Bakan Yumaklı, Vali Hasan Şıldak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ü ziyaret etti.

AK Parti İl Başkanlığı'nda partililerle bir araya gelen Yumaklı, AK Parti'nin yegane amacının millete hizmet etmek olduğunu belirtti.

Şanlıurfa'nın Türkiye'nin önemli tarım ve hayvancılık şehirlerinden biri olduğunu belirten Yumaklı, Bakanlık olarak üreten ve yetiştiren çiftçiye her zaman destek olduklarını belirtti.

22 Mart Dünya Su Günü olduğunu hatırlatan Yumaklı, Şanlıurfa'nın suyun değerini iyi bilen illerden biri olduğunu söyledi.

Bakan Yumaklı, "Türkiye'nin yolu güçlü tarımdan geçiyor ve güçlü tarım için su ve sulama açısından tüm unsurlarıyla hazır olmamız gerekiyor." söz konusu.

İsmail Şapçı UMAT Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı İsmail Şapçı UMAT Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı

Şanlıunfa'da son 22 yılda 205,5 milyar liralık tarımsal yatırım ve destek yapıldığını, özellikle tarımsal desteklerin 2023 yılı itibarıyla 37 kat arttığını belirten Yumaklı, "Şanlıunfa'da süt üretiminde yüzde 229 artış yaşandı. Son 22 yılda kovan sayısı 8 binden 206 bine çıktı. 26 kat arttı. İç sularda balık üretimi 19 kat arttı. 5 barajımız, 4 göletimiz ve 41 sulama tesisimiz var. 3,3 milyon dekar arazi açtık. Şanlıurfa'da da yaklaşık 9,4 milyon dönümlük 9 ovamız var. 2024 yılı yatırım programında 55 milyar lira maliyetle 164 su ve sulama tesisini Şanlıurfa'ya kazandırmak için çalışıyoruz. Bu yıl itibarıyla bitkisel üretimi geliştirmek için Şanlıurfa'ya toplam 29 milyon lira kaynak kapasiteli 5 yeni proje tahsis ettik." dedi.

"YAKIT VE GÜBRE DESTEKLERİ BUGÜN HESAPLARINA ÖDENECEK"
Şanlıurfa'nın pamuk üretiminde Türkiye'nin lider ili olduğunu anlatan Yumaklı, şöyle devam etti:

"Şanlıurfa'da beklenen bir konunun pamuk üreticilerimize verilen destekler olduğunu biliyorum. Bugün pamuk üreticilerimize mazot ve gübre destek ödemesi olarak 1,6 milyar lira ödeme yapmış olacağız, inşallah hesaplara yansıyacaktır. Mayıs Bu da hayırlı olsun.Sayın Cumhurbaşkanımızın deyimiyle, 'Artık bundan sonra tek amacımız, ülkemize verdiğimiz hizmetlerin zirvesi olarak gördüğümüz Türkiye Yüzyılı hedeflerine ulaşmaktır.' "Daha fazla çalışmamız lazım. Daha fazla yatırım yapmamız lazım."

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zeynel Abidin Beyazgül'e destek isteyen Yumaklı, "31 Mart'ın amacı sadece seçim kazanmak değil. Bunu defalarca dile getiriyoruz. Biz millete hizmet etmeyen bir anlayışın mensuplarıyız. Gelecek seçimlere değil, gelecek nesillere. Bu nedenle Cumhur İttifakı olarak amacımız, Türk Yüzyılını inşa etmek için umutları en üst düzeye çıkarmaktır. Bunun için son haftadayız. Bu Şanlıurfa için çok zor bir olay değil. İnşallah Şanlıurfa AK belediyenin devamı konusunda karar verecek." dedi.