89 nüfuslu köyde keşfedildi! Kilosu 20 bin liradan satılıyor 89 nüfuslu köyde keşfedildi! Kilosu 20 bin liradan satılıyor

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Halit Doğan, Samsun için hayata geçireceği projeleri anlattı. SBB Başkan Adayı Halit Doğan’ın Proje Lansmanı, Atakum’da Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde gerçekleşti.

ULAŞIM PROJELERİ
Doğan, her alanda Samsun'u ön plana çıkarmak ve bu amaçla gerekli çalışmaları yapmak için çalıştıklarını belirterek "Hem yapmış olduğumuz anketlerde, hem Samsun'a fikrinle yön ver çalışmalarıyla hem de yaşadıklarımızla önce ulaşım konusunu konuşmamız gerektiğini düşünüyoruz. Ulusal ve uluslarası alanda şehrimizin potansiyelini en etkili şekilde değerlendirerek, Türkiye Yüzyılı şehirleri vizyonuyla her alanda Samsunumuzu ön plana çıkarmak ve bu amaçla gerekli çalışmaları yapmak için çalışıyoruz. Mevcut durumda Samsunluların 1 gün içinde ulaşımda harcadığı ortalama süre 60 dakika. Yeni yatırım ve projeler hayata geçirilmediği takdirde bu süre 2029 sonunda 80 dakikalara çıkabileceğini değerlendiriyoruz. Ulaşımda harcanan süreyi 40 dakikaların altına düşürmeyi planlıyoruz. Atatürk Bulvarı'nda yan yollarımızı, kavşak şekillerimizi ve sinyalizasyonları yeniden planlayarak, şehrimizin omurgası durumundaki Atatürk Bulvarımızın altyapısını bütüncül bir yaklaşım ve akılcı çözümlerle tekrar değerlendirerek, iyileştirme uygulamalarını hayata geçirmiş olacağız. Sorunları giderici değil, baştan önleyici yönetim anlayışıyla sorunlar oluşmadan müdahale edecek bir yaklaşımı hemşehrilerimize göstermiş olacağız. Kırsaldaki yol sorununun yüzde 85'i bitmiş durumda. Kırsaldaki yol işlerimizi ilçe belediyesi, büyükşehir belediyesi ayırımı oluşturmayacak şekilde bir finansman modeli inşallah sayın bakanımızla beraber oluşturabilirse tamamını yapalım, ayrı gayrıyı ortadan kaldıralım, ilçe belediyesi büyükşehir belediyesi işi bitsin istiyoruz. Kent içindeki ulaşımın hızlandırılmasıyla alakalı toplu taşıma sistemlerimize ilave yatırımlarla yaygınlaştıracak ve herkes için ulaşabilir bir sistemi hayata geçirmiş olacağımız. Ulaştırma bakanımızın ifade ettiği Samsunumuza yeni 10 tren hazine tarafından karşılanarak 24 ay sonrasında başlamak suretiyle 36 ay içinde şehrimizin hizmetine sunmuş olacağız. Bu tenler 40 metre olacağı için hem ulaşımdaki hızı hem de konforu artırmış olacağız. "dedi.

"ŞEHİR İÇİ TRAFİĞİ RAHATLAYACAK"
Doğan, sözlerine şöyle devam etti: "Şehir Hastanesi Allah nasip ederse haziran temmuz gibi açılmış olacak. Bir taraftan buraya günlük 50 bin hasta ve hasta yakını, çalışanın gitmesi gelmesi gerekecek. Burada önemli bir ulaşım hizmeti de gerekeceği için gelecek 5 yıl içinde raylı sistemi Şehir Hastanesi'ne getirebilmek. Buradaki İlkadım'la Canik'i birbirine bağlayacak bir şekilde Samsun'un hizmetine sunmuş oluruz. Batı Çevre Yolu hem Doğu Çevre Yolu ile şehir içi trafiği rahatlatacak. İnşallah otogardan, havalimanı kavşağına inecek şekilde bir Doğu Çevre Yolu'nu da şehrimize kazandırdığımızda Tekkeköy bölgesinde yeni yapılması planlanan OSB ile trafik sorunu Samsunumuzun gündeminden çıkacak. Toplu taşımayı cazip hale getirecek hale getirecek, 1 içindeki aktarmalı ulaşımları tek biletle gerçekleştireceğiz. Otopark sayılarını artırma ve kullanıcı taleplerini ve fiyatlandırmalarını para kazanmaya dönük değil, otoparkı kullanmaya teşvik edeceğiz ve şehir içindeki parklanma sorununu ortadan kaldırmayı planlıyoruz. 100. Yıl Bulvarı'nı en güzel şekilde Samsun'a yakışır şekilde yapıp hizmete açmış olacağız. Kaldırımıyla yoluyla yenilenmeye ihtiyacı var.

Samsun'un turizmini, 17 ilçemizi de işin içine katarak bir yerden başka bir yere taşımayı arzu ediyoruz. Tüm ilçelerimizde düzenleme yapacağız. Öncelikle 19 Mayıs'tan Tekkeköy Costal'a kadar olan alanda sahili birleştirmeyi sahil düzenleme projesini hayata geçirmeyi planlıyoruz. Sahilimiz biraz da eskidi. Yenilemek ve turizme katkısını daha da artıracağız. Atakum sahil düzenleme projemizle alakalı çalışmalarımızı seçimlerden sonra derhal başlatıp, Samsunumuzu Tekkeköy'e kadar sahilden birleşen bir şehir haline getireceğiz. Karadeniz'e Kıyısı Olan Kentler Festivali, Karadeniz'e Kıyısı Olan Kentler Arası Spor Oyunları gibi etkinliklerle şehrimize gelen turist sayısını 2 milyona çıkarmayı hedefliyoruz. 

BARINAKLAR ZİYARETE AÇILACAK 
Can dostlarımızın yanında olacağız. Barınağımızı mutlaka ziyaretçilerimize açacağız ve birlikte çalıştıracağız. Kısırlaştırma, bakım, tedavi hizmetleriyle ilçe belediyelerimiz ve veteriner hekimlerle iş birliği yapacağız. Hayvanlarımızın en rahatına olan uygulamaları hayata geçireceğiz. Bir taraftan da sabah 7'de çocuğunu okula gönderen ailelerin tereddütleri var. Bu süreci Samsunumuza yakışan bir şekilde yürüteceğimizin sözünü veriyorum. 


En önemli işlerimizden bir tanesi olacak Kongre ve kültür merkezi. Samsunumuzda 2 bin 250 kişilik balo salonu, 2 bin 122 kişilik büyük salonun olduğu, 90 kişilik oda tiyatrosu salonlarının, küçük büyük tüm salonlarla samsunumuzun önemli bir ihtyiacını giderecek bir kongre merkezini dönemde hayata geçirmeyi planlıyoruz."