Öne Çıkanlar kurban mardin esed FETÖ Adana suriye

Bu haber kez okundu.

Dha Gaziantep Bölge Haberleri (2)
AHMET ÜMİT GAZİANTEP SOKAKLARINA HAYRIN KALDIGAZİANTEPLİ yazar Ahmet Ümit, Şahinbey Belediyesi tarafından sağlıklaştırma çalışması yapılan sokakları dolaştı. Belediyenin yaptığı çalışmaları başarılı bulan yazar Ümit, "Doğum büyüdüğüm sokaklarda kendi tarihi değerine dönüşü gördüm" dedi.

Yazar Ahmet Ümit, Şahinbey Belediyesi tarafından sokak sağlıklaştırması yapılan sokakları gezdi. İstanbul Gaziantepliler Derneği Başkanı Tahir Tekin Öztan'ın da bulunduğu gezide Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Şehreküstü bölgesinde tarafından yapılan 7 kilometrelik sokak sağlıklaştırma alanını gezen Yazar Ahmet Ümit, yapılan çalışmaların kendisini çok duygulandırdığını belirterek, "Bu semt benim semtim, ben bu sokaklarda büyüdüm. Yapılan çalışmalarla bu sokakların kendi tarihi değerine dönüştüğünü gördüm. Çok önemli bir emek verilmiş, burada olması gereken yapılıyor. İnsan yaşadığı şehre benzer, eğer yaşadığınız yer düzgün değilse, kendi karakter ve şahsiyetine, tarihsel dokusuna sahip değilse orda bir sorun oluyor. Bu yöndeki yenileme ve işlevli kılma çabasını çok olumlu buldum" diye konuştu.GAZİANTEP, ()

///

RİSK ALTINDAKİ ÇOCUKLAR KAYMAKAM'A GAZİANTEP'İ ANLATTIGAZİANTEP'te, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, risk altındaki 20 çocuğun kaldığı Büyükşehir Belediyesi Münir Onat Çocuk ve Gençlik Merkezi'ni ziyaret ederek çocuklarla sohbet etti. Çocuklardan, yaşadıkları sorunları ve kent hakkındaki izlenimleri alan Turan, "Sizler burada aldığınız eğitimle bizim geleceğimiz olacaksınız" dedi.Risk altındaki 20 çocuğun yatılı olarak kaldığı merkezi ziyaret eden Turan, Büyükşehir Belediyesi Çocuk ve Gençlik Şube Müdürü Ali Kandemir, Sosyal Hizmet Uzmanı Önder Yalçın ile Kent Konseyi adına Gonca Kılıç ve Mustafa Şen ile birlikte gençlerin ve çocukların kent hakkındaki izlenimleri, yaşadıkları sorunlar ile sıkıntılarını dinledi.Merkezde kalan gençler ve çocuklar, kent içerisinde birçok sokağın ve caddenin riskli olduğunu, zaman zaman kendilerinin de sıkıntılar yaşadıklarını ifade ederek, "Özellikle Bey Mahallesi'nin dar ara sokakları hem bizim için hem de vatandaşlar için riskli" dedi.Merkezde kalanları kendi çocukları gibi gördüklerini anlatan Kaymakam Turan, "Siz bize emanetsiniz, sizler bizim evlatlarımızsınız, kardeşlerimizsiniz. Sizin gözünüzle, istikbalde bizi çok daha iyi yerlere getireceğine inandığım değerli kardeşlerime bu anlamda sonsuz güveniyorum. Burada yapılan sohbeti ve çalışmayı gördüm. Kendinizi çok rahat ifade edebiliyorsunuz. Gördüğüm kadarıyla burada bir sevgi yönetimi var, aksi halde konuşamazdınız. Kente hakimsiniz, sokaklarını konuşuyorsunuz, sorunları anlatıyorsunuz. Kentin yönetimine ve güvenliğine katkıda bulunuyorsunuz" diye konuştu.Gençler ve çocuklarla bir süre sohbet eden Kaymakam Turan, zaman zaman bir araya geleceklerini, birlikte çeşitli sportif faaliyetlerde bulunup sinemaya gideceklerini vurguladı.GAZİANTEP, ()

///EBUBEKİR SIDDIK CAMİ YENİLENİYORŞAHİNBEY Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çok eski olan ve zaman içerisinde eklentiler yapılmasına rağmen küçük olduğu için ihtiyacı karşılamayan Ebu Bekir Sıddık Camisi'nin yıkılmasının ardından başlanan 4 katlı büyük cami inşasının devam ettiğini söyledi.Vatan Mahallesi'nde yapımı devam eden Ebu Bekir Sıddık Cami inşaat alanına gelerek incelemelerde bulunan Başkan Tahmazoğlu, yetkililerden bilgi aldı. Caminin kısa sürede tamamlanarak ibadete açılmasını isteyen Tahmazoğlu, "Vatan mahallemizde Ebu Bekir Sıddık camimiz vardı. Burası çok eski ve zaman içerisinde eklentiler olmasına rağmen küçük olduğu için bölge halkının ihtiyacını karşılamıyordu. Buradaki mevcut camiyi yıkarak, yerine daha büyük 4 katlı yeni camimiz yapılıyor. Bu bölgemizin ayrıca taziye evi ihtiyacı vardı. Buraya hem erkek hem de bayan taziye evi ile birlikte çevre düzenlemesini de yaparak, kısa sürede tamamlayacağız. Burası Vatan Mahallesi'nin en yoğun noktalarından birisidir. İnşallah bu alandaki tüm ihtiyaçları karşılayarak, camimizi ve taziye evimizi tamamlayarak hizmete sunmuş olacağız" diye konuştu.GAZİANTEP, ()

