Olay, sabah saatlerinde Etimesgut'ta meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; İstanbul'da gözaltına alınan bir teröristin verdiği ifadelere dayanarak harekete geçen polis ekipleri, Yapracık Mahallesi TOKİ Konutları bölgesinde yaşadıkları belirlenen 2 DEAŞ mensubu teröriste şafak vakti operasyon düzenledi.

EVE OPERASYON YAPILDI: 2 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Zırhlı araçlarla bölgeye gelen Terörle Mücadele ekipleri, 6 katlı dairenin beşinci katında bulunan 11 numaralı daireye baskın gerçekleştirdi. Dairenin kapısını fünyeyle patlatan polis ekipleri, silahlarına sarılan 2 teröristi etkisiz hale getirdi.

PATLAYICI MADDE, SİLAH VE MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

Operasyonun ardından evde yapılan arama çalışmalarında çok sayıda patlayıcı madde, silah ve mühimmat ele geçirildi. Teröristlerin daireyi kısa bir süre önce emlakcıdan kiraladığı öğrenildi. Polis ekiplerinin daireye girerken gerçekleştirdiği patlatma sırasında hasar gören binanın bazı camları kırıldı.

VATANDAŞLAR DAİREYE TÜRK BAYRAĞI ASTI

Öte yandan, operasyon düzenlenen evin alt katındaki daireye vatandaşlarca Türk bayrağı asıldı.

2 TERÖRİSTİN CENAZESİ MORGA GÖTÜRÜLDÜ

Teröristlerin cenazeleri yapılan işlemlerin ardından cenaze aracına yüklenerek Sincan Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

ANKARA VALİSİ TOPACA'DAN AÇIKLAMA

Ankara Valisi Ercan Topaca, "Emniyet güçlerinin yürüttüğü operasyonda, Ankara'da eylem yapmayı planlayan 2 terörist ölü ele geçirildi. İstanbul'dan takip edilen Azerbaycan uyruklu kişinin DEAŞ üyesi olduğu değerlendiriliyor. Son günlerde hareketli olması ve araç kiralayarak Ankara'ya gelmesinden şüphelenilmiş, buraya bu 2 kişiyi bıraktığı anlaşılmış. Kendisi ile bu kişilerin DEAŞ üyesi olduğu ve eylem yapmak üzere Ankara'ya bıraktığı şeklinde ifade vermesinden sonra bu operasyon çok acilen planlanmış, müdahalede 2 kişi ölü ele geçirilmiştir." açıklamasında bulundu.

Operasyondan fotoğraflar: