Öne Çıkanlar kurban mardin esed Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı Erdoğan

Bu haber kez okundu.

Dha Çukurova Bölge Haberleri (Adana-3)
ÇUKUROVA BÖLGE HABERLERİ (ADANA-3) Aldırmaz'a kovboy şapkası AMERİKA Birleşik Devletleri'nin Tennesse eyaleti şehirlerinden Knoxville'in ilk kadın Belediye Başkanı Madeline Rogero, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'a kovboy şapkası hediye etti. Adana'da Zihni Aldırmaz'ı ziyaret eden Rogero, Adana Büyükşehir Belediyesi Kent Kadın Meclisi ve Adana ABD Konsolosluğu'un düzenlediği etkinlikte "Kadın ve Siyaset" konulu konferans verdi. Rogero, aynı günün akşamı onuruna verilen resepsiyonda, davetliler ve gazetecilerle buluştu. Rogero, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'a, ABD'nin simgesi haline gelen kovboy şapkası hediye etti. Kovboy şapkasını giyen ve Adana ABD Konsolosu John Espinoza'yla sohbet eden Aldırmaz, medya mensuplarının da ilgi odağı oldu. Zihni Aldırmaz, yeryüzündeki her kültürün, dünyanın hazinelerinden biri olduğunu, barışa, kardeşliğe hizmet edecek ziyaret ve girişimlerin önem taşıdığını söyledi.
EŞ(4.2.2014 FOTOĞRAFLI) //////// Gönül Elçileri Adana'da tanıtıldı AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde kadınlara yönelik başlatılan 'Gönül Elçileri' projesi Adana'da tanıtıldı.
Projenin ikinci alt bileşeni olan 'Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi'nin tanıtımı valilik toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya Vali Yardımcısı Durmuş Gençer, Aile ve Sosyal Politikalar Adana İl Müdürü Erhan Güngör, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Adana Vali Yardımcısı Durmuş Gençer açılış konuşmasında kadınların istihdama kazandırılması ve toplumsal değişimin hedeflendiği Gönül Elçileri projesi sayesinde meskek sahibi bilinçli kadınların yetişeceğini söyledi. Projede sivil toplum kuruluşlarının da yer alması gerektiğini vurgulayan Gençer, kadınların toplumsal alanda önemini işaret ederek, "Kurtuluş savaşını kazanan kadınlarımızdı. Kurtuluş savaşında kadınlaırmızın olgusu çok büyüktü. Kadınlarmız cepheye silah ve bomba taşıyarak yurt savunmasında önemli başarılar elde ederek gösterdiler. Bu gün ise Gönül Elçileri projemizle 'kadınlar için mesleki eğitim' faaliyetiyle kadınlarımızı istihdama kazandırmayı hedeflemekteyiz! dedi.
Adana Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Hayriye Erbil'in proje sunumunu yaptığı toplantıda, çeşitli nedenlerle eğitimine ara veren kadın ve kız çocuklarının tekrar eğitim kurumlarıyla buluşturulması ve desteklenmesi konusu ele alındı.
EŞ(4.2.2014 FOTOĞRAFLI) ////////// Menevşe'den yurt dışı hedefi ADANA Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, ATO üyelerinin ihracata yönelmelerini hedeflediklerini söyledi. Bu amaçla uygulamaya konulan Meslek Grupları Destek Programı'nın kent ekonomisine büyük yarar sağlayacağını belirten Menevşe, "Her meslek grubundan oluşturulan heyetlerin sektörleriyle ilgili fuar ve benzeri organizasyonlara katılarak ihracat yapma olanaklarını araştırmalarını teşvik edeceğiz. Projemizin Adana ekonomisine olumlu yansımalarının kısa sürede kendini göstereceğine inanıyorum" dedi.
ATO'nun aylık olağan Meclis toplantısı Tarkan Kulak Başkanlığı'nda gerçekleşti. Toplantıda söz alan Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, 2014'ün, Adana Ticaret Odası'nın 120'nci kuruluş yıldönümü olduğunu anımsatarak, yıl süresince yapılacak çalışmalara değindi. Menevşe, Adana'nın tanıtımı ve üyelerin yurt dışına açılımlarına ağırlık verileceğini vurguladı. 2014 yılında uygulanmak üzere hazırlanan Meslek Grupları Destek Programı çerçevesinde, tüm sektörlere yurtdışı fuar desteği sağlandığını ifade eden Menevşe şöyle konuştu:
"Odamız üyelerinin sektörleriyle ilgili bilgi ve tecrübelerinin artırılması, kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi, yurtiçi ve yurt dışı pazarlarda daha etkin ve aktif pay almalarının sağlanması amacıyla üyelerimize Oda bütçesinde gösterilen azami sınırlar içinde ödenek ve finansman desteği sunacaktır. Şubat ayında yürürlüğe giren desteğin ana unsurlarını yur tiçi ve yurt dışı iş ve inceleme gezileri ile yurt içi ve yurt dışı fuar katılım destekleri oluşturuyor. Yur tiçi fuarlara katılımda üye başına 9 metrekare, yurt dışı fuarlara katılımda ise 9 metrekareye kadarki stand bedelinin yüzde 30'u ve maksimum 2 bin ABD doları stand ücreti ödenecektir."
EŞ(4.2.2014 FOTOĞRAFLI) /////////// Sağlık-Sen şubesi açıldı ADANA'da Sağlık- Sen şubesi, kent protokolünün katılımıyla açıldı. Şubenin açılışına Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Seyhan İlçe Belediye Başkanı Azim Öztürk, Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Ak Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun ve çok sayıda davetli katıldı. Törende konuşan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Memur- Sen ve Sağlık-Sen'in demokrasinin teminatı olduğunu, bu iki sendikanın da 'halka hizmet, hakka hizmet' anlayışıyla oluşturulan sivil toplum kuruluşları olduğunu belirtti. Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş de sendikalarının demokrasinin varlığı için önemli olduğunu vurguladı. Yapılan konuşmaların ardından Sağlık-Sen'in Adana şubesinin açılış kurdelesi kesildi.
MK(EŞ)(4.2.2014/FOTOĞRAF /////////// 'Anılarla Yaşamak' sergisi ADANA Güçbirliği Vakfı'nca organize edilen, ressam Hatice Kumbaracı Gürsöz'ün eserlerinden oluşan "Anılarla Yaşamak" adlı sergi açıldı. Gürsöz'ün 38 eserinin yer aldığı sergi, 75. Yıl Sanat Galerisi'nde izlenime sunuldu. Serginin açılışına Eski Çalışma Bakanı İmren Aykut, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Adana Sanayici İşadamları Derneği ve Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu Başkanı Süleyman Sönmez, Adana Güçbirliği Vakfı Genel Sekreteri, İŞKAD Başkanı Elif Doğan Türkmen, sanatçılar ve sanatseverler katıldı.
Ressam Gürsöz, sergideki eserlerde Anadolu kadın hikayeleri ve insan manzaraları bulunduğunu belirterek "Ekspresyonist ekol mensubuyum ama ben buna biraz espri duygusu, özlem, nostalji duygularını ekliyorum. Resimlerimi bu karma içerikle yapıyorum. Adana'nın geçmişteki, çocukluğumdaki görüntülerinden kesitleri tuvale döktüm. Çocukluk anıları, Adana'nın tarihi eserlerini resmettim" dedi. Gürsöz, Türkiye'de ve yurt dışında 36 kişisel sergi açtığını kaydeti.
Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Aldırmaz da "Kadim dostumuz Adanalı Hatice Kumbaracı Gürsöz'le her zaman gurur duyuyoruz. Bugün bu seçkin toplulukla birlikte olmak son derece güzel. Bir insan her şey olabilir ama sanatçı olmak zordur ve çok değerlidir. Değerli sanatçımızın güzel eserlerini Adana'da sergilemesinden, bu eserleri izlemekten, takip etmekten keyif duyuyoruz" dedi.
Sergi 10 gün süreyle açık kalacak.
AÖ (EŞ) 4.2.2014 FOTOĞRAF)
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.