///KİLİS'TE İNSANİ YAKLAŞIMLAR DERNEĞİ KURULDUKİLİS'te, İnsani Yaklaşımlar ve Araştırma Derneği (İYAD) kuruldu. Derneğin kuruculuğunu üstlenen yöneticilerle bir araya gelen Dernek Başkanı Mehmet Selçuk, amaçlarının sektörlerinde başarılı isimler ile yaptıkları oluşumla güzel işler yapmak olduğunu söyledi.Geniş hareket alanına sahip bir tüzükle yola çıktıklarını ve kamu yararına işler yapmayı planladıklarını anlatan Mehmet Selçuk, "Amacımız; gelecek nesillere, dezavantajlı gruplara, kamuya kısaca insana yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde kültürel, sosyal, ekonomik, tabiat, eğitim ve sağlık gibi birçok hassas, elzem ve ihtiyaç duyulan konularda katkı sunacak, araştırmalar yapmak. Bu yöndeki projelere, paydaş olacak yada bünyesinde çalışmalar yaparak insanlara, kamuya ve doğaya bu faydayı sağlamaktır. Kamu yararı ve menfaati bizim STK olarak en büyük öncelik ve önemimizdir. Biz birey olarak mücadelelerle, toplum olarak kazanmaya inanan gönüllüleriz" dedi.Songül ALTIAYLIK/KİLİS, ()

///KAHTA'DA BAŞKAN ÇATAN GÜVEN TAZELEDİADIYAMAN’ın Kahta İlçesi'nde; Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı seçimlerinde Tahsin Çatan güven tazeledi.Kahta Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı binasında yapılan genel kurul toplantısında tek liste ile gidildi. Divan başkanlığını Adıyaman ESOB Başkanı Mustafa Salman'ın yaptığı kongrede yeniden başkanlığa getirilen Tahsin Çatan, üyelere teşekkür etti.Kahta Esnaf ve Sanatkarlar Odası kurulduğu tarihten beri ilk kez tek liste halinde seçime girdiğini anlatan Çatan, "Esnaflarımızın bizlere olan güvenlerinden dolayı seçimde herhangi bir rakibin olmaması esnaf kardeşlerimin şahsıma ve yönetim kurulu üyelerime olan teveccühüdür. Allah’ın izniyle bu görevimizdeki ikinci dönemimiz olacak. Bizler oda olarak bugüne kadar sürekli esnaflarımıza yardımcı olan, onların sorun ve sıkıntılarını gideren bir çizgide ilerledik. Bundan sonra da bu çizgimiz aynen devam edecektir" dedi.Haci BOZKURT/KAHTA (Adıyaman), ()

///SANKO ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞGAZİANTEP Özel Sanko Okulları Küçük Kızlar Basketbol Takımı, Şehitkamil Belediyesi tarafından il genelinde düzenlenen '25 Aralık Basketbol Turnuvası'nda elde ettiği şampiyonluk ödülünü, ihtiyaç sahibi bir ilkokula verdi.Bayanlar kategorisinde 'Basketbol İl Şampiyonu' olarak turnuvayı tamamlayan İdil Ağan, Pelin Kelleci, Selin Altınöz, Ece Sergen, Elif Sergen, Zeynep Sakıcı, Sena Çavuşoğlu, İdil Şeker, Dila Kılıç, Öykü Çevik, Doğa Çevik, Defne İnal, Ezgi Çember'den oluşan küçük kızlar takımı, ödül olarak verilen akıllı tahta, bilgisayar, projeksiyon ve monitörü Koçlu Gedikkuyu İlkokulu'na hediye etti.Öğrenciler, Özel Sanko Ortaokulu Müdürü Handan Şahintaş, Beden Eğitimi öğretmenleri ve basketbol antrenörüyle birlikte Koçlu Gedikkuyu İlkokulu'na giderek, bu mutluluğu okulun öğrencileri ile paylaştı. Başarıları ve sergiledikleri duyarlılıktan dolayı öğrencilerini kutlayan Handan Şahintaş, “Paylaşımcı olmaları, kardeşlerinin ihtiyaçlarını görerek gidermek için ilk fırsatta aksiyon alabilmeleri aldıkları şampiyonluk ödülünü daha değerli kılmıştır" dedi.GAZİANTEP, ()

///ENGELLİ BASKETBOLCULAR GALİP GELDİGAZİANTEP Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Çanakkale maçını 72-64 kazanarak ligde 4'üncü sıraya yükseldi.Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Çanakkale maçını 72-64 kazanarak Bursa yenilgisini telafi etti. Kamil Ocak Spor Salonu'nda oynanan maçta, Kaptan İbrahim ve yeni transfer Musa'nın etkili oyunu ile maçı kazanmasını bilen ev sahibi mavi-beyazlı takım, puan cetvelinde 4'üncü sıraya yükseldi. Bu hafta deplasmanda oynayacağı Ankara Karagücü maçıyla ilk yarıyı tamamlayacak olan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımında galibiyetin sevinci yaşanıyor.Çanakkale maçında takımı yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediyesporlu yöneticiler Nihat Aydıngüler, Hayrettin Hafif ve Erol Hüner, 72-64 biten maçın ardından teknik ekibi ve sporcuları tebrik etti. Takımın Çanakkale karşısında önemli bir galibiyete imza attığını belirten Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Ünsal Göksen, "Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız geçen hafta beklenmedik bir yenilgi aldı Bursa karşısında. Bu mağlubiyetin telafi edilmesi gerekiyordu. Bu hafta oynanan Çanakkale maçında tüm sporcularımız maçta elinden gelen gayreti göstererek 72-64 galip geldi. Takımı tebrik ediyorum. Aynı başarıyı deplasmanda oynayacakları Karagücü maçında da göstereceklerine inanıyorum" dedi.GAZİANTEP, ()

///
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.