizlere bu onuru yaşatacaklarından dolayı tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Bu sporcularımız inşallah Dünya Şampiyonası’ndan da dereceyle dönerek ülkemizin ve şehrimizin gururu olacaklardır" diye konuştu.

GAZİANTEP, ()

////

ŞEHİTKAMİL’DE 1'İNCİ KADEME BASKETBOL ANTRENÖRLÜK KURSU BAŞLADI

TBF Eğitim Kurulu’nun 2014 yılı programındaki ilk organizasyon olan '1. Kademe E Antrenör Kursu' Şehitkamil Belediyesinin ev sahipliğinde Atatürk Spor ve Kültür Merkezinde başladı. Kurs öncesinde yapılan değerlendirme sınavı sonrası eğitim almaya hak kazanan 41 antrenör adayının katılımı gerçekleştirilecek olan antrenörlük kursu, 23 Şubat 2014 tarihine kadar devam edecek.

Türkiye Basketbol Federasyonu Eğitim Kurulu Başkanlığının 2014 Yılı Faaliyet Programında yer alan ve yılın ilk eğitim faaliyeti olmasıyla ayrı bir değer kazanan kursta, bir ilkte kurs öncesi antrenör adaylarına yönelik yapılan eleme testi oldu. Temel tekniklerinin uygulanmasına dayanan 'Teknik Yeterlilik Sınavı'na katılan 51 kişi arasından başarılı olan 41 antrenör adayı, kurs müfredatında yer alan tüm dersleri başarıyla tamamlamaları halinde 1'inci kademe antrenörlük belgesine sahip olacaklar.

Şehitkamil Belediye Başkanlığının ev sahipliğinde gerçekleştirilen TBF 1'inci Kademe Antrenörlük Kursu, Şehitkamil Belediyesi Atatürk Spor ve Kültür Merkezinde, federasyon eğitim kurulu ve antrenör adaylarının onuruna verilen kokteyle başladı. Türkiye Basketbol Federasyonu Eğitim Kurulu Başkanı Kamil Uzun, kurs ile ilgili yaptığı değerlendirmede, "2014 yılının ilk eğitim faaliyetini Gaziantep’te icra etmenin mutluluğunu yaşıyoruz, Şehitkamil Belediyemiz kursa çok güzel bir ev sahipliği yapıyor. Ben Federasyonumuz ve kursta eğitim gören antrenör adaylarımız adına Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na ve kıymetli ekibine teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Yine Gaziantep’te misafirperverlikleri ile bizleri mutlu eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Ömer Faruk Şiran’a ve Federasyon il temsilcimiz Sayın Güven Alkoçak ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.

GAZİANTEP, ()

////

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN 'ÇİM BAKIMI' SEMİNERİ

GAZİANTEP Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı tarafından 'Çim alan tesisi ve bakımı' konulu seminer düzenlendi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Bahriye Üçok Salonu’nda düzenlenen seminere; Gaziantep Büyükşehir, Şehitkamil ve Şahinbey belediyelerine bağlı park bahçe yetkilileri ile personelleri katıldı.

Ziraat Mühendisi Mesut Bosnak’ın katılımcılara slayt eşliğinde bilgiler verdiği seminerde; çim alanların bakımı, sulanması ve gübrelenmesi hakkında teknik bilgiler ve dikkat edilmesi gereken hususlar anlatıldı.

Bakım işleminin 8 başlıkta toplandıklarını ifade eden Bosnak, "Sulama, biçim, üst kapama, yabancı otlarla mücadele, serilme, hava alma, hastalıklarla mücadele" şeklinde yapılabileceğini söyledi.

Sulamanın çok önemli olduğunu dile getiren Bosnak, "Sulama bakım işlemleri içerisinde hayati öneme sahip. Çim tohumunu hangi bölgelere ve nasıl yapmalıyız, bakımı nasıl olmalı bunları birer park bahçe görevlisi olarak çok iyi bilmemiz gerekiyor. Sulama zamanı, iklim bölgesi, toprağın yapısı, kullandığımız sulama yönetimi çok önemlidir. Çok sıcak yaz mevsiminde sulama yaparken genelde öğle saatlerinde sulama yapmayınız. Bu saatlerde sulama damlamaları yaprakların üzerinde kalır ve ısıdan dolayı su damlacıkları mercek görevi görür. Bu durumda bitki yanma olayı meydana gelir" diye konuştu.

Sulamanın genelde sabah erken saatlerde ya da akşam 20 ile 21 gibi saatlerde yapılması gerektiğini dikkat çeken Mesut Bosnak, çim sulaması yapılırken su miktarına ve toprak yapısını dikkat edilmesi gerektiğini, suyun fazla verilmemesini istedi.

Bosnak, ayrıca çim alanları hakkında daha bilimsel ve daha bilinçli bakımın nasıl uygulanabileceği konusunda da çeşitli bilgiler verdi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Ersin Özbadem ise çevrenin kalitesini arttırmak, sağlıklı dinlenme ve oyun alanları sunmak, kentsel yaşam koşullarının iyileştirilmesine destek olmak gibi önemlere sahip olan yeşil alanların arttırılması büyük önem taşıdığını kaydetti.

GAZİANTEP, ()

////

ENGELLİ BASKETBOLCULAR İSKENDERUN İLE HAZIRLIK MAÇI OYNAYACAK

TÜRKİYE Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Tekerlekli Sandalye Garanti 1'inci Liginde mücadele eden ve devre arası çalışmalarını Kamil Ocak Spor Salonu’nda devam ettiren Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, pazar günü deplasmanda İskenderun ile özel bir karşılaşma yapacak.

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, ligin ikinci yarısının hazırlıklarını sürdürüyor. İkinci yarının ilk maçını 23 Şubat pazar günü Kamil Ocak Spor Salonu’nda oynayacak olan engelli basketbolcular, bu maç öncesi devre arasını iyi değerlendirmek adına İskenderun takımıyla hazırlık maçına çıkıyor.

İskenderun’da pazar günü saat 13.30’da oynanacak özel maç için İskenderun’a gidecek olan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımında moraller yerinde.

Ligin ilk yarısında olduğu gibi ikinci yarısında da takımdan önemli başarı beklediğini ifade eden Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Ünsal Göksen, "Bünyemizde faaliyet gösteren Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı bizim için oldukça önemli ve anlamlı. 1'inci ligde de Gaziantep’i en iyi şekilde temsil ediyorlar. Ligde ikinci yarı haftaya başlıyor. Takımımız devre arası çalışmalarını devam ettiriyor. Pazar günü oynayacakları özel maçta da eksikler var mı yok mu onları tespit edecekler. Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımıza başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

GAZİANTEP, ()

////

ELBEYLİ KAYMAKAMI ÇETİN, HALK EĞİTİM MERKEZİNİ GEZDİ

KİLİS'in Elbeyli İlçe Kaymakamı Serap Çetin, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

Halk Eğitim Merkezinde devam eden kursları ziyaret eden Kaymakam Çetin, kursiyerlerle yakından ilgilenerek, gelen istek ve önerileri dinledi. Okuma-yazma kurslarında başarılı olan kursiyerlere sertifikalarının yanında çeşitli hediyeler veren Çetin, okuma-yazma kursunu başarıyla bitiren 68 yaşındaki Adile nineyle yakından ilgilendi. Adile nine, "Benim okuma ve yazma öğrenmeyi çok istediğimi bilen evlatlarım Elbeyli Halk Eğitim Merkezince bu kursun açıldığını öğrenince bana söylediler. Hiç vakit kaybetmeden kayıt yaptırdım. Sınıfa ilk geldiğimde beni gören diğer kursiyerler şaşırdılar. Ancak gün geçtikte birbirimize alıştık. Çok iyi anlaşıyoruz. Çok çalışarak okuma ve yazmayı öğrendim. Artık, gazete ve kitap okuyabiliyorum. Geç kalmış olsam da bir şeyleri arkadan takip etmeyi sürdürüyorum" dedi.

Kadınların azmini tebrik eden Kaymakam Serap Çetin, "Daha önce 'Okuma Yazma Seferberliği' adıyla okuma yazma bilmeyen bir çok vatandaşımıza okuma yazma öğretmiştik. Şimdi de her yaştan ve her kesimden hemşerilerimin hayatlarını mutlu ve huzurlu sürdürebilmesi için her türlü imkanı sunmaya çalışıyoruz. Onlar için verdiğimiz emeklerimizin meyvesini aldığımız için de ayrıca mutluyum" dedi.

ELBEYLİ (Kilis), ()

////

KAHTA JANDARMASI GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURUYOR

ADIYAMAN'ın Kahta İlçe Jandarma Komutanlığı '1 Kitap, Bir Mektup ile 1 Hayal, 1 Dost Kampanyası' ile örnek kampanya başlatarak onbinlerce öğrenciye kitap ulaştırırken; bölgeler arası gönül köprüsü kuruyor.

Proje kapsamında toplanan kitaplar, öncelikle hiç kitabı olmayan ve kitap alacak gücü olmayan öğrencilere verilecek. Kampanyanın amacı ülkenin değişik bölgelerinde bulunan vatandaşların hiç tanımadıkları öğrencilere bir mektup göndererek Kahta’daki öğrenciler arasında bir gönül köprüsü kurmaya çalışılacak.

Uygulamaya konulan '1 Kitap, Bir Mektup ile 1 Hayal, 1 Dost Kampanyası' ile 2013-2014 eğitim öğretim döneminde ilk ve orta dereceli okullarda, öğrenim gören her öğrenciye bir hikaye ya da roman türü kitap okutabilmek, öğrencilerin eğitimlerine katkıda bulunmak, kendine ait hiç kitabı olmamış, kitap okumak isteyip de bulamamış, hatta bir kırtasiye veya kitapevine hiç gitmemiş, çocuklar için kendilerine ait bir kitabının olmasını sağlamak, gönderilen kitapların içlerine koyulacak mektuplarla çocukların kardeşlik, arkadaşlık ve dostluk duygularını güçlendirmek amaçlanıyor.

Kahta İlçe Jandarma Komutanlığı kampanyanın hedefine ulaşması için yoğun bir çalışma başlattı. Üniversiteler, büyük illerde bulunan okullar, yazarlar, sivil toplum kuruluşları ve kitap bağışında bulunacağı düşünülen vatandaşlara e-mailler atılarak kampanyaya destek çağrısı yapılıyor.

Haci BOZKURT/KAHTA (Adıyaman), ()

////

ADIYAMAN'DA ŞİDDETİN ÖNLENMESİNE KARŞI KAMU SPOTU

ADIYAMAN’da, şiddetin önüne geçmek için hazırlanan 'Şiddetsiz Bir topluma Doğru' adlı kamu spotunu yayınlandı.

Adıyaman Valiliği, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Geleceğe Umutla Bakanlar Derneği'nin ortaklaşa hazırladığı 'Şiddetsiz Bir Topluma Doğru' adlı proje; İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığı tarafından kabul edilen aile içi şiddeti anlatan kamu spotu yerel ve ulusal televizyon kanallarında yayınlanması sağlanacak. Hazırlanan kamu spotunun gösterimi ve projenin tanıtımı toplantıda yapıldı.

Proje Koordinatörü Emel Koyuncu Kütük, proje hakkında bilgiler vererek, "Kamu spotunda göz ardı edilen bir tarafa vurgu yapmayı planladık. Şiddete tanıklık eden çocuğun, şiddetten nasıl etkilendiğini göstermek istedik. Çünkü aile içi şiddet olduğunda, şiddete tanıklık eden çocuklar, ileride çok ciddi anlamda ruhsal sorunlar yaşayabiliyorlar. Madde bağımlılığı gibi bilinç bozuklukları gibi, depresyon gibi aile içi şiddete maruz kalan ya da aile içi şiddete tanıklık eden çocuklar ileride şiddetin uygulayıcısı konumunda olabiliyorlar" dedi.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ise "Çocuklarımızın ruh sağlığını gerçekten ciddi anlamda etkileniyor. Çocuk ailede eğer şiddet görürse, yetişkin bir hale geldiğinde maalesef oda yakınlarına, ailesine ve çocuklarına şiddet uyguluyor. Demek ki; şiddeti bizim hemen çözmemiz lazım. En önemli problemlerden bir tanesi aile içi şiddete kesinlikle son vermemiz lazım. Burada, Valiliğe, güvenlik birimlerimize, doktorlarımıza, vatandaşlarımıza çok şeyler düşüyor. Bizim şiddete karşı durmamız lazım; onlara dur dememiz lazım. Lütfen aile içi şiddete son verelim. Sadece aile içi şiddete değil sokaklarda, caddelerdeki şiddete de karşı durmalıyız. Bu projenin Adıyaman'a çok şeyler katacağını düşünüyorum" diye konuştu.

Mahir ALAN/ADIYAMAN, ()
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.