UEFA Avrupa Ligi'nde Roma, Bayer Leverkusen deplasmanında 0-0 berabere kaldı. İlk maçı 1-0 kazanan Roma finale yükseldi.

UEFA Avrupa Ligi'nde Bayer Leverkusen, sahasında Roma ile karşılaştı. 

Mücadele 0-0 berabere sonuçlandı. İlk maçı 1-0 kazanan Roma, finale yükselen taraf oldu. 

Leverkusen 22, Roma ise sadece 1 şut çekerek maçı tamamladı. 

Daha önce 5 Avrupa Kupası finali oynayan Jose Mourinho, 5 finali de kazanmıştı. 

MOURİNHO USTALIĞI

Portekizli deneyimli teknik adam Mourinho, geçtiğimiz sezon ilk kez düzenlenen UEFA Konferans Ligi'nde Roma'yı şampiyon yapmıştı. 

Porto'da 2004, Inter'de 2010 yılında Şampiyonlar Ligi kazanan Mourinho, 2003'te Porto ve 2017'de de Manchester United ile UEFA Avrupa Ligi'ni kazandı. 

3 UEFA turnuvasında birden şampiyonluğu bulunan tek teknik direktör olan Jose, kariyeri boyunca "özel biri" olduğunu fazlasıyla kanıtladı.

RAKİBİ SEVİLLA OLACAK

Roma'nın finaldeki rakibi Sevilla olacak. 

Spot ışıkları Icardi'ye çevrilecek! Sadece 2 gole ihtiyacı var Spot ışıkları Icardi'ye çevrilecek! Sadece 2 gole ihtiyacı var

Jose Mourinho kariyerindeki 6., Roma'daki 2. ve UEFA Avrupa Ligi'ndeki 3. Avrupa zaferi için final maçına çıkacak.  

1961'DEN SONRA İLK ZAFERİNİ ELDE ETMİŞTİ

Roma, tarihindeki ilk başarıyı 1955'ten itibaren Fuar Şehirler Kupası adıyla düzenlenen ve daha sonra UEFA Kupası, ardından UEFA Avrupa Ligi'ne dönüşen organizasyonda mutlu sona ulaşarak elde etti.

1961'de Fuar Şehirleri Kupası'nda elde ettiği şampiyonluk dışında Avrupa kupalarında başarısı bulunmayan Roma, Mourinho ile birlikte tarihindeki ikinci kupayı kazandı.