MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'emekliye seyyanen zam yapılmalı' çıkışının ardından AK Parti'den emeklileri heyecanlandıran ilk açıklama geldi. AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler seyyanen zam mesajını canlı yayında verdi.

"YÜZDE 25 YETERLİ OLMAMIŞTIR"

MHP lideri Bahçeli’nin emekliler için “Emeklilerimize verilen yüzde 25’lik maaş artışı gördüğümüz kadarıyla makul ve yeterli bulunmamıştır. Açık ve samimi teklifimiz, memur maaşlarına ilavesi planlanan 8 bin 77 liralık seyyanen artışın, kök ücrete ve aynısı ile emekli maaşlarına yansıtılmasıdır” dedi.

AK PARTİ'DEN HEYECANLANDIRAN ÇIKIŞ

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, Bahçeli'nin çıkışıyla ilgili şunları söyledi:

- Memur emeklilerimizin refah payı, enflasyon farkı. Aynı zamanda SSK ve BAĞ-KUR emeklilerine ödenecek oranları açıkladık. Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere talimatı oldu.

- Çalışma Bakanımız, Maliye ve Hazine Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Yardımcımızın çalışması oldu. Yüzde 25 zam uygulanması noktasında karar oluştu.

- Mevcut önergemizi verdik ve maddeleşti. Memur emeklilerimize yaklaşık yüzde 25’e çıktık. SSK ve BAĞ-KUR için de öyle aynı zamanda.

BİZE DE ÇOK SAYIDA İTİRAZ GELDİ

- Bize de çok sayıda itirazlar ve talepler geldi. Oransal manada beklentinin daha fazla olduğunu söylediler. Mümkündür, bu manada çalışanlarımızın özellikle enflasyona ezdirilmesi, özlük haklarının artırılması noktasında çabamız olacaktır.

- Ancak bütçe imkanları dediğimiz denge var. Belli noktalarda tasarrufta bulunarak farklı kalemler oluşturulmak suretiyle fazla verilmesini biz de arzu ederiz.

- Çok ciddi bir çaba sarf edildi. Bunların ekonomik büyüklüğü ve bütçeye getireceği yükle beraber. Bizim halihazırda ek bütçemiz vardı. Ek bütçe bugün kabul edildi.

1999 depremi sorusu Celal Şengör'ü çıldırttı! "Bu memlekette geri zekalı bu kadar çok olmasa... 1999 depremi sorusu Celal Şengör'ü çıldırttı! "Bu memlekette geri zekalı bu kadar çok olmasa...

BİR GAYRETİMİZ OLACAK

- Orada yaklaşık 500 milyar TL’ye yakın harcamanın AFAD başkanlığımıza verildiğini görüyoruz. Yaklaşık 300 milyar TL’nin Hazine ve Maliye Bakanlığı’na verildiğini görüyoruz.

- Elbette bu manada bu gayreti ve çabayı sürdüreceğiz. Önümüzdeki dönemde ekonomik imkanları artırma noktasında çabamız devam edecektir.