Öne Çıkanlar mardin esed kurban ABD PDY

Bu haber kez okundu.

Dha Çukurova Bölge Haberleri (Mersin-2)
ÇUKUROVA BÖLGE HABERLERİ (MERSİN-2) Özcan: 30 Mart'ta Silifke'yi fethedeceğiz Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Başkan Adayı Macit Özcan, Silifke ilçesinde yaptığı seçim çalışmasında çok sayıda partilinin katıldığı konvoy ile karşılandı. Özcan "Bu sevgi seli her şeye bedel. Bugün Silifke'de gönülleri fethediyoruz, 30 Mart'ta da Silifke'yi fethedeceğiz" dedi.
Başkan Macit Özcan CHP Silifke Belediye Başkan Adayı Mustafa Turgut ile birlikte, CHP Silifke ilçe binası önünde düzenlenen mitingde halka seslendi. Özcan, konuşmasında 30 Mart'ta tekrar göreve geldiği takdirde Silifke'ye getireceği hizmetler hakkında bilgi verdi. Arsa sorunu çözülünce ilk olarak Silifke'ye Kültür ve Kongre Merkezi yapacaklarını vurgulayan Özcan, Silifke'nin sorunlarının belirlendiğini anlatarak "Silifke'nin altyapı sorunu var. Altyapı tamamen yenilenecek. Böylece Mersin gibi altyapısı düzgün, tamamlanmış bir Silifke yaratacağız. İçme suyu sıkıntısı da tamamen çözülecek. Eski çöp alanı kapatılacak ve Mersin'deki gibi herkesin ailece güzel vakit geçireceği piknik ve spor alanı yapacağız. Trafik ve ulaşım sorunları da tespit edildi, bununla ilgili gerekli çalışmalar yapılacaktır. Yeni çıkan belediyeler yasasıyla, ilçe, belde ve köylerde mezarlıklarla ilgili her türlü sorunu Büyükşehir Belediyesi olarak biz yapacağız" diye konuştu.
Göksu çevresi ıslah edilecek
Silifke için yeni projeler hazırladıklarını ve bütçeye dahil ettiklerini kaydeden Başkan Macit Özcan, Göksu Nehri çevresinin ıslah edileceğini de açıkladı. Özcan, şöyle devam etti:
"Göksu Nehri boyunca düzenlemeler yaparak, halkımızın ailece güzel vakit geçireceği yeşil alan ve eğlence merkezleri ile donatacağız. Silifke deniz kenti değil diyorlar. Silifke'ye deniz getirmeyeceğiz, ama Silifkelileri denize götüreceğiz. Bunun için arıtma tesisini yapacağız. Bu konuda tecrübeliyiz. Mersin'de 1 milyon 50 bin kişiye hitap eden arıtma tesisimizle denizimiz tertemiz oldu ve Mersin merkezde bile denize giriliyor. Bundan sonra Mersin'e bağlı beldelerde denize girilecek. Sinekler mücadele artık alt belediyenin değil, bizim işimiz. Sinekler mücadele araçlarımızı, ilaçlarımızı arttırarak zamanında müdahale ederek bu sorunu da çözeceğiz. Ayrıca, canlı hayvan ticaret merkezi projelerimiz arasındadır. Bu bölgede yok. Çiftçiler ve üreticilerin sorunu da var. Çiftçilerin ürettiklerini satabilmeleri için ne gerekiyorsa yapacağız. Soğuk hava deposu ve meyve suyu fabrikası tarafımızdan kurulacaktır. Hükümetin yapmadığını biz yapacağız. Silifke'de istihdam sağlayacağız ve burada çalışanlar dışarıdan biri olamayacak, sizler olacaksınız."
MO(AŞ/EŞ)(20.1.2014)(FOTOĞRAF) //////////////////////// Kocamaz'dan mahelle toplantıları MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın Toroslar ve Huzurkent'te yaptığı kahvehane toplantıları büyük ilgi gördü.
