Öne Çıkanlar mardin kurban esed FETÖ Örneğin

Bu haber kez okundu.

Dha Çukurova Bölge Haberleri (Adana-1)
TED Adana Koleji'nin tanıtımı yapıldı TÜRK Eğitim Derneği (TED) 26'ncı okulunu Adana'ya kazandırdı. TED Adana Koleji'nin 2014-2015 eğitim ve öğretim döneminde 6'ncı sınıfa kadar faaliyete başlayacağı belirtildi.
Türk Eğitim Derneği (TED) Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, Erata Yönetim Kurulu Başkanı ve Okul Kurucusu Taha Altaylı, TED Genel Müdürü Sevinç Atabay ile TED Adana Koleji Kurucu Müdürü Ercan Yüksel'in katılımıyla Sheraton Otel'de basın toplantısı düzenlendi.
İngilizce ve Almanca dillerinde de eğitim verecek TED Adana Koleji'nin hayata geçmesinde katkıda bulunanlara teşekkür eden Genel Başkan Pehlivanlıoğlu, "Nitelikli ve eğitimli yeni nesiller yetiştirmek için buradayız. Emin olun ki TED Adana Koleji'nde yetiştireceğimiz çocuklar, toplum ve ülke sorunlarına farkındalığı ve çözüm üretme bilinci yüksek, kültür, sanat, spor alanlarında yer edinebilecek bilgi ve beceriye sahip bireyler olacaklardır. Türk Eğitim Derneği, profesyonel bir yapılanmayla Adana'da rekabet koşullarını ve eğitimin kalitesini arttıracaktır" dedi.
Erata Yönetim Kurulu Başkanı ve Okul Kurucusu Taha Altaylı da yapılan yatırımının en büyük amacının hayata hazır, donanımlı, ülkesine hizmet edecek bireyler yetiştirmek olduğunu söyledi.Bahçeşehir Mahallesi, TAG Otoyolu Batı Karaisalı Bağlantı Bulvarı yakınında 19.5 dekar arazide inşaa edilen TED Adana Koleji'nde 53 derslik, 5 laboratuvar, 78 kişilik salon, plastik sanatlar atölyesi, 500 kişilik konferans salonu, yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, 350 seyirci kapasiteli spor salonu, tenis kortu, çok amaçlı açık spor alanları, 550 kişilik yemekhane, hobi sahası, etkinlik alanları bulunacak. AÖ(BY/)(09.02.2014, FOTOĞRAF) ////////// Tepebağ gün ışığına çıkıyor
10 bin yıllık tarihi olan, 4 bin yıldır da adı ve yeri değişmeyen Adana'daki en önemli höyük olan Tepebağ'da kazı çalışmalarının başlamasıyla ilk buluntular da ortaya çıktı.
56 binayı kamulaştıran ve SİT alanını çevirerek koruma altına alan Büyükşehir Belediyesi, çalışmaları Adana Arkeoloji Müzesi'nin katkıları ve Çukurova Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fatih Gülşen'in danışmanlığında sürdürüyor. Genel temizlik yapılmasının ardından başlayan kazılarda ortaya çıkan bir açmada kaide, kulp parçaları, kandil parçaları ve metal parçaları bulundu.
Adana Büyükşehir Belediyesi, Tepebağ kazı alanında incelemelerde bulundu. Uzmanlarla sohbet eden ve ortaya çıkan ilk buluntularla ilgili bilgi alan Zihni Aldırmaz, "Adana önemli bir tarihsel birikime sahip. Tepebağ tarihi birikimin olduğu Çukurova'daki en önemli bölge. Tepebağ'daki tarihi birikimin ortaya çıkması en büyük hayallerimizden biriydi. Bu çalışmayı başlatmış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Kazı çalışmaları ilerledikçe Adana'nın tarihi ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olacağız" dedi.
Kazı çalışmalarına danışmanlık yapan Çukurova Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fatih Gülşen de, böylesine önemli bir çalışmanın başlatılmasından dolayı Zihni Aldırmaz'a teşekkür etti. BY(BY)(09.02.2014, FOTOĞRAF) /////////// Büyükşehir'den liseler arası tiyatro şenliğine destek Almanya Adana Fahri Konsolosu İbrahim Paksoy, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ı ziyaret etti ve mayıs ayında yapılacak tiyatro şenliğinin merkez parkta gerçekleştirilmesi için izin istedi. Aldırmaz, Türk Alman Kültürel İşbirliği Derneği'nin gerçekleştireceği organizasyon için dilekçenin işleme konulması ve amfinin tahsisi için talimat verdi. İbrahim Paksoy, şenliği Almanya Federal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği'nin de desteklediğini ve önem verdiğini kaydetti. BY(BY)(09.02.2014, FOTOĞRAF) //////////////// 'Adana, kıskanılan bir kent olacak' AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun, "Halkımızın yoğun ilgi ve coşkusuyla, başta büyükşehir belediyesi olmak üzere tüm ilçelerimizdeki Ak Belediyecilik hizmetleri ve yatırımlarla, Adana'yı kıskanılan bir kent yapmaya kararlıyız" dedi.
Adana'nın artık kaybetmeye tahammülü kalmadığına, modern şehircilik ve yatırımlarla bir an önce hızla başlaması gerektiğine vurgu yapan Abdullah Torun, "Halkımızla içi içe olduğumuz her yerde, toplumumuzun tüm kesimlerine yönelik ziyaret ve temaslarımızda hep şunu söylüyoruz; Adana için yapacak çok işimiz var. Adana Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğü ve destekleri doğrultusunda, ilçe belediyelerimiz ile kenetlenerek, Adana'yı layık olduğu hizmetlerle buluşturacak olmanın heyecanını yaşıyoruz" diye konuştu.
Torun, seçim çalışmaları kapsamında gerçekleştirdiği ziyaret ve temaslarda, vatandaşların gösterdiği yoğun ilgi ve sevgi gösterilerinin arkasında, 'daha güzel bir Adana özleminin' yattığına dikkat çekti. Torun, vatandaşların sergiledikleri coşku ve Adana'ya yönelik hedefleri konusundaki sözlerini şöyle sürdürdü:
"Ülkemizin en önemli illerinden Adana'yı gerçek anlamda büyük şehir yapmanın ve halkımıza kalıcı hizmetler verecek olmanın heyecanını yüreğimizde hissediyoruz. 30 Mart seçimleriyle birlikte, vatandaşlarımızın 'daha güzel bir Adana' özlemini hep birlikte gerçekleştireceğiz. İşçisiyle, memuruyla, çiftçisiyle, esnafıyla, işadamıyla, öğrencisiyle, genciyle, yaşlısıyla, toplumun tüm kesimlerinin sesine ve beklentilerine kulak vererek sorunları çözecek ve çok daha güzel, çok daha yaşanılabilir bir Adana'yı hep birlikte inşa edeceğiz. Adanalı hemşehrilerimizin bizlere olan güvenini, çağdaş, modern ve huzurlu bir kentin, çimentosuna dönüştüreceğiz." BY(BY)(09.02.2014, FOTOĞRAF) //////// Arıkan, işadamlarına projelerini anlattı CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, Adana Genç İşadamları Derneği (AGİAD) üyesi işadamlarına projelerini anlattı.
'AGİAD adayları dinliyor' başlıklı toplantının konuğu olan Yıldıray Arıkan, Adana'nın kaderini değiştirmek için büyükşehir belediye başkanlığına aday olduğunu belirtti. Arıkan, "Adana'nın temel sorunlarını çok iyi biliyoruz. Ulaşım master planından, akıllı trafik yönetim sistemine kadar birçok konuda projeler hazırladık. Özellikle yatırım anlamında çok ciddi projelerimiz var. Bu şehri kaderine terk etmemeye kararlıyız. Belediye teşvikleriyle yatırımcıyı bu bölgeye çekeceğiz. Kısa vadede Adana'da yaşanan değişimi herkes görecek. Artık gençlerimiz iş bulmak için başka şehirlere gitmeyecek. Adana'da modern bir şehirde yaşamını sürdürecek" dedi. AGİAD'daki toplantının ardından Huzurevleri Mahallesi'nde seçmenlere seslenen Arıkan, birlik ve beraberlik mesajları vererek Çukurova Belediye Başkan adayı Soner Çetin'e destek istedi. Huzurevleri'nin ardından Sarıçam Belediye Başkan Adayı Cumali Yakan'ın seçim bürosunun açılışını gerçekleştiren Arıkan, yüzlerce Sarıçamlıdan oy istedi. Sarıçam'ım yeni bir ilçe olmasına rağmen adeta kaderine terk edilmiş bir halde olduğunu söyleyen Arıkan, "Sarıçam cazibe merkezi haline gelecek. Sorunlarınızı ve sıkıntılarınızı çok iyi biliyoruz. Başkan adayımız Cumali Yakan'la birlikte el ele vererek daha güzel bir Sarıçam için çalışacağız" diye konuştu.
  BY(BY)(09.02.2014, FOTOĞRAF) ////////// 'Vatandaşı mağdur etmeye kimsenin hakkı yok' MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana'da halkın büyük şikayetlerine konu olan 'imar anarşisine' son vereceklerini söyledi.Hüseyin Sözlü, Seyhan ve Çukurova ilçelerindeki bazı mahallelerde düzenlenen açık hava toplantılarına katıldı. Sözlü, mahalle toplantılarında yaptığı konuşmalarda, imar karmaşasının Adana'nın geleceğini tehdit ettiğini vurguladı. Bu konuda vatandaşların büyük sıkıntılar çektiğini, çok yoğun şikayetler olduğunu belirten Sözlü, "Vatandaşımızı ağlatmaya, mağdur etmeye kimsenin hakkı yok" dedi. Göreve seçilmesi halinde Adana'da yeni bir dönemin başlayacağını kaydeden Sözlü, "Çağdaş planlamanın, çağdaş şehircilik anlayışının olmadığı bu imar düzeni Adana'nın yakın ve uzak geleceğini tehdit etmektedir. Kendi başına bile çekim merkezi olması gereken Adana'nın kendiliğinden, kendi cazibesi ile büyüyeceği öngörülememiş. Bugün hala Adana'nın birçok yerlerinde insanlarımız mahkemelerde sürünüyor. Birçok yerde konut üreticileri sorunsuz arsa, parsel bulamıyorlar. İşte biz bu kaçırılan fırsatları sona erdirmek, yeniden yakalamak, bu kötü görüntüyü ve plansız uygulamayı daha çağdaş normlara dönüştürerek, modern şehircilik planlamalarının gereklerini uygulayarak Adana'da yeni bir dönem başlatmak istiyoruz" diye konuştu.

HEMŞEHRİ DERNEKLERİNİ ZİYARET

Sözlü, ayrıca Erzurumlular Derneği, Kahramanmaraşlılar Derneği, Andırınlılar Derneği'nin etkinliklerine de katıldı. Sözlü, Adana'nın hem yakın çevresi hem de uzak çevresinden memleketin güzel insanları ile beslenip büyüdüğünü ifade ederek, "Adana'ya gelirken herkesin bir ümidi, bir hayali vardı. Adana, elbette bu ümitleri, bu hayalleri, bu idealleri beslemeli, ideal sahiplerine hayal kırıklığı yaşatmamalı. Bizim görevimiz ise, insanların hayallerini yıkmak değil, onların kurduğu hayallerin gerçekleşmesine yardımcı olmaktır ve olacağız inşallah" dedi. Sözlü'ye eşlik eden MHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan, MHP Çukurova Belediye Başkan Adayı Ali Uğur Akbaş ve MHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Yücel Bayram da seçilmeleri halinde yapacakları hizmetleri anlatan konuşmalar yaptı. BY(BY)(09.02.2014, FOTOĞRAF) /////// Sevgililer Alişan ve Asena ile eğlenecek ADANA'da yeni hizmete giren 4 yıldızlı Şirin Park Otel'in, 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel düzenlediği gecede ünlü şarkıcı Alişan ve oryantal Asena sahne alacak. Alişan en güzel aşk şarkılarını Adanalı çiftler için seslendirirken, Asena kıvrak danslarıyla geceyi renklendirecek.

BY(BY)(09.02.2014, FOTOĞRAF) /////// Kızılay'ın kampanyasına destek İÇ savaşın yaşandığı Suriye'deki mağdur çocuklar için Kızılay'ın yürüttüğü 'Sana İhtiyacım Var' kampanyasına Adana İl Genel Meclisi üyeleri destek verdi.
Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, İl Genel Meclisi'nde görev yapan AK Parti, CHP ve MHP'li üyelerden yardım makbuzunu aldı. Yardım miktarını açıklamayan Ramazan Saygılı, "Türk Kızılayı olarak bizler ihtiyaç sahipleri ile güzel gönüllü insanların arasında bir hayır vesilesi oluyoruz. İl Genel Meclisimiz Türk Kızılayı'nın uzattığı merhamet eline, iyilik eline her zaman el uzatmıştır, yardım gereken yerde katkıda bulunmuştur. Yapılan bu anlamlı yardımı da Suriyeli mağdur çocuklar adına kabul eder, İl Genel Meclisimizdeki AK Parti, CHP ve MHP gruplarına ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım" diye konuştu. İl Genel Meclis Başkanı Ali Adıbelli ise Türk Kızılayı'nın en büyük iyilik hareketlerinden biri olduğunu belirtip, Suriye'de zor durumdaki insanlara yaptığı yardımları takdirle izlediklerini belirtti.
  BY(BY)(09.02.2014, FOTOĞRAF)
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.