Bazı mülk sahipleri yerli kiracıları çıkarıp, evlerini yabancılara kiralama yolunu seçiyordu. Savaş öncesi yerli kiracılar 2 bin liraya otururken, savaş sonrası Rus ya da Ukraynalı ailelere aynı evler 10-15 bin liraya kiralanmış, hem de ücretler peşin alınmıştı. Şimdilerde ise 1 yıllık peşin on binlerce liralık kiralama ücretleri büyük oranda düşerken, ev sahipleri de artık yabancı yerine yerli kiracı tercih ediyor.

BOŞ TUTUP ZARAR ETTİLER

Bu kış faturanızın 2500 lirasını devlet ödeyecek: Doğalgaz destek ödemeleri başladı mı, ne zaman ödeme yapılacak? Bu kış faturanızın 2500 lirasını devlet ödeyecek: Doğalgaz destek ödemeleri başladı mı, ne zaman ödeme yapılacak?

Oturum izinleri sona erenler Türkiye’yi terk etmek zorunda kalınca mülk sahipleri, yabancıya kiraya vermek için birkaç ay boş tuttuğu evini, daha fazla zarar etmemek için yerli kiracılara vermeye başladı. 20-100 bin TL arasında yabancıya verilen kiralık daireler, bugünlerde yerliye peşinatsız ve şartsız 10-15 bin TL’den kiralanmaya başlandı. Antalya Emlakçılar, Oto Galericileri, İş Takipçileri Odası Başkanı İsmail Çağlar, “Şu anda fiyatlar artmıyor. Şimdilerde mülk sahipleri ’Türk olsun, sağlam olsun’ diyor” dedi.