Toroslar'da yapılan toplantılara MHP Mersin Milletvekili Dr.Ali Öz, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ile çok sayıda vatandaş katıldı. Akdeniz'de Huzurkent Mahallesi'nde düzenlenen toplantıya ise MHP Mersin Milletvekilleri Mehmet Şandır ve Dr.Ali Öz, Akdeniz Belediye Başkan adayı Remzi Çıngı, Mersin Ülkü Ocakları Başkanı Hüsnü Doğan ve vatandaşlar eşlik etti. 20 yıllık belediyecilik tecrübelerini Mersin'e yayacaklarını söyleyen Başkan Kocamaz, iddialı bir şekilde yola çıktıklarını belirterek şöyle konuştu:
"20 yıllık Tarsus tecrübemizi Tarsus'tan Anamur'a kadar tüm Mersin'e yaymak istiyoruz. İddialı bir şekilde yola çıktık. Cenab-ı Allah çıktığımız yolda yar ve yardımcımız olsun. Allah'ın izniyle Mersinlinin gayreti ve desteğiyle bu işi başaracağımızı görüyoruz. Elbette ki seçimler önemli. Ama bu yerel seçim bugüne kadar ki yerel seçimlerden çok daha farklı, çok daha önemli bir konuma gelmiştir. Bildiğimiz gibi bu yerel seçim bir seçimler zincirinin ilk halkasıdır. Bu yerel seçimden 4 ay sonra yine Türkiye'de ki ilk defa uygulanacak bir sistemle Cumhurbaşkanlığı seçimi için vatandaşımız sandığa gidecektir. O seçimden 8 ay sonra da ülkemiz bir genel seçime gidecek. Bu seçimi bir gömleğin düğmeleri gibi düşünürsek eğer, ilk düğmeyi nasıl iliklersek, ondan sonraki düğmeler de bunu takip edecek. Eğer ilk düğmeyi yanlış iliklersek ondan sonraki düğmeler de bu yanlışı takip eder. İşte bu nedenle bu yerel seçim her zamankinden daha önemli diyoruz."
16 Kasım 2012 yılında beri yollarda olduklarını altını çizen Başkan Kocamaz şunları söyledi: "14.5 aydır yollardayız. Mersin kazan, biz kepçe dolaşıyoruz. Bütün ilçeleri, bütün köyleri, bütün beldeleri dolaşıyor, ulaşabildiğimiz herkese ulaşmaya çalışıyoruz. İnsanlarımızı kış uykusundan uyandırmak istiyoruz. İnsanlarımızı memlekete sahip çıkmaya birlik ve beraberliğe davet ediyoruz. Mersin'in bugün geldiği konumun ortada olduğunu, Tarsus'la Mersin'in tabelalarının yan yana olduğunu, Tarsus'un bittiği yerde Mersin tabelasının başladığını ama Tarsus'un bir barış, bir huzur kenti olduğunu, tabelanın öteki tarafına geçtiğinizde aynı huzur ve barıştan bahsedilemeyeceğini anlatıyoruz. Vatandaşlarımızı gelecekle ilgili uyarıyoruz. Tabi ki bir göreve talip olurken, onunla ilgili her türlü araştırmayı yaptırmak, planlarınızı, projelerinizi ona göre hazırlamak mecburiyetindesiniz."
TD(AŞ/EŞ )(20.1.2014)(FOTOĞRAF) //////// Başarılı ormancılara teşekkür MERSİN Orman Bölge Müdürlüğü, 2013 yılı çalışmalarını dikkate alarak 8 personelini başarı belgesi ile ödüllendirdi. Başarılı personelin ödülleri Bölge Müdür Abit Baca tarafından verildi.
Tarsus Orman İşletme Müdürü Mehmet Fulin, Erdemli Orman İşletme Müdürü Kenan Akduman, Mut Orman İşletme Müdürü Hasan Keskin, Silifke Orman İşletme Müdürü Mustafa Arslan, Gülnar Orman İşletme Müdürü Hasan Arslan, Mersin Orman İşletme Müdürü Mehmet Esen, Orman Kadastro Başmühendisi Gürsel Çınar ve Personel Şube Müdürü Necati Bağcı'ya teşekkür belgelerini veren Bölge Müdürü Abit Baca, şu açıklamayı yaptı:
"2013 yılında yapmış olduğunuz başarılı çalışmalardan dolayı arkadaşlarımız 'Teşekkür Belgesi' ile taltif edilmiştir. 2013 yılında hep birlikte başarılı bir ormancılık yılını geride bıraktık. Bu başarıda, arazide fidan diken, yangın söndüren işçilerimizden tutun da büro ve arazide çalışan memurlarımıza ve tabi ki de müdürlerimiz kadar herkesin payı var. Tüm arkadaşlarımız görev ve sorumluluklarını başarılı bir şekilde yerine getirmektedirler. Başarı belgesi verdiklerimiz sorumlu oldukları birimlerde programlarının üzerine çıkarak, yaptıkları ve katıldıkları sosyal faaliyetlerle kurumumuzun adının ve faaliyetlerinin daha çok duyulması adına gayretli işler yaptılar. 2013 yılında yapmış olduğu başarılı çalışmalardan dolayı arkadaşlarımı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi

MERSİN, ()
ME(AŞ/EŞ)(20.1.2014)(FOTOĞRAF) /////////// Yenişehir'de metruk binalar yıkılıyor

MERSİN'in merkez Yenişehir ilçesinde, belediye ekipleri, sahipsiz, boş ve korunaksız olan metruk binaları yıkmaya devam ediyor.
Yenişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri son olarak Hürriyet Mahallesi'nde, görüntü kirliliğine sebep olan ve mahalle sakinlerine rahatsızlık verdiği belirlenen binaları yıktı. Konuyla ilgili bilgi veren Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç şunları kaydetti: "Belediyemiz, İmar Yasası ve yönetmeliklere uygun yapılaşma kuralları dikkate alınarak hazırlanan, plan ve projeler doğrultusunda oluşturulacak yapılaşmayı denetim altına almak, kaçak yapılaşmayı önlemek amacıyla tüm gayretiyle çalışmaktadır. Aynı zamanda sahipsiz, boş ve korunaksız binalar, sokak çocuklarının uğrak ve barınma yerleri haline gelmesi nedeniyle olumsuz görüntülere neden olmaktadır. Bu durum semt sakinlerini de çok rahatsız etmektedir. Belediyemiz sınırları içinde tespit edilmesi halinde gerekli inceleme yapılarak yıkım işlemlerini gerçekleştirmek görevimizdir. Hürriyet Mahallesi'ndeki vatandaşların şikayeti üzerine inceleme yapılan metruk binaların yıkımı gerçekleştirilmiştir. Metruk binaların vatandaşlarca Belediyemize bildirilmesi halinde ekiplerimizce gerekli işlemler yapıldıktan sonra yıkım işleri yapılacaktır."
ME(AŞ/EŞ)(20.01.2014)(FOTOĞRAF) ///////// Çocukların Keloğlan keyfi MERSİN Devlet Opera ve Balesi (MDOB), ünlü Türk masalı Keloğlan'dan sahneye uyarlanan "Keloğlan'ın Sırrı" adlı çocuk müzikalini sahneledi. Mersin Kültür Merkezi-Opera Sahnesi'nde izleyici ile buluşan eseri, Şef Aytuğ Ülgen yönettti. Eserin müziğini Selman Ada üstlenirken metnini D.Şadi Erdoğan kaleme aldı, Evin Atik de sahneye koydu. Eserin dekor tasarımıni Kaan Güreşçi, kostüm tasarımını Sevtaç Demirer, ışık tasarımını İbrahim Avcı, koreografisini Şebnem Şenel, koreografi uygulamasını Tolga Ergen, koro şefliğini ise Serhat Kaya üstlendi. Kalabalık bir sanatçı grubuyla sahnelenen eserde Onur Polat, Gülçin Altaş, Ayşe Pınar Balay, Ayşegül Devrim Serdar, Sevil Erçak, Yusuf Ziya Büyükaslan, Elif Örünk Öztürk, Itır Gözde Tuyan, Nihan Evren, Ali Ulvi Karaca, Serkan Karagöz, Burcu Erdoğan, Özlem Zuhal Gürgen, Orhan Güllüler, Levent Yetkin, bale sanatçıları Gülben Oğuz, Melisa Sungur, Pınar Humar, Bleda Özlem, Nino Svımonıshvılı, Ketevan Chkıkvadze, Berfin Öztoprak görev aldı.
ME(AŞ/EŞ)(20.01.2014)(FOTOĞRAF) ///////////////// Yavru vatana Mersin çıkarması TÜRKİYE Konfederasyonlar Topluluğu ve Türk Sanayici İş Kadınları İş Adamları Birliği Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, Türkiye Gençlik Konfederasyonu (TGK) Genel Başkanı Feridun Cevahiroğlu ve Türkiye Gençlik Konfederasyonu Mersin İl Başkanı Murat Şu KKTC'de Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı, bazı bakanları ve siyasi parti liderlerini ziyaret etti. Heyet KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, KKTC 2'nci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Cumhurbaşkanı Vekili ve Meclis Başkanı Sibel Siber, Başbakan Yardımcısı Ekonomi ve Turizm Bakanı Serdar Denktaş, milletvekilleri, sendika genel başkanlarıyla ve sivil toplum kuruluşları yetkilileriyle görüştü.
KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu, heyeti kabulünde "Sizin gibi demokratik kuruluşların KKTC'yi ön planında taşıması ve bu lobicilik faaliyetlerinizle destek vermenizden onur duyuyoruz" dedi. Heyet, daha sonra gerçekleştirdiği ziyaretlerde, KKTC üst düzey yöneticileri ile bölgesel sorunlar konusunda görüş alışverişinde bulundu.
ME(AŞ/EŞ)(20.01.2014)(FOTOĞRAF) /////////////////// Emniyet Müdürü'ne veda yemeği MERSİN'in Silifke İlçesi'nde Emniyet Müdürlüğü görevini yürütürken Mersin Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne Volkan İmişçi'ye veda yemeği düzenlendi. Bahçesaray Düğün Salonu'nda düzenlenen yemeğe Kaymakam Fatih Damatlar, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Hakan Sayılan, Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, Cumhuriyet Başsavcısı Zeki Vatan, Adalet Komisyon Başkanı Saim Nergiz, Baro Temsilcisi Mehmet Duman, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar, Silifke Güvenlik Hizmetleri Destekleme Derneği Başkanı Hasan Mazlum Kirişçi, Yeşilovacık Belediye Başkanı İhsan Küpük, şehit aileleri, gaziler ve yakınları ile personel ve eşleri katıldı. Yemekte konuşan Müdür İmişçi yaklaşık 3.5 yıl Silifke Emniyet Müdürlüğü yaptıktan sonra KOM Şube Müdürlüğü'ne atandığını ifade ederek şunları söyledi:
"Göreve başladığım ve görev yaptığım 3 yıl 5 aylık süre içerisinde Silifke'de vatandaş memnuniyetini esas alarak kanunların vermiş olduğu yetki çerçevesinde görev sorumluluğu ve bilinci içerisinde halkının huzur ve güvenliğini sağlamayı hedef aldım. Bu hedefin gerçekleşmesi için görev arkadaşlarımla birlikte gece-gündüz demeden canla başla görev yapmanın huzur ve mutluluğunu yaşadım. Görev yaptığım süre içerisinde bizlerden desteğini esirgemeyen Silifke halkına, esnafına, benimle birlikte yaprak misali yer değiştiren ancak hiçbir zaman yakınmayan sevgili eşime ve çocuklarıma sonsuz teşekkür ederim. Benden aldığı bayrağı daha da ileriye taşıyacağına inandığım sevgili kardeşim Soner Yıldırım'a da yeni görevinde başarılar dilerim."
MO(AŞ/EŞ)(20.01.2014 FOTOĞRAF) ///////////////////////// Çiftçilere sertifika MERSİN'in Tarsus İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından uygulanan Çevre Amaçlı Tarım Arazilerini Koruma Programı (ÇATAK) kapsamında, proje eğitimini tamamlayan 21 çiftçiye sertifika verildi.
ÇATAK Projesi kapsamında Karadirlik Köyü'nde sertifika töreni düzenlendi. Törene, İlçe Kaymakamı Hasan Göç, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kadir Çiftepala, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hayri Erdoğan, Jandarma Karakol Komutanı Kıdemli Üsteğmen Volkan Başarır, Sosyal Yardımlaşma Vakıf Müdürü Kemal Yıldırım ile vatandaşlar katıldı.
ÇATAK Projesinin amacı hakkında bilgi veren İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü Hayri Erdoğan, "ÇATAK Projesinin öncelikli amacı; toprak ve su kalitesinin korunması, doğal kaynakların sürdürebilirliği, erozyonun önlenmesi ve tarımın olumsuz etkilerinin azaltılmasıdır. Bu proje ile öncelikle Berdan Barajı içme suyu havzasının korunması hedeflenmektedir. Proje kapsamına alınan 8 köyümüze ilave olarak 2013 yılında Karadirlik, İbrişim ve Sucular Köyleri de dahil edilmiştir. 2013 yılı itibari ile ÇATAK Projesi uygulama alanında organik zeytin yetiştiriciliği, jips ve çiftlik gübresi uygulaması ile bağda iyi tarım uygulaması yapılmaktadır. 2013 yılında toplam 270 üreticiye 765 milyon 286 bin 360 TL destekleme ödemesi yapılmıştır" dedi.
Daha sonra ÇATAK kapsamında Karadirlik köyünde, proje eğitimini başarıyla tamamlayan 21 çiftçiye sertifikaları verildi.
TD(AŞ/EŞ)(20.01.2014)(FOTOĞRAF) ///////////////////// Akdeniz'e 6 park MERSİN'in merkez Akdeniz İlçe Belediyesi tarafından yaptırılan 6 park toplu açılış töreni düzenlendi. Çok sayıda çouğun da katıldığı açılış töreni renkli görüntülere sahne oldu. Tören Karaduvar Parkı'nda gerçekleşti. Mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği açılışa ayrıca, BDP Hakkâri Milletvekili Adil Zozani, Akdeniz Belediye Başkanı M.Fazıl Türk, Başkan yardımcıları ve meclis üyeleri, bazı sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı. Akdeniz Belediye Başkanı M.Fazıl Türk, konuşmasında yerel yönetimde katılımcılığı esas aldıklarını belirterek, Karaduvar Mahallesindeki parkın da halkın talebi üzerine yapıldığını vurguladı. Başkan Türk, "Herkese ve her kesime eşit ve kaliteli hizmet sözünden asla taviz vermedik. Yıllarca hizmete hasret kalan halkımız için elimizdeki tüm imkânları seferber ettik. Birçok mahallemize yeni parklar kazandırırken, eskiyen parkları da yeniledik ve halkımıza yeni yeşil alanlar sağladık. Ve bu sözümüzü yerine getirmenin gururunu bugün birlikte yaşıyoruz. Nitekim Akdeniz sınırları içinde, bugün sayısı 150'den fazla olan parklarımız ile bir anlayışı ortaya koyuyoruz. İnsana, ekolojiye ve doğal çevreye saygı ilkesiyle tüm halkımıza hizmetimiz aralıksız sürecektir" diye konuştu.
ME(AŞ/EŞ)(20.1.2014)(FOTOĞRAF)  
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.