Öne Çıkanlar mardin kurban Örneğin esed Mhp

Bu haber kez okundu.

Dha Çukurova Bölge Haberleri (Adana - 1)
ÇUKUROVA BÖLGE HABERLERİ (ADANA - 1) Turizm fuarında Adana-Mersin dayanışması 18'inci Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMITT) Adana ve Mersin, ortak stantda tanıtım yapacak.
Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (ÇUKTOB) Başkanı Tayyar Zaimoğlu, 30 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde organize edilen EMIIT 2014'te Adana ve Mersin'in sahip olduğu turizm değerlerini birlikte tanıtacağını söyledi.
Bu fuar için Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Zekeriya Şarbak'ın büyük destek sağladığını belirten Tayyar Zaimoğlu, Adana ve Mersin'in el ele vererek dünya vitrinine çıkmasının önemli olduğunu vurguladı.
Zaimoğlu, EMIIT 2014'te sağlık ve kış turizmi salonlarında zengin konsept sunulacağını, 70 ülkeden 4 bin 500 katılımcının buluşacağını aktardı.
KONGRE, KÜLTÜR, SAĞLIK VE GASTRONOMİ TURİZMİ
Adana, Mersin ve Hatay'ın 2013 yılında çok sayıda önemli toplantı ve kongreye ev sahipliği yaptığına dikkat çeken Zaimoğlu, "Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye, ülkemizin turizm değerleri içinde son yıllarda gelişen yeni bir destinasyona sahip. 2013'de özellikle Akdeniz Oyunları'nın Mersin'de yapılmasıyla, bu kentimiz iç ve dış turizmde oldukça hareketli bir sezonu geride bırakmıştır. Mersin sahillerimizin ve eşsiz kumsallarının artık daha iyi tanınmasıyla Rusya, Almanya ve Hollanda pazarından bir önceki yıla oranla önemli artış sağlamıştır. Kongre, kültür, sağlık ve gastronomi turizmiyle ön plana çıkan Adana, 2013 yılında özellikle sağlık turizminde çok iyi bir ivme yakaladı. Türki cumhuriyetlerinden, Irak'tan, Afrika ülkelerinden başta olmak üzere çok sayıda insana sağlık turizminde hizmet vermiştir" diye konuştu. BY(BY)(27.01.2014, FOTOĞRAF) /////////// Yüreğir'e de oto sanayi sitesi ADANA Oto Motor Tamircileri Esnaf Odası Başkanı Muhittin Doğan, Seyhan'ın ardından Yüreğir'de de oto sanayi sitesi yapılması için çalışma başlattıklarını müjdeledi.
Genel kurulda güven tazeleyen Adana Oto Motor Tamircileri Esnaf Odası Başkanı Muhittin Doğan, yeni yönetim kurulu ile birlikte Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kazım Barışık'ı ziyaret etti.
Başkan Doğan, Seyhan ilçesi Yeşiloba Mahallesi'nde 85 dönüm arazi üzerinde her biri 100 metrekarelik 348 işyerinin yer aldığı Seyhan Oto Sanayi Sitesi'ni tamamlayıp, oto tamirci, oto elektrikçi ve kaportacı esnafını aynı çatı altında buluşturduklarını, benzer projeyi Yüreğir'de de uygulamak istediklerini bildirdi.
Kazım Barışık'ı başkan olmanın ötesinde 'baba' gibi gördüklerini kaydeden Doğan, "Yeni süreçte de inşallah, daha iyi ve güzel hizmetler için Sayın Barışık'ın fikirlerinden, tecrübelerinden yararlanmaya devam edeceğiz. Destekleri sayesinde Seyhan'da bir oto sanayi sitesi yaptık, hizmete açtık. İnşallah yeni dönemde Yüreğir'e de bir oto sanayi sitesi yaptıracağız. Bu konuda de desteklerini isteyeceğiz" dedi.
Kazım Barışık ise yeni dönemde Doğan ve ekibine başarılar diledi. Barışık, hizmet projelerini her zaman desteklediğini, bundan sonra da aynı şekilde esnafın refahını arttıracak ve çalışma şartlarını iyileştirecek çalışmaların yanında olacaklarını dile getirdi. BY(BY)(27.01.2014, FOTOĞRAF) ///////// ÇÜ'de kariyer yükselten akademisyenlere teşekkür belgesi Fen Edebiyat Fakültesi Akademik Kurulu, yardımcı doçent, doçent ve profesörlüğe yükselen öğretim görevlileri için Halil Avcı Konferans Salonu'nda tören düzenledi. Toplantıda Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Serin, 2013 yılı değerlendirmesi yapıp, kariyerlerinde ilerleme sağlayan akademisyenleri kutladı. Serin, daha sonra bu akademisyenlere teşekkür belgelerini takdim edip, başarılarının devamını diledi. BY(BY)(27.01.2014, FOTOĞRAF) ////// 7 dilde eğitim fırsatı 19 ülkede 7 dilde eğitim veren Education First (EF) Uluslararası Dil Merkezleri'nin Adana ofisi hizmete açılırken, temsilcilik görevine İŞKAD Yönetim Kurulu Üyesi Demet Nazik getirildi.
Seyhan Oteli'nde gerçekleştirilen tanıtım toplantısında Demet Nazik'i İŞKAD Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Elif Doğan Türkmen de yalnız bırakmadı. Toplantının açış konuşmasını yapan Demet Nazik, katılımcılara EF Uluslararası Dil Merkezleri'yle ilgili bir sunum yaparak, yurtdışında dil eğitimi olanakları hakkında bilgiler verdi. Yabancı dil bilmenin bilim çağının zorunluluklarından biri olduğunu vurgulayan Nazik, dil eğitimine verilen önemin artması gerektiğini bildirdi.
1965 yılında kurulan EF Uluslararası Dil Merkezleri'nin dünyanın en büyük özel eğitim firması olduğunu belirten EF Türkiye Satış Direktörü Umut Çağatay ise 50'yi aşkın ülkede öğrencilere ve profesyonellere dil eğitimi sunduklarını anlattı.
Çağatay, "7 dilde 16 ülkede 100 farklı ulus, 150 farklı kurs seçeneği, 460 dil merkezi ve 35 bin 500 kişilik ekiple hizmetteyiz. İngilizce başta olmak üzere Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Fransızca, Japonca ve Çince eğitimleri ABD, İngiltere, İrlanda, Malta, Güney Afrika, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Singapur, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya, Çin ve Japonya ve Kosta Rika'da veriliyor. Sıfır seviyede yabancı dil bilgisine sahip olanların da direk yurt dışında eğitime katılmaları mümkün. Kurslarda her şey kursiyerin isteği doğrultusunda düzenleniyor. Ülke seçeneği, kurs seçeneği, konaklama seçeneği gibi alternatiflerimiz de mevcut" diye konuştu.
Tanıtım toplantısında katılımcılarına bazı özel sürprizler de yapıldı. Bir kişiye EF Miami'de bir hafta ücretsiz eğitim, bir kişiye de iPad Mini armağan edildi. BY(BY)(27.01.2014, FOTOĞRAF) //////////// 'Adana mutlu insanlar kenti olacak' MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, "Adana'yı öncelikle üreten, mutlu insanların yaşadığı bir şehir haline getirmeyi düşünüyoruz" dedi.
Hüseyin Sözlü, beraberinde MHP Seyhan İlçe Başkanı Yusuf Kanlı ve MHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan ile birlikte Orhan Canatar'ın organize ettiği Barajyolu esnaflarının verdiği kahvaltıdan sonra, Modern Organize Sanayi Bölgesi'nde Arı Reklam'ın Sahibi Melih Sarıkonak tarafından düzenlenen öğle yemeğine katıldı. Burada 250 işçi ile birlikte ikram edilen kuru fasulye ve pilav yiyen Sözlü, işçilere hitaben yaptığı konuşmada, "Sanayileşmenin ve üretimin lokomotifi Adana, geçmiş dönemde Türkiye'nin hem nüfus, hem de üretim noktasında nasıl dört vilayetinden, parlayan yıldızlarından biriyse bugün de Adana'yı öncelikle üreten bir şehir haline getirip, refah payının artığı, mutlu insanların yaşadığı bir şehir, bir vilayet haline getirmeyi düşünüyoruz" diye konuştu.
Türkiye'nin her tarafından gelip bereketli topraklarında kendine gelecek arayan insanların huzur, barış kardeşlik ikliminin tesis edildiği bir Adana'da yaşayacağını kaydeden Sözlü, "Bizim Adana'mızda insanların hepsinin birinci sınıf sayıldığı, Cenab-ı Allah'ın yarattığı bir mübarek varlık olarak hürmete layık olduğu ve yapmış olduğumuz işlerin merkezinde onların olduğu bir belediyecilik anlayışı hakim olacaktır. Bizim dönemimizde terk edilen Adana yeniden dirilecek, yeniden canlanacaktır. Uyuyan değil yaşayan ve yaşatan, üreten, üretken bir şehir hedefliyoruz. İki günü birbirine denk olmayan, yani her gün zarar etmeyen, hareket eden, kar eden bir Adana istiyoruz. Adana'mızda sadece çorbacı, paçacı ve şırdancı esnaflarımızın lambalarının yandığı, geri kalanında ise tükendiği görüntüsü veren hayatı yeniden canlandırmak, yeniden dizayn edip, yeniden bir şehir planlaması ile Adana'yı modern şehircilikte belli bir noktaya taşımayı düşünüyoruz" diye konuştu. BY(BY)(27.01.2014, FOTOĞRAF) /////////////// 'Yağmur altında, yağmur gibi hizmet sözü' AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Abdullah Torun, Kozan İlçesi'ndeki seçim bürosunun açılışında yağmur altında gerçekleştirdi. Miting havasında gerçekleşen etkinlikte destekçilerine hitap eden Abdullah Torun, "Adana'ya hizmetlerimizi yağmur gibi yağdıracağız. Adana'yı sevmek demek, hizmet etmek demektir" dedi.
Ak Parti Adana Milletvekili Ali Küçükaydın, İl Başkanı Fikret Yeni, Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, İmamoğlu Belediye Başkan Adayı Kadir Altunköse ve binlerce Kozanlının katıldığı açılış töreninde konuşan Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun, "Bugün, özlemle beklediğimiz yağmurun, bereketin coşkusunu yaşıyoruz. Kozan'ımızın siz yiğit evlatları aracılığıyla buradan bir kez daha haykırıyorum ki; bugün burada yaşadığımız coşku, Kozan'ımıza, İmamoğlu'muza, Ceyhan'ımıza, Tufanbeyli'mize, Saimbeyli'mize Feke'mize, Aladağ'ımıza, Adana'mızın dört bir yanına yağmur gibi yağdıracağımız hizmetlere dönüşecek. Sizlerin bu coşkusu, hizmet coşkusuna dönüşecek" dedi.
'NE SÖZ VERDİYSEM YAPTIM'
Konuşması sık sık alkış ve sloganlarla kesilen Abdullah Torun, 30 Mart seçimlerinden sonra Adana'da hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını, Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde tüm ilçe belediyeleri ile birlikte tam anlamıyla Adana'ya hizmet seferberliği başlatacaklarını vurguladı. Torun, "Bu memleketin evladı olmak demek, bu memlekete hizmet etmek demektir. Bu memleketi sevmek demek, vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek, dertlerine derman olmak demektir. Allah'ın izni ile Adana'nın hizmet eksikliğini gidereceğiz. Sizlerin bu güvenine layık olmak boynumuzun borcudur. Biz sizlere güveniyoruz. Sizler de gönül rahatlığıyla bizlere güvenin. Çıktığımız bu hizmet yolundaki tek amacımız, halkımızın hayır dualarını almak. Bugüne kadar ne söz verdiysem yaptım. Çıktığımız bu hizmet yolunda verdiğim tüm sözleri yerine getireceğime ve projelerimi bir bir hayata geçireceğime söz veriyorum" diye konuştu. Konuşmasının ardından, muhtarla bir araya gelen ve hazırladıkları projeleri anlatan Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun'un Kozan ilçesini ziyareti, esnaf gezileriyle son buldu. BY(BY)(27.01.2014, FOTOĞRAF) ///////// 'Teknokent hizmetten nasibini almamış' MHP Sarıçam İlçe Belediye Başkan Adayı Avukat Bilal Uludağ, Çukurova Üniversitesi Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr.Kadir Aydın'ı ziyaret etti. Avukat Yusuf Özer'in de hazır bulunduğu ziyaret de Bilal Uludağ, Sarıçam ilçe sınırları içerisinde bulunan Teknokent'in belediye hizmetlerinden yeterince nasibini almadığını belirterek, "30 Mart'ta seçilmemiz halinde yapacağımız ilk işlerden biride buralara belediye hizmetini doya doya getirmek olacaktır" dedi.
Üniversite ile Sarıçam halkının kaynaştırılması gerektiğini belirten Uludağ, "Sarıçama kurulacak öğrenci evleri, sosyal donatı alanları ile bir hareketlilik planlıyoruz. Sarıçam'ın gelişmesi için üniversite ve Teknokent ile iş birliği içinde ortak proje ve fikir birliği yapılarak şehrin en özel mekanlarının Sarıçam'da olmasını sağlayacağız" diye konuştu.
Teknokent Başkanı Prof. Dr. Kadir Aydın da ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirerek Uludağ'a seçim çalışmasında başarı diledi. Sarıçam belediyesi ile her zaman iş birliğine açık olduklarını belirten Aydın, misafirlerine Teknokent ve üniversite yerleşkesi hakkında bilgi verdi BY(BY)(27.01.2014, FOTOĞRAF) ///////// Çetin, barış güvercini uçurdu CHP Çukurova Belediye Başkan Adayı Avukat Soner Çetin, Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında beyaz renkli barış güvercinleri uçurup, "Çukurova'yı kültür sanat kenti yapacağız" sözü verdi.
Soner Çetin'in Turgut Özal Bulvarı Gökkuşağı Kavşağı'ndaki Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışına belediye başkan adayları ve binlerce vatandaş katıldı. Atatürk posterleri, CHP ve Türk bayrakları taşıyan coşkulu kalabalığa eşi Ayşe Çetin'i de yanına alarak hitap eden Soner Çetin, "Adana'nın dağlarına, taşlarına CHP'nin bayrağını dikmeye söz verdik. 18 aydır gezmedik belde, ilçe, köy bırakmadık" diye konuştu. Çetin, konuşması sırasında getirilen beyaz renkli güvercinleri uçurarak, barış mesajları verdi.
'EL ELE, BİR VE DİPDİRİ OLACAĞIZ'
Merkezdeki tüm ilçe başkanı, başkan adayı ve aday adaylarının tam kadro katıldığı açılışta konuşması sık sık alkışlarla kesilen Soner Çetin, "Çukurova'yı Türkiye'nin kültür sanat kenti yapacağız" diye söz verip, şöyle konuştu:
"Her sokağında kültür ve sanat üretilen, şarkılar ve türküler söylenen, edebiyatçılarına, kültür-sanat değerleriyle ustalarına sahip çıkan tertemiz, yemyeşil bir kent olacağız. Büyükşehir'le el ele verip Çukurova'yı aydınlık insanların kenti yapacağız."
Soner Çetin Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılış törenine CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, CHP Adana İl Başkanı Orhan Sümer, CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan, CHP Çukurova İlçe Başkanı Haşmet Biçer, CHP'nin Çukurova Belediye ve Büyükşehir Belediye başkan adaylarının tamamı katılarak el ele tutuştu ve halkı selamladı. BY(BY)(27.01.2014, FOTOĞRAF)

///////// MHP'li eşi için oy istiyor MHP Çukurova Belediye Başkan Adayı Ali Uğur Akbaş, eşi Yeliz Yeşilmen ile birlikte semt pazarını ziyaret ederek el emeği göz nurlarını sergileyen kadınlardan destek istedi. Ali Uğur Akbaş, belediye başkanı seçilmesi halinde kadınların bu tür işlerini daha rahat bir ortamda sergileyebilecekleri pazar yeri oluşturacaklarını belirtti.
Kenan Evren Bulvarı üzerinde bulunan Çukurova Belediyesi'ne ait Toros Kapalı Semt Pazarı'na eşi Yeliz Yeşilmen ile giden MHP'li Ali Uğur Akbaş, burada bulunan kadınların stantlarını tek tek gezdi. Her gittiği stantta büyük ilgi gören Ali Uğur Akbaş, kadınlarla sohbet edip, görüşlerini alarak, sorunlarını dinledi. Akbaş, kadınlara büyük önem verdiklerini anlatarak, " Kadınlarımız bizim için büyük değer taşıyor. Sizin gibi el emeği göz nurunu evlerinde yaparak ekonomiye katkı sağlayanlar için buralardan daha güzel yerler yapacağız. Her mahallede ürünlerinizi sergileyip satabileceğiniz pazar yerleri yapacağız. Çocuklarınız için kreş, öğrencileriniz için ise etüt merkezleri kuracağız" dedi.
Eşinin de kendisine destek olduğunu anlatan Ali Uğur Akbaş, onunda çalışmalarına yoğun bir şekilde katıldığını belirterek teşekkür etti. Yeliz Yeşilmen ise pazar gezisi sırasında kadınların büyük ilgisi ile karşılaşıp, bol bol fotoğraf çektirdi. Yeşilmen, "Ben de bu tür çalışmalara katılıp eşime destek oluyorum. Ev gezilerinde ve değişik ortamda seçim çalışmalarına katılıyorum. Bir kadın olarak sizlerin sorunlarını yakından biliyorum ve çözümü için değişik projelerin hazırlanmasında katkıda bulunuyorum" diye koşutu. BY(BY)(27.01.2014, FOTOĞRAF)
